Poradnik Przedsiębiorcy

Koniec z czekaniem na spłatę zaległych faktur. Nadchodzi faktoring

Nikt nie przepada za sytuacją, gdy klienci wstrzymują się z zapłatą faktury do ostatniego dnia. Pamiętajmy, że termin płatności może wynosić miesiąc, a nawet 60 dni. Problemy zaczynają się, gdy przedsiębiorca oczekuje na spłatę kilku należności jednocześnie, a zachodzi konieczność użycia środków finansowych. Niewątpliwie kwestie inwestycji można przesunąć na czas późniejszy. Co jednak w przypadku, gdy potrzebujemy spłacić własne zobowiązania? Na szczęście przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z usług finansowych dla firm. Chcesz dowiedzieć się, czym jest faktoring i jak z niego skorzystać? A może szukasz sposobu na to, jak znaleźć gotówkę na zakupy firmowe? Czytaj dalej! 

Szybko, łatwo i wygodnie!  

Faktoring można wziąć ekspresowo i wygodnie nie wychodząc z domu lub biura. Zapomnij o długich procedurach i wypisywaniu papierowych wniosków! Wszystko można załatwić online bez generowania sterty dokumentówNa dodatek bez żadnych ukrytych opłat. Brzmi świetnie, lecz kto świadczy takie usługi?

Na polskim rynku profesjonalne usługi faktoringowe dostarcza innowacyjny fintech PragmaGO. Pomaga i doradza przedsiębiorcom, którzy potrzebują stałego lub jednorazowego finansowania faktur, a także chcą skorzystać z praktycznych rat dla biznesu. Bogata oferta PragmaGO posiada rozwiązania dedykowane zarówno małym, średnim, jak i dużym firmom. Zainteresowani przedsiębiorcy mogą skorzystać z finansowania wtedy, kiedy tylko będą tego potrzebować. Wystarczy urządzenie z dostępem do internetu i 5 minut na wypełnienie wniosku.

Faktoring – co to takiego? 

Czym właściwie jest faktoring? To usługa, która umożliwia sprzedaż faktur w zamian za gotówkę. Jak działa faktoring można szybko wyjaśnić, na prawdziwym przykładzie. Pewna firma transportowa wykonuje usługę przewozu dla 3 spedycji. Są to stałe zlecenia transportowe każdego miesiąca.

Odbiorcy płacą faktury do firmy po 60 dniach, przez co mrożą jej środki obrotowe. Natomiast dostawcy paliwa, firmy leasingowe czy operatorzy usługi viaTOLL oczekują płatności do 14 dni. Nasza firma transportowa poprzez niedostosowanie terminów płatności po stronie zobowiązań i należności zaczyna mieć problemy z płynnością finansową. Dzięki usłudze faktoringu firma otrzymuje zapłatę od faktora tj. PragmaGO za swoją fakturę sprzedażową nawet w dniu jej wystawienia! Odbiorca z kolei spłaca należność na konto faktora. Z jego perspektywy nic więcej się nie zmienia. 

Warto wspomnieć, że z usług faktoringowych korzystają nie tylko małe firmy, ale także giganci branży budowlanej, jak np. Leroy Merlin czy spółki akcyjne tj. Carrefour.  

Jak i gdzie znaleźć dostawcę usług faktoringowych? Przedsiębiorcy mają dwie możliwości - faktorzy pozabankowi oraz banki. Firmy takie jak PragmaGO mają tę przewagę nad bankami, że proces składania wniosku i podejmowania decyzji jest zdecydowanie szybszyOferta pozabankowa często jest też dużo bardziej zróżnicowana. 

Dwie opcje finansowania faktur w PragmaGO 

Wychodząc naprzeciw różnym oczekiwaniom, PragmaGO przygotowała ofertę dla przedsiębiorcówktórzy współpracują ze stałymi odbiorcami, a także tych, którzy wystawiają faktury na różnych kontrahentów. W obu przypadkach wystarczy złożyć wniosek online, który składa się z czterech prostych kroków. Czym różnią się te dwie usługi i czy jest różnica w samym procesie wnioskowania? Faktoring online wiąże się z koniecznością podpisania umowy na 12 miesięcy. We wniosku należy podać podstawowe dane na temat swojej firmy, a także stałych odbiorców. Również na tym etapie konieczne jest wskazanie limitu, o jaki przedsiębiorca chce się ubiegać (może to być nawet 1 mln zł). Oferta wraz z warunkami umowy przesyłana jest do 24 godzin. Warto na tym etapie zwrócić uwagę na fakt, iż w trakcie trwania umowy istnieje możliwość zmiany odbiorców oraz limitu, a wszystkie faktury do finansowania zgłaszane są za pośrednictwem Strefy Klienta.  

Finansowanie faktur z kolei nie wiąże się z koniecznością podpisywania umowy. Warunki są akceptowane poprzez SMS. Kolejna istotna różnica to limit, o jaki można się ubiegać - jest to 250 tys. zł. Również sam proces wnioskowania jest nieco inny. Na wstępie konieczne jest załączenie faktury. Później PragmaGO poprosi o podanie danych Twojej firmy oraz Twojego odbiorcy.  

Którą wersję finansowania wybrać? Wszystko powinno zależeć przede wszystkim od potrzeb Twojej firmy.  Zanim podejmiesz ostateczną decyzję koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na https://pragmago.pl/  

Zakupy firmowe na raty? Tylko z PragmaGO! 

Na początku artykułu wspomnieliśmy o gotówce na zakupy firmowe. Skąd wziąć środki na opłacenie firmowych wydatków w momencie, kiedy na firmowym koncie brakuje gotówki? Rozwiązaniem może być finansowanie zakupów od PragmaGO. 

PragmaGO nadal możesz robić zakupy u swoich ulubionych dostawców, nawet jeżeli nie oferują odroczonej płatności, czy rat. W ramach usługi można rozłożyć płatność nawet na 36 miesięcy. Wystarczy, że do wniosku dołączysz dokument potwierdzający zamówienie, wskażesz dane swojej firmy i dostawcy. Po pozytywnej weryfikacji utrzymasz limit nawet do 100 tys. zł, w ramach którego możesz jeszcze wygodniej finansować kolejne faktury kosztowe przez Strefę Klienta. 

PragmaGO zyskała szerokie grono zadowolonych klientów, które stale się powiększa. Polscy przedsiębiorcy coraz bardziej dostrzegają zalety zewnętrznego finansowania zwłaszcza w tak trudnych czasach, jak obecne.

Tekst zewnętrzny, artykuł partnera