0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Czy warto wybrać kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Wielkość tekstu:

Każdy kredyt bankowy obarczony jest mniejszym lub większym poziomem ryzyka. Jest ono podejmowane nie tylko przez samą instytucję bankową w zakresie ewentualnej niewypłacalności kredytobiorcy, ale również przez klienta banku, na przykład w zakresie wzrastających kosztów kredytowych.

Jedną z opcji, aby zniwelować takie ryzyko, jest kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Czy takie zobowiązanie jest zawsze opłacalne? Dowiedz się więcej już teraz.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem - co wpływa na wysokość miesięcznej raty?

Zanim dowiesz się, czy kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem jest dobrym rozwiązaniem, aby zmniejszać koszty kredytowe, poznaj zakres opłat, jakie wliczają się w każdą miesięczną ratę.

To część kapitałowa, czyli środki, jakie rzeczywiście pożyczasz od banku, oprocentowanie, czyli zarobek, który jest narzucany przez bank oraz wysokość stopy procentowej. Właśnie ona może zmieniać wysokość każdej raty w zależności od okresowych ustaleń Rady Polityki Pieniężnej. Aby zapobiec niekorzystnym zmianom wysokości rat, można zaciągnąć kredyt gotówkowym o stałym oprocentowaniu.

Kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem 2022 - czy warto?

W ostatnim czasie kredytobiorcy narzekają na wciąż wzrastające raty. Przyczyną jest rosnąca inflacja, którą Rada Polityki Pieniężnej stara się zmniejszać właśnie poprzez narzucanie wyższych stóp procentowych. Jeśli kredyt gotówkowy jest ze zmiennym oprocentowaniem, dzisiaj sytuacja jest niekorzystna, a każda miesięczna rata może być wyższa nawet o kilkaset złotych. Wiele zależy oczywiście od wartości całego zobowiązania.

Jeśli chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie, kredyt gotówkowy - oprocentowanie stałe czy zmienne, musisz wiedzieć, że oprocentowanie zmienne jest opłacalne przy niskich stopach procentowych. W obecnej sytuacji rzeczywiście lepiej sprawdza się kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem, ponieważ koszty kredytowe nie zmieniają się w okresie współpracy z bankiem bez względu na decyzje Rady Polityki Pieniężnej.

Ile kosztuje kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem?

Nie da się jednoznacznie wskazać konkretnych kosztów kredytu ze stałym oprocentowaniem. Wiele zależy od indywidualnej polityki każdej instytucji bankowej w zakresie współpracy z kredytobiorcami, potrzeb i możliwości spłaty rat klientów banków oraz aktualnej sytuacji na rynku usług finansowych.

Jak sprawdzić kredyt gotówkowy stałe oprocentowanie pod względem całkowitych kosztów? Najlepiej skorzystać z rankingu kredytów ze stałym oprocentowaniem na 17bankow.com. To zestawienia, które porównują co najmniej kilka ofert konkurencyjnych instytucji bankowych. Dają ogólny pogląd na warunki współpracy, jeśli ma zostać zaciągnięty kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem pko, kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem alior albo w innym, wybranym banku.

Co więcej, dobrym narzędziem do weryfikacji kosztów jest również kalkulator kredytów gotówkowych. Ten oszacuje nie tylko wskaźnik RRSO dla danego zobowiązania, ale dokona też analizy zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy. Dzięki temu udaje się sprawdzić, czy dany klient w ogóle ma szansę na wzięcie kredytu gotówkowego ze stałym oprocentowaniem ze względu na swoją wypłacalność.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów