0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Kredyt konsolidacyjny - jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Wielkość tekstu:

Borykasz się z nieregularnymi ratami? Na Twoim budżecie domowym ciąży kilka zobowiązań finansowych, z którymi sobie nie radzisz? Rozwiązaniem powyższych problemów jest kredyt konsolidacyjny. Konsolidacja kredytów pozwala zamienić kilka zobowiązań jedno. Jest produkt dla osób zadłużonych, nieradzących sobie z dotychczasowymi spłatami. Zobacz jak wyjść ze spirali zadłużenia przy pomocy kredytu konsolidacyjnego. 

Kredyt konsolidacyjny - co to jest?

Wraz z rozwojem pandemii i kolejnymi obostrzeniami, coraz więcej osób traciło swoje źródła dochodu. Taka sytuacja u niejednej rodziny odbiła się negatywnie na budżet domowym. Problem pojawił się także ze spłatą kredytów i innych zobowiązań finansowych. Chociaż z tym zadłużeniu Polacy deklarowali problemy już na długo przed pandemią. Kilka rat w różnych terminach, wysokie kwoty i niekorzystne warunki kredytów, to nic przyjemnego. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Całe szczęście tak. Najpopularniejszym, ale także najefektywniejszym sposobem jest kredyt konsolidacyjny. W jego doborze pomogą Ci doradcy z https://habza.com.pl/kredyt-konsolidacyjny/.

Konsolidacja kredytów polega na połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno. Dzięki temu rozwiązaniu możemy spłacić zaległe kredyty i zostać z jedną wygodną do spłaty ratą. Wraz z konsolidacją możemy także zmniejszyć miesięczną ratę oraz wydłużyć okres spłaty. 

Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny? 

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla osób, które mają na swoim koncie więcej niż jedno zobowiązanie finansowe. Jeżeli nie radzisz sobie z mnogą spłatą, raty zobowiązań Cię przytłaczają, a w budżet domowy wkradł się chaos, to jest to sygnał, że czas zastanowić się nad kredytem konsolidacyjnym. 

Dzięki konsolidacji kredytów możesz raz, a porządnie uporządkować swoje zobowiązania finansowe. Ten produkt bankowy pozwoli Ci na spłatę zaległych zobowiązań, dzięki czemu zostaniesz tylko z jedną wygodną do spłaty ratą. Pamiętaj, że to Ty decydujesz, które kredyty chcesz skonsolidować. Warto jednak przy tym rozwiązaniu skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. 

Przy pomocy eksperta możemy być pewni, że wybierzemy najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny. Nasza miesięczna rata będzie mniejsza od sumy poprzednich. W dodatku zyskamy wydłużony okres spłaty. Dzięki konsolidacji kredytów wprowadzimy porządek w nasz domowy budżet i odzyskamy nad nim kontrolę.

Co mogę skonsolidować? 

Kredyt konsolidacyjny przeznaczony jest dla różnego rodzaju zobowiązań. Na swoim koncie możesz posiadać trzy różne kredyty i wszystkie mogą podlegać konsolidacji. Jakie zobowiązania finansowe możesz skonsolidować? W zależności od banku będą to: kredyty gotówkowe, ratalne, zadłużenie z tytułu karty kredytowej, zadłużenie z tytułu rachunku bieżącego oraz pozabankowe pożyczki. 

Przed konsolidacją warto jednak dokładnie przeanalizować ofertę. Żeby zabieg faktycznie okazał się korzystny, musimy obliczyć czy nowa rata będzie niższa od sumy starych. Zwróć także uwagę na nowe oprocentowanie oraz całkowity koszt kredytu. 

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów