0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

33 wyniki dla tematu: wdt

Artykuły:

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów w 2024 roku

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT w 2024 roku! Szczegóły omawiamy w artykule!

8 lutego 2024

Sprzedaż towaru na rzecz zagranicznego kontrahenta w Polsce

Jakie kryteria muszą zaistnieć, aby dana transakcja została określona jako transakcja wewnątrzwspólnotowa? Czy sprzedaż towaru na rzecz zagranicznego kontrahenta w Polsce stanowi WDT? W jaki sposób należy kwalifikować tego rodzaju czynność na gruncie VAT?

15 listopada 2023

Zaliczka na eksport usług na gruncie podatku VAT

Otrzymanie zaliczki dotyczącej przyszłego świadczenia usługi generuje obowiązek podatkowy na gruncie VAT. Sprawdź jak pod tym względem wygląda otrzymana zaliczka na eksport usług. Omawiamy również tę sytuację dla osób zwolnionych z VAT.

12 września 2023

WDT a kontrahent unijny bez numeru VAT-UE - co należy zrobić?

Możliwość zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0% podczas dokonywania transakcji WDT wymaga spełnienia określonych warunków. Jednym z warunków jest obowiązek zarejestrowania obu stron do transakcji wewnątrzwspólnotowych, tj. uzyskanie numeru VAT-UE.

21 lipca 2023

Dokumentowanie WDT a zastosowanie stawki VAT 0%

Jakie warunki muszą być spełnione aby w zakresie dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów możliwe było zastosowanie stawki wynoszącej 0% VAT? Zadbaj o prawidłowe dokumentowanie WDT. Kliknij i dowiedz się więcej!

12 maja 2023

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy

Transport wewnątrzwspólnotowy i międzynarodowy to gałąź gospodarcza, która bardzo szybko się rozwija. Ważne jest, by usługi świadczone w tym zakresie przez polskich przedsiębiorców były prawidłowo rozliczane. Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

11 maja 2023

Dostawa towaru do kraju UE z zamiarem eksportu - jak rozliczyć VAT?

Polscy podatnicy mogą dokonywać przemieszczenia własnego towaru pomiędzy oddziałami w UE. Należy pamiętać, że takie przemieszczenie niesie za sobą określone obowiązki podatkowe. Jak powinna być rozliczona dostawa towaru do kraju UE z zamiarem eksportu?

20 stycznia 2023

Przerwa w transporcie WDT a prawo zastosowania stawki 0% VAT

WDT może korzystać z zerowej stawki podatku VAT. Jednak, aby było to możliwe muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Czy w przypadku, gdy następuje przerwa w transporcie WDT istnieje możliwość zastosowania stawki podatku VAT 0%? Wyjaśniamy w artykule!

30 grudnia 2022

Nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego - rozliczenie

Przedsiębiorcy często decydują się na zakup towaru z zagranicy, który może odbyć się z udziałem pośrednika. Czy wiesz, jakie konsekwencje podatkowe wywołuje nabycie towarów od polskiego podmiotu pośredniczącego? Sprawdź, jak rozliczyć taką transakcję!

16 grudnia 2022

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Transport w ramach WDT - jak prawidłowo ująć na fakturze?

Czy wiesz, jak powinieneś ująć na fakturze transport w ramach WDT? Czy możesz zastosować stawkę VAT 0% dla usługi transportu w wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów? Czy usługa transportu w ramach WDT stanowi świadczenie złożone? Wyjaśniamy w artykule!

15 listopada 2022

Sprzedaż towaru montowanego – rozliczenie krajowe z UE i poza UE

Przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją maszyn czy urządzeń przemysłowych często przy sprzedaży muszą również dokonywać montażu czy przeszkolenia personelu. Jak poprawnie rozliczyć sprzedaż towaru montowanego z UE i poza UE? Przeczytaj artykuł!

12 kwietnia 2021

WDT a brak zapłaty za towar

Transakcja, w której towar jest dostarczony z Polski do innego kraju UE nazywa się WDT. A co, w sytuacji, kiedy nabywca nie zapłacił nam za towar? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcja stanowiła WDT? WDT a brak zapłaty, sprawdź jak rozliczyć!

11 września 2020

WDT - jakie dokumenty uprawniają do zerowej stawki VAT?

Sprawdź, jakie dokumenty dadzą Ci prawo do zastosowania preferencyjnej stawki VAT 0% przy WDT! Bowiem aby było to możliwe, konieczne jest spełnienie łącznie określonych warunków przewidzianych w przepisach podatkowych. Dowiedz się więcej na ten temat!

6 maja 2020

WDT a nabywca niezarejestrowany do VAT - rozliczenie podatku

WDT to wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów. Jest ona ograniczona powierzchniowo do terytorium Unii Europejskiej. Jak wygląda rozliczenie podatku przez nabywcę przy WDT? Kiedy dostawca może zastosować stawkę 0%? Odpowiedzi znajdziesz w artykule!

20 lutego 2020

Stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci a WDT

WDT podlega opodatkowaniu stawką 0% VAT po spełnieniu odpowiednich warunków. Co w sytuacji, gdy inny podmiot krajowy dokonuje obróbki towaru, który ma być transportowany? Czy może zostać zastosowana stawka 0% VAT dla obróbki towaru przez podmiot trzeci?

7 czerwca 2019

WDT - kiedy można zastosować stawkę VAT 0%?

Czym jest WDT i kto może z niego skorzystać? Jakie warunki należy spełnić, aby transakcję wywozu towaru z kraju, uznać za Wewnątrzwspólnotową Dostawę Towarów? Kiedy można zastosować stawkę 0% WDT? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej!

16 kwietnia 2019

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów - kiedy do niej nie dochodzi?

Wielu przedsiębiorców korzysta z możliwości stosowania WDT a co za tym idzie 0% stawki VAT na sprzedawane towary. Kidy wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów nie może jednak zostać zastosowana? W poniższym artykule przedstawiamy interpretacje na ten temat.

9 lutego 2018

Stawka 0% dla WDT a przeróbka towaru przez podmiot trzeci

W jakim przypadku może zostać zastosowana stawka 0% dla WDT jeśli dostarczony towar ulegnie przeróbce? Na to i inne pytania odpowiedź znajduje się w poniższym artykule. Przeczytaj i dowiedz się więcej na temat wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.

8 lutego 2018

Deklaracja VAT-UE kiedy należy ją składać?

Jestem płatnikiem VAT-UE. Jak wygląda kwestia składania deklaracji. Czy zerowa deklaracja VAT-UE powinna być składana?

9 lutego 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów