0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Karta podarunkowa jako sposób na docenienie pracownika

Wielkość tekstu:

Sposobów na docenienie dobrego pracownika jest mnóstwo. Premia uznaniowa, zadaniowa lub motywacyjna to dodatek do pensji, który znacznie podnosi poziom satysfakcji z wykonywanej pracy. Doskonałym pomysłem może być także karta podarunkowa. Sprawdź, jakie zalety ma taki sposób doceniania pracownika oraz jak zdobyć takie vouchery.

Karta podarunkowa jako forma premii dla pracownika

Premiowanie pracowników za świetne wyniki lub postawę godną naśladowania to dobry nawyk. Osoba, której wysiłki zostały odpowiednio docenione, ma motywację do jeszcze lepszej i bardziej efektywnej pracy. Jasny system premiowy w firmie sprawia, że osiąganie kolejnych celów zawodowych stanie się prawdziwą przyjemnością. Dodatek pracowniczy ma zazwyczaj formę pieniężną, jednak nie zawsze musi tak być. W ramach niektórych rodzajów premii można zaoferować kartę podarunkową do wykorzystania w popularnym sklepie lub punkcie usługowym. Nagroda przybiera wtedy bardziej konkretną formę – atrakcyjnego produktu lub usługi, podczas gdy dodatkowe pieniądze najczęściej wydawane są na bieżące potrzeby.

Karta podarunkowa – jak działa? Gdzie można ją wykorzystać?

Karty podarunkowe to vouchery na określoną kwotę (np. 200, 300 zł) do wykorzystania w określonym terminie we wskazanym punkcie. Ta forma premii może mieć wymiar bardzo praktyczny lub rozrywkowy – karty podarunkowe oferowane są zarówno przez sklepy spożywcze, jak i meblowe, w których można znaleźć stylowe dodatki do dekoracji domowych wnętrz. Oferują je także platformy rezerwacyjne, gdzie kupuje się bilety na koncert lub inne wybrane wydarzenie kulturalne. Niezwykle popularne są obecnie vouchery na ciekawe atrakcje z kategorii przeżyć, np. loty balonem, skoki ze spadochronem czy kolacja z osobą towarzyszącą w luksusowej restauracji. Tylko od pomysłu szefa zależy, w jaki sposób będzie chciał nagrodzić dobrego pracownika.

Zalety karty podarunkowej

Karta podarunkowa jako forma premii dla pracownika ma szereg zalet. Oto najważniejsze z nich:

  • w ramach karty podarunkowej pracownik otrzymuje konkretny, bardzo atrakcyjny produkt lub usługę;
  • karta podarunkowa pozwala na samodzielny wybór produktu lub dogodnego terminu wykonania określonej usługi;
  • karta podarunkowa umożliwia skorzystanie z usług, na które osoba obdarowana prawdopodobnie nie zdecydowałaby się tak szybko (np. prezent z kategorii przeżyć lub udział w wydarzeniu kulturalnym);
  • karta podarunkowa to nie tylko praktyczny prezent. Kupując voucher do wykorzystania w ramach platformy rezerwacyjnej, szef pokazuje, że odpoczynek i rozrywka pracowników (tj. zdrowy work-life balance) stanowi dla niego istotną wartość.

Gdzie kupić karty podarunkowe?

Karty podarunkowe można kupić bezpośrednio w wybranym sklepie lub za pośrednictwem platformy zakupowej takiej jak Plente. Ta druga opcja daje ci dostęp do większego wyboru voucherów i kwot, na jakie opiewają. Co więcej, tego typu platformy zakupowe dają możliwość skorzystania z usługi cashback, czyli zwrotu części wydanych pieniędzy na konto.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów