Poradnik Przedsiębiorcy

Jak usprawnić pracę prawnika w kancelarii?

Terminy, których nie można przeoczyć, tomy akt, z którymi trzeba się zapoznać, do tego jeszcze dochodzi masa spotkań, konsultacji i porad. Jeśli dodamy jeszcze szczegółową ewidencję czasu pracy, mamy pełny obraz codziennej, żmudnej pracy prawników w Polsce. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej kancelarii prawnych szuka nowych rozwiązań wspomagających działania organizacyjne. Czegoś, co pozwoli uporządkować i usystematyzować codzienne obowiązki, a przy okazji będzie dostępne w każdym miejscu i czasie. Możliwość taką daje Amberlo, program dla kancelarii prawnych organizujący i wspomagający zarządzanie.

5 wskazówek dla prawników jak zwiększyć efektywność

Sprowadzenie wszystkiego do aspektów finansowych, jest w pewnym sensie niesprawiedliwe. Praca prawników z pewnością niesie w sobie pewne elementy misji, zaangażowania, chęci pomocy. Oczywiście powinna także przynosić określone profity. Połączenie tych wszystkich aspektów sprawi, że wykonywanie codziennych obowiązków przestanie powodować stres prowadzący nieuchronnie do wypalenia zawodowego. Sprawna organizacja, dostęp do informacji i stały kontakt z innymi prawnikami i klientami nie tylko wpłynie pozytywnie na relacje między współpracownikami, lecz także podniesie w znaczący sposób zadowolenie i satysfakcję z wykonywanej pracy. To musi zaowocować większym zaangażowaniem, co w prostej linii przełoży się na wzrost wydajności.

Wskazówka numer jeden – planowanie

Chaos w życiu prawnika jest szczególnie deprymujący. Prawo z definicji jest materią uporządkowaną, wymagającą dyscypliny i porządku. Amberlo pozwoli ustalić listy klientów, spraw oraz współpracowników. Wbudowany kalendarz będzie niejako pilnował ustalonych dat i terminów, przypominając o ważnych wydarzeniach. Dzięki temu zniknie presja czasu oraz ciągłe wrażenie niedopatrzenia obowiązków.

jak usprawnić pracę prawnika w kancelarii

Wskazówka numer dwa – delegowanie zadań

Nie da się wszystkiego wykonać samemu, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych spraw. Nie da się też zapamiętać, kto, kiedy i co miał do wykonania. Dzięki Amberlo prawnik może tworzyć zespoły, wyznaczać zadania oraz zapewnić sobie stały kontakt z poszczególnymi osobami w kancelarii. Co ważne, wszystko to nie wymaga bezpośredniej obecności w siedzibie firmy, zatem nie ma mowy o czasochłonnych dojazdach.

Wskazówka numer trzy – dostęp do danych

Kilka spotkań z klientami w ciągu dnia nie jest niczym nadzwyczajnym. Mogą się zdarzyć dwa lub trzy telefony z pytaniami wymagającymi precyzyjnej odpowiedzi. Amberlo - innowacyjne oprogramowanie dla prawników wszystkie informacje przechowuje w chmurze, dzięki czemu dostęp do nich jest możliwy w każdej chwili i miejscu. Nowoczesne i w pełni wydajne zabezpieczenia uniemożliwiają utratę danych, lub wyciek.

Wskazówka numer cztery – zarządzanie czasem

Ewidencja płatnego czasu pracy prawnika jest czynnością szczególnie absorbującą, odrywającą od działań merytorycznych. Chociaż ma istotny wpływ na określenie przychodów finansowych, czas poświęcony na jej wykonanie jest paradoksalnie stracony. Prawnik nie zajmuje się konkretną sprawą przynoszącą wymierne korzyści, ponieważ tworzy w tym czasie skomplikowane formularze rozliczeniowe. Inaczej rzecz wygląda w przypadku zastosowania aplikacji Amberlo, w której automatycznie określa się czas płatny, dzięki czemu w momencie rozliczenia gotowe są sumaryczne statystyki.

Wskazówka numer pięć – kontrola finansów

Sprawne zarządzanie dotyczy także płynności finansowej. Amberlo zestawi statystyki dotyczące poszczególnych pracowników, zespołów oraz całego personelu. W każdej chwili jest możliwość wystawienia dokumentów finansowych dla klienta, dołączając szczegółowe i wiarygodne rozliczenie.
Koniec z rozbudowanymi sekretariatami, masą papierów i stratą cennego czasu. Amberlo dostarczy wszystkiego, co niezbędne zastępując pracę wielu osób. Wystarczy sięgnąć po nowoczesną technologię.
„Wszystko jest trudne, zanim stanie się proste” - Wolfgang Goethe.

Tekst zewnętrzny, artykuł partnera