0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kartony i pudełka e-commerce dźwignią handlu w Internecie

Wielkość tekstu:

Podczas zakupów online pierwszym fizycznym kontaktem klienta z Twoją firmą jest pudełko e-commerce, w którym zostało dostarczone zamówienie. To najlepsza okazja, aby wywrzeć pozytywne wrażenie i wzmocnić wśród konsumentów świadomość swojej marki. W końcu nic się tak nie liczy, jak pierwsze wrażenie.

Znaczenie rynku e-commerce

Handel detaliczny w kontekście e-commerce mocno się zmienił na przestrzeni ostatnich lat. Szczególną rolę odegrała w tym przypadku pandemia wirusa Covid-19. W świecie marketingu cyfrowego i zakupów online, znaczenie projektu opakowania i jego estetyki jest niesłychanie ważne. Choć jakość sprzedawanego produktu to podstawa, od której należy zacząć, sposób pakowania odgrywa ogromną rolę w przyciąganiu klientów i utrzymywaniu z nimi dobrych relacji.

E-handel to stosunkowo młoda dziedzina, jednak już niemal połowa sprzedawców korzysta tylko z jednego kanału dystrybucji, czyli sklepów internetowych. Konsumenci na całym świecie bardzo cenią sobie wygodę jaką niesie możliwość robienia zakupów w sieci, a nowe technologie i aplikacje mobilne pozwalają dokonywać zakupów z dowolnego miejsca na świecie i w wybranym czasie.

pudełka e-commerce

Rola opakowania w marketingu e-commerce

Globalizacja, nowe technologie i większe zorientowanie na konsumentów szybko zmieniają krajobraz sektora e-commerce. Konsumenci oczekują teraz bezproblemowych zakupów i ciekawych interakcji z markami, więc pudełka e-commerce to w dzisiejszych czasach coś więcej niż tylko ochrona zamówienia na czas transportu. To także środek do celu - niezawodne narzędzie brandingowe stworzone po to, aby zrobić na kliencie jak najlepsze wrażenie.

Opakowania e-commerce zapewniają Twojej marce dodatkowy fizyczny punkt styku z konsumentem. Powinny zatem angażować, budować relacje i zachwycać już od pierwszego spojrzenia. Według licznych badań konsumenckich, pozytywne doświadczenie zakupowe, także w kontekście opakowania wysyłkowego, obniża wskaźniki zwrotów i pomaga wyróżnić się marce na tle konkurencji. Nic zatem dziwnego, że pudełko e-commerce może się okazać punktem zwrotnym w kwestii lojalności klienta.

Nie ulega wątpliwości, że branża e-commerce nie mogłaby działać prawidłowo bez opakowań. To właśnie one są najważniejszymi elementami w handlu. Kartony wysyłkowe stanowią bowiem ważny nośnik treści marketingowych, służący do budowania wizerunku firmy w oczach konsumentów.

Jednocześnie warto też zwrócić uwagę na fakt, że do pakowania coraz rzadziej stosuje się tworzywa sztuczne, które wypierane są przez znacznie bardziej ekologiczne rozwiązania. Dla klientów liczy się dzisiaj nie tylko sama zawartość pudełka, ale również jego wygląd i jakość. Konsumenci coraz chętniej wybierają pudełka e-commerce wykonane z surowców odnawialnych, wśród których prym niezmiennie wiedzie tektura. Kartony i pudełka e-commerce poza licznymi zaletami, dostarczają też wiele możliwości w zakresie produkcji. Czy można chcieć więcej?

pudełka e-commerce

Rodzaje opakowań dla e-commerce

Na rynku dostępne są dobrej jakości kartony i pudełka e-commerce różniące się od siebie wielkością, kształtem, a nawet sposobem zamykania. Największą popularnością cieszą się oczywiście klasyczne opakowania kartonowe z nadrukiem, a oprócz nich także pudełka wykrojnikowe i automatyczne. Niemniej ciekawą propozycją są też kartony z okienkiem, które w ciekawy sposób eksponują zawartość.

Każda marka może również opracować indywidualne wykończenie opakowań e-commerce. Jedną z możliwości jest nadruk logo, ale dużą popularnością cieszą się także chwytliwe slogany marketingowe, które współgrają z wizerunkiem firmy. Odpowiednio dopracowany projekt pudełka to większa szansa na pozyskanie zadowolonego klienta, który poleci Twój sklep znajomym.

Doświadczenie premium

Oczekiwania dotyczące opakowań e-commerce są różne w zależności od tego, jak wygląda strona internetowa sklepu. Kupując produkty premium, konsumenci oczekują też wyższych standardów obsługi. Kwestie, które są postrzegane jako wartość dodana w jednym sklepie mogą być must-have w innym. Właśnie dlatego tak ważne jest opakowanie, które zapewnia wyjątkowe wrażenia konsumenckie i może pozytywnie wpłynąć na postrzeganą wartość produktu, a co za tym idzie całą markę. Tak jak brzydkie czy uszkodzone pudełko może wywołać poczucie nieufności do sklepu, tak estetyczne opakowanie wywołuje przyjemne skojarzenia i buduje pozytywne nastawienie do sklepu.

Skuteczne narzędzie marketingowe - unboxing

Jest jasne, że współcześni przedsiębiorcy działający w e-biznesie, prowadzący sprzedaż za pomocą różnych kanałów internetowych doceniają ogromny potencjał tkwiący w kartonowych pudełkach. Przemyślane i zaprojektowane w odpowiedni sposób kartony i pudełka w e-commerce stanowią przecież świetną wizytówkę każdej firmy. W tym miejscu warto pamiętać o tzw. unboxing. Znamy je wszyscy doskonale z filmów na YouTube. Na ekranie widać zazwyczaj dłonie trzymające zamknięte pudełko, które już za chwilę zostanie otwarte. Unboxing to już nie trend, tylko raczej przemysł gwarantujący youtuberom całkiem niezłe zarobki, a markom – wiele różnych korzyści. Okazuje się bowiem, że opakowanie może wywołać niezapomniane przeżycia u klienta. Jak o to zadbać?

Należy zacząć od tego, aby pudełko było niepowtarzalne i naprawdę kreatywne. Można skorzystać z gotowych wzorów, albo zaprojektować poszczególne elementy samodzielnie, mając oczywiście na uwadze identyfikację wizualną marki. Warto też zadbać o to, w jaki sposób klienci będą otwierać pudełko, co mogą w nim znaleźć, albo jak będą go używać po rozpakowaniu zamówienia. Możliwości przekazów reklamowych jest przecież nieskończenie wiele. Wystarczy tylko myśleć out of the box!

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Neopak. https://neopak.pl/kartony-pudelka

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów