Poradnik Przedsiębiorcy

14 czerwca rusza Startup Wrocław Ewolucje - American Dream

Startup Wrocław: Ewolucje – American Dream. Przyjadą eksperci z USA

14 czerwca w Kinie Nowe Horyzonty odbędzie się konferencja Startup Wrocław Ewolucje – American Dream. Jej głównymi prelegentami będą: Eveline Buchatskiy, inwestorka, mentorka i była dyrektorka Techstars w Bostonie oraz Karna Vishwas, ekspert firmy Google z Nowego Jorku.

Tegoroczny temat wydarzenia to ekspansja na rynek amerykański. W czasie konferencji wystąpią przedstawiciele wrocławskich startupów, które z sukcesem rozwijają się w USA, eksperci z amerykańskich oraz firm działających w naszym mieście, a także prelegenci zza oceanu.

Trwa sprzedaż biletów, kosztują one jedynie 15 zł. Można je nabyć m.in. przez specjalną stronę internetową. 

Całość będzie prowadzona w języku angielskim. 

Nasze startupy w USA

– Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje to szansa na spotkanie i posłuchanie ludzi, którzy ideę „amerykańskiego snu” skutecznie realizują w biznesie – podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. – Dziś świat zmienił się na tyle, że nie muszą tego robić wyłącznie z USA, ale mogą także przebywając na stałe we Wrocławiu. Fundamenty „American dream” od lat pozostają jednak niezmienne– to ciężka praca, pasja, determinacja oraz kreatywność – dodaje Kaucz.

W czasie wydarzenia posłuchamy prelekcji przedstawicieli wrocławskich startupów: Pawła Wieczyńskiego – prezesa PiLab/DataWalk, Piotra Śliwińskiego – współzałożyciela Explain Everything oraz Andrzeja Jończyka – współzałożyciela VR Global. W panelu dyskusyjnym wystąpi również Paweł Sołyga, współtwórca firmy Tooploox.

W konferencji Startup Wrocław Ewolucje – American Dream wezmą udział eksperci z dojrzałych polskich i amerykańskich firm. Moderatorem wspomnianego wcześniej panelu będzie Rafał Szafraniec z firmy KPMG, a jego pozostałymi uczestnikami Katarzyna Krokosińska z JLL, Ryan Basu z BNY Mellon oraz Tomasz Szarek z kancelarii SDZLEGAL SCHINDHELM.

Przyjadą eksperci z Techstars i Google

Na początku i na końcu konferencji wystąpią goście specjalni z USA: Karna Vishwas (Google) oraz Eveline Buchatskiy (Techstars, One Way Ventrues)

Karna Vishwas urodził się i dorastał w Indiach. W USA ukończył Duke University, pracował w firmie Honeywell w Arizonie oraz w startupie Teracent w Dolinie Krzemowej. Ten ostatni został przejęty przez firmę Google. 

Dziś Vishwas pełni w niej funkcję Global Head, Measurement & Attribution Services. Na co dzień Vishwas pracuje w Nowym Jorku.

Eveline Buchatskiy to partnerka zarządzająca w funduszu One Way Ventures oraz obecna mentorka, a wcześniej dyrektorka Techstars Boston - jednego z najlepszych akceleratorów dla startupów na świecie.

– Nasi goście specjalizują się zarówno w technologii, jak i rozwoju biznesu. To powoduje, że konferencja Startup Wrocław: Ewolucje powinna być atrakcyjna zarówno dla twórców startupów jak również dla pasjonatów pracujących w dojrzałych firmach – podkreśla Ewa Kaucz.

Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej jest organizatorem konferencji. 

Jej partnerem został Konsulat Generalny USA w Krakowie, partnerem merytorycznym firma KPMG, a partnerem instytucjonalnym Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, które pełni funkcję Instytucji Pośredniczącej dla Programu Inteligentny Rozwój.

Sponsorami Startup Wrocław Ewolucje – American Dream są firmy: BNY Mellon (sponsor złoty) JLL, kancelaria SDZLEGAL SCHINDHELM (sponsorzy srebrni) oraz Amazon (sponsor brązowy). 

Konferencja Startup Wrocław: Ewolucje - American Dream rozpocznie się 14 czerwca o godz. 17.30. w kinie Nowe Horyzonty.

Więcej informacji na stronie internetowej: https://www.wroclaw.pl/startupy/americandream.

Poradnik Przedsiębiorcy jest patronem medialnym wydarzenia.