0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Skarbówka kwestionuje wirtualny adres firmy!

Wielkość tekstu:

Urzędy skarbowe odmawiają nadania numeru NIP oraz przyjęcia zgłoszenia rejestracyjnego VAT-R firmom, które podają jako adres swojej siedziby lub miejsca prowadzenia działalności wirtualny adres firmy, czyli adres tzw. wirtualnego biura

Czym jest wirtualne biuro (wirtualny adres firmy)?

Znane inaczej jako e-biuro (ang. virtual office). Jest to usługa polegająca na pełnym outsourcingu obsługi biurowej, bez konieczności fizycznej obecności przedsiębiorcy w danym miejscu. Podmioty świadczące tego typu usługi swoim użytkownikom dają szansę na redukcję kosztów związanych z wynajmem lokalu i zatrudnieniem pracowników biurowych. Wirtualne biura gwarantują rejestrację firmy pod swoim adresem, dzięki czemu osoby prowadzące działalność w domu lub też mobilni specjaliści mogą korzystać z prestiżu prowadzenia firmy pod adresem jednego z centrów biznesowych. Wirtualne biura poza wynajmem adresu zapewniają szereg innych usług, np. odbiór telefonów i faksów, wynajem sali na spotkania biznesowe czy przechowywanie dokumentów.

Wirtualny adres firmy na celowniku urzędów skarbowych

Jak wspomniano na początku, wirtualne biuro to idealne rozwiązanie, które może przynieść firmom ogromne oszczędności. Jednak kuszą nie tylko niską ceną. Bowiem często korzystają z nich przedsiębiorstwa, których celem jest oszukanie swoich klientów bądź ukrycie prawdziwego profilu działalności. O ile w przypadku firm, które świadczą usługi on-line wybór ten jest zrozumiały, o tyle w przypadku działalności stricte wymagającej stałej siedziby - już nie.

Korzystanie z tego typu usług staje się popularne wśród przedsiębiorstw zajmujących się robotami budowlanymi, pośrednictwem finansowym czy handlem paliwami i złomem. Fiskus doskonale zdaje sobie sprawę, że w sektorach tych często dochodzi do wyłudzeń i oszustw podatkowych, dlatego też została wzmożona kontrola podmiotów korzystających z usług e-biur. Zgodnie z zaleceniami Ministra Finansów urzędy skarbowe mają zwracać szczególną uwagę na firmy zgłaszające jako adres wykonywania działalności adresy wirtualnych biur. Na komplikacje w urzędzie skarbowym mogą natknąć się również przedsiębiorcy innych branż, jak chociażby kulturalnej czy informatycznej, którzy również posługują się wirtualnymi adresami. Poczynania urzędników uderzają nie tylko w oszustów i ewentualnych naciągaczy, ale także uczciwych przedsiębiorców, dla których obniżenie kosztów wpływa na “być, albo nie być” firmy.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów