Kolejna edycja Wolves Summit odbędzie się 23 i 24 października

Wielkość tekstu:

Wolves Summit powraca, żeby wesprzeć innowacje w Europie

Środowisko startupowe w Europie jest bardzo dynamiczne. Aby zapewnić jego rozwój i w pełni wykorzystać potencjał, otwierane są kolejne centra innowacji i programy wspierające młode, technologiczne firmy. Nie można też zapomnieć o konferencji Wolves Summit, która w tym roku odbędzie się 23 i 24 października w Warszawie.

Wolves Summit to międzynarodowa konferencja dla startupów, inwestorów i przedstawicieli korporacji. Ósma edycja wydarzenia odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki Udział w niej weźmie blisko 1500 uczestników z ponad 60 krajów.

– Warszawa jest jednym z najbardziej przyjaznych miast na świecie, w których startupy mają szansę na rozwój. Zarówno warszawscy przedsiębiorcy, jak i organizacje promujące postęp biznesu, odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej. Jednocześnie stolica Polski, na tle innych miast europejskich, wyróżnia się mocnym wsparciem dla ośrodków innowacji i młodych firm technologicznych. Pięć lat temu otworzyliśmy Centrum Przedsiębiorczości Smolna, a dwa – Centrum Kreatywności Targowa, gdzie początkujący przedsiębiorcy, działający w inkubatorze mają do dyspozycji biura, sale spotkań oraz merytoryczne wsparcie. Ze środków miejskich finansujemy programy akceleracyjne. Dzięki nieustannie rozwijającej się infrastrukturze wzrasta jakość życia mieszkańców, co również przyciąga do stolicy zarówno młode jak i dojrzałe biznesy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy i dodaje – Wolves Summit to jedna z większych konferencji w Europie, która pozwala łączyć środowiska startupów, inwestorów i korporacji. 

Sprzyjające warunki do rozwoju

- Zainteresowanie konferencją rośnie każdego roku, jako że Polska staje się coraz bardziej widoczna będąc sercem innowacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Podczas ostatniej edycji, liczba uczestników osiągnęła 2500 reprezentantów z całego świata. Dla dużych firm, innowacja z „możliwości” stała się „koniecznością” i gra istotną rolę, jako część ich strategii - mówi Piotr Piasek, współzałożyciel Wolves Summit.

Gest w stronę startupów

Tym razem na konferencji pojawi się 300 startupów (40 scaleupów), 200 inwestorów i 300 przedstawicieli korporacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej aby, korzystając ze specjalnego narzędzia umożliwiającego właściwy networking 1:1, zbudować wartościowe relacje biznesowe.

– Wprowadzona podczas 5 edycji formuła okazała się sukcesem, dlatego tym razem ponownie zaprosimy startupy do udziału w Wolves Summit za darmo. Poprzednie edycje dowiodły, że dzięki temu jakość wyselekcjonowanych startupów znacznie rośnie - tłumaczy Piasek - dzięki temu przedsiębiorcy będą mogli ustawić dziesiątki spotkań 1:1 z właściwymi inwestorami i przedstawicielami korporacji w tylko 2 dni - dodaje. 

Podczas tej edycji startupy wyselekcjonowane będą m.in. pod kątem innowacyjności i zapotrzebowania rynku w wybranych obszarach. W sam proces selekcji zaangażowane są korporacje i fundusze, które poszukują konkretnych rozwiązań. Dzięki temu każdy uczestnik otrzyma szansę na nawiązanie cennych partnerstw. Dodatkowo, by zapewnić wysoką jakość spotkań odpowiadającą wszystkim uczestnikom, na Wolves Summit pojawią się przedstawiciele zróżnicowanych środowisk, m.in. reprezentanci departamentów Strategii, R&D, Innowacji, IT, Digital, Sprzedaży, startupy z 9 głównych branży z 61 krajów, firmy technologiczne, fundusze Venture Capital i MŚP. 

Przede wszystkim — jakościowe relacje biznesowe

Konferencja Wolves Summit gromadzi przedstawicieli wielu środowisk, w tym korporacje, inwestorów i obiecujące startupy z całego świata. Jednym z najważniejszych elementów wydarzenia są spotkania 1:1. Uczestnicy mogą umówić się na 15-minutową rozmowę z interesującymi ich osobami jeszcze zanim rozpocznie się wydarzenie, bazując na dopasowaniu do wcześniej wybranych kryteriów, co sprawia, że są one jeszcze bardziej wartościowe i właściwe. Dzięki specjalnemu narzędziu uczestnicy mogą umówić nawet 40 spotkań podczas dwóch dni wydarzenia. Podczas wszystkich edycji umówiono 18980 spotkań 1:1. Uczestnicy uważają, że tego typu rozmowy są bardzo istotne i pomagają w dalszej pracy. 

Wolves Summit jest świetnym miejscem na spotkanie przyszłych inwestorów. Do wielu startupów, które dzięki Wolves Summit uzyskały potrzebny do dalszego rozwoju rozpęd zaliczyć można Swipestox (obecnie Naga Group), Autenti, Tespack, Bin-E. Aby jeszcze bardziej pomóc środowisku innowacji, podczas ósmej edycji Wolves Summit odbędzie się konkurs Great Pitch, podczas którego 40 najlepszych startupów i scaleupów będzie mogło przedstawić swoje pomysły i biznes zgromadzonym inwestorom i innym uczestnikom.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto stołeczne Warszawa. Dodatkowe informacje na temat konferencji oraz możliwości uczestnictwa dostępne są na stronie internetowej www.wolvessummit.com.

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów