0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

19 wyników dla tematu: zaleglosci-podatkowe

Artykuły:

Zajęcie konta bankowego przed Urząd Skarbowy - kiedy jest możliwe?

Zajęcie konta przez Urząd Skarbowy co do zasady dotyczy przedsiębiorców posiadających zaległości podatkowe, w stosunku do których zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne. Jego zajęcie odbywa się na podstawie zawiadomienia wysyłanego do banku.

9 czerwca 2023

Odpowiedzialność wspólników spółki cywilnej po likwidacji

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za zobowiązania spółki wspólnicy odpowiadają solidarnie. Odpowiedzialność wspólników trwa także po likwidacji spółki, dlatego nawet po jej rozwiązaniu istnieje możliwość dochodzenia wcześniej zaciągniętych zobowiązań.

27 kwietnia 2023

Co urząd skarbowy może przejąć na spłatę zaległego podatku?

Każdy przedsiębiorca posiada zobowiązania podatkowe wobec urzędu. Jeśli przekraczają one jego możliwości finansowe może zdarzyć się, że powstaną po jego stronie zaległości podatkowe. Co urząd skarbowy może przejąć na spłatę zaległego podatku? Odpowiadamy

20 lipca 2022

Zaległości podatkowe- wydanie decyzji wobec wspólników spółki cywilnej

Zaległości podatkowe to co do zasady podatki niezapłacone w terminie. Tym samym ustawowa definicja odwołuje się więc do pojęcia podatku. Sprawdź, jakie są zasady wydania decyzji o zaległościach podatkowych wobec wspólników! Przeczytaj i dowiedz się!

1 czerwca 2022

Co grozi za brak zapłaty podatku w terminie?

Brak zapłaty podatku w terminie powoduje powstanie tzw. zaległości podatkowej. Wiąże się ona z wieloma konsekwencjami nie tylko cywilnoprawnymi. Co konkretnie grozi za nieregulowanie zobowiązań podatkowych w terminie? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 grudnia 2021

Odpowiedzialność spadkobierców - co z niezapłaconymi podatkami?

Wszelkie zasady dziedziczenia określone są w Kodeksie Cywilnym. Za odpowiedzialność spadkobierców dotyczącą za zobowiązania podatkowe odpowiadają przepisy Ordynacji Podatkowej. Odpowiedzialność za niezapłacone podatki jest zagadnieniem skomplikowanym.

29 września 2021

Zaliczenie wpłat na poczet zaległości podatkowych - zasady

Podatek nieuiszczony przez podatnika w terminie płatności staje się zaległością podatkową. Zaliczenie wpłat na poczet zaległości podatkowych jest istotnym elementem umożliwiającym podatnikowi rozliczanie się z fiskusem. Dowiedz się więcej na ten temat!

13 września 2021

Rozłożenie na raty zaległości podatkowych - warto wiedzieć!

Jakie warunki muszę spełnić i gdzie należy złożyć dokumenty aby możliwe było rozłożenie na raty zaległości podatkowych?

25 czerwca 2021

Opłata prolongacyjna – czym jest i jak ją ustalić?

Odroczenie zobowiązań podatkowych możliwe jest poprzez pozytywne rozpatrzenie odpowiedniego wniosku złożonego do urzędu. Akceptacja wniosku powoduje konieczność rozliczenia dodatkowej opłaty. Co to jest opłata prolongacyjna i kiedy nie występuje?

8 września 2020

Odsetki od zaległości podatkowych - na jakie konto płacić?

Na jakie konto przedsiębiorca powinien wpłacać odsetki od zaległości podatkowych oraz jaki stosować symbol?

8 czerwca 2020

Odsetki od zaległości PIT nie będą pobierane od 1 maja do 1 czerwca 2020!

Opublikowano projekt rozporządzenia Ministra Finansów ws. zaniechania poboru odsetek za zwłokę naliczonych w okresie od dnia 1 maja 2020 r. do dnia 1 czerwca 2020 r. Odsetki od zaległości PIT będą naliczane po tym okresie.

22 kwietnia 2020

Odsetki od niezapłaconych w terminie zaliczek PIT za ostatni kwartał

Nieterminowe regulowanie zobowiązań podatkowych prowadzi do naliczania odsetek za zwłokę. Dowiedz się, kiedy powstają odsetki od niezapłaconych w terminie zaliczek PIT za ostatni kwartał roku kalendarzowego w podatku liniowym oraz jak należy je rozliczyć

7 listopada 2019

Sprzedajesz a nie masz firmy - sprawdź, jakie są za to kary!

Podejmowanie działań zarobkowych w sposób zorganizowany i ciągły może podchodzić już pod działalność. Sprzedajesz a nie masz firmy? Dowiedz się, kiedy sprzedaż powinna przerodzić się w działalność oraz jakie są kary za prowadzenie niezgłoszonej firmy!

18 maja 2018

Umorzenie zaległości podatkowych - kiedy jest możliwe?

Każdy podatnik zobowiązany jest odprowadzać należny podatek. Jednak brak płynności finansowej może spowodować zadłużenie. W jakich sytuacjach możliwe jest umorzenie zaległości podatkowych? Jakie warunki należy spełnić? Kto może z tego skorzystać? Sprawdź!

6 lutego 2018

Odsetki od zobowiązań podatkowych w roku 2017

Niezapłacone w odpowiednim terminie zobowiązania podatkowe nie przynoszą podatnikom korzyści - konsekwencją takich działań są odsetki od zobowiązań podatkowych, które musi zapłacić spóźniony płatnik. Sprawdź, co należy wiedzieć o odsetkach od zaległości?

30 sierpnia 2017

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy zmagający się z problemami finansowymi niejednokrotnie nie są w stanie regulować w terminie swoich zobowiązań. Sprawdź, kiedy stosowane są ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

29 września 2016

Odsetek od zaległości podatkowych nie ujmiesz w KPiR

Sprawdź, dlaczego odsetki podatkowe nie mogą stanowić kosztu uzyskania przychodu.

18 sierpnia 2014

Odsetki od zaległości podatkowych nie stanowią kosztu podatkowego

Terminowe opłacenie zobowiązań podatkowych nie zawsze jest możliwe dla przedsiębiorców. Najczęściej, w takiej sytuacji, mają do czynienia z odsetkami.

8 maja 2014

Opóźnienie w płaceniu podatków może być przestępstwem skarbowym

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca jest zobligowany do regulowania w terminie wszelkich zobowiązań podatkowych.

2 kwietnia 2014

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów