Poradnik Przedsiębiorcy

Macbook – czym różni się od innych laptopów?

Macbook – komputer przenośny od Apple’a

Firma Apple znana jest z produkcji wysokiej jakości sprzętów i gadżetów elektronicznych, jak iPod czy iPhone. Nie jest tajemnicą, że produkty z logiem jabłka posiadają rzesze swoich wiernych fanów, którzy sukcesywnie nabywają kolejne urządzenia. Jednym z nich jest przenośny komputer Macbook. Laptopy z logiem Apple’a na pozór nie szczególnie różnią się od komputerów oferowanych przez innych topowych producentów. Jednak to właśnie detale decydują o jakości. W przypadku Macbooka jest to wysoki poziom dopracowania obudowy, parametry techniczne oraz oprogramowanie. Laptop dzięki swoim parametrom oraz wysokiej jakości wykonaniu spokojnie może zaspokoić potrzeby nawet klientów premium.

Czy warto kupić Macbooka?

Macbook to komputer, który powstał zgodnie z filozofią firmy, która nie znosi kompromisów między estetyką wykonania, wydajnością, pojemnością baterii oraz wielkością ekranu. Dlatego każdy Macbook spełnia pewne wymagania wspólne dla modeli Air oraz Pro. Macbooki zostały stworzone z myślą o pełnej mobilności. Dlatego cechują się wyjątkowo wydajną baterią, która pozwala nawet na 12 godzin pracy. Zastosowane technologie oraz ergonomiczna budowa zostały zoptymalizowane w ten sposób, aby połączyć wygodę pracy przy komputerze stacjonarnym z mobilnością i swobodą, jaką daje laptop.

MacOS system Macbooka

Macbook posiada swój własny system macOS w miejsce standardowego Windowsa. Wśród licznych zalet można wymienić szybkość działania, wysoką responsywność, funkcjonalność oraz czytelny i przyjazny użytkownikowi interfejs. System cechuje się stabilnością pracy, a także posiada wysokiej klasy zabezpieczenia przed osobami z zewnątrz oraz wirusami z sieci. Dodatkowym atutem jest automatyczna aktualizacja systemu do najnowszej wersji. W przypadku Macbooka jest to całkowicie bezpłatne.

Design i trwałość

Komputer Macbook wyróżnia się ze względu na elegancką i minimalistyczną stylistykę oraz wysoką jakość materiału, z jakiego zrobiona jest obudowa. Dzięki temu laptop łączy w sobie lekkość oraz dużą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne lub zalanie. Co więcej, urządzenie jest wyjątkowo smukłe i lekkie, dzięki czemu zapewniają niezwykłą mobilność oraz jest łatwe do transportu. 

Wygoda użytkowania Macbooka

Z myślą o wygodzie użytkowników producent postawił na najwyższej jakości touchpad Force Touch, który inteligentnie rozpoznaje gesty oraz siłę nacisku, co pozwala intuicyjnie i szybko wykonywać różne zadania. Klawiatura została wyposażona w mechanizm motylkowy, dzięki czemu komputer gwarantuje cichą pracę oraz wyjątkowo szybką i precyzyjną responsywność. Do wygody korzystania z Macbooka przyczynia się również wysokiej jakości wyświetlacz Retina. Ekran cechuje się wyjątkowo żywymi kolorami, wysoką rozdzielczością oraz  178-stopniowym kątem widzenia w proporcjach 16:10.

Macbook w ekosystemie Apple’a

Wszystkie urządzenia w ofercie Apple’a tworzą powiązany ze sobą ekosystem. Oznacza to, że urządzenia są względem siebie kompatybilne i łatwo mogą ze sobą współpracować w zakresie transferu danych lub ładowania. Zakup Macbooka jest więc bardzo dobrym pomysłem w przypadku osób, które posiadają już iPada, iPhona lub zegartek Watch. Te korzyści rodzą również pewne mankamenty, które wynikają z faktu że urządzenia gorzej sobie radzą w kontakcie z innymi oprogramowaniami.

Jakiego Macbooka wybrać?

W przypadku decyzji o zakupie Macbooka warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu. W ofercie Apple’a znajdują się: MacBook, MacBook Air oraz MacBook Pro. Każdy z tych komputerów posiada swoją własną specyfikę oraz profil. MacBook Pro ze względu na zastosowany procesor najlepiej sprawdzi się do pracy oraz do celów gamingowych. MacBook Air ze względu na swoją lekkość jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które stawiają na mobilność i często noszą laptopa w torbie. Zwykły MacBook oznacza się natomiast najdłuższą pracą baterii.

Czy Macbook różni się o innych laptopów?

Niezależnie od modelu, każdy Macbook wyróżnia się na tle innych komputerów systemem MacOs, kompatybilnością z innymi urządzeniami Apple’a oraz dopracowaniem oprogramowania i wyglądu. Komputery MacBook mają swój rozpoznawalny design oraz wyjątkowo wygodną w użyciu klawiaturę i touchpada, dzięki czemu nie ma konieczności używania do nich myszki. To, co wyróżnia Macbooka na tle innych laptopów to również szybkość działania, wyśrubowane parametry techniczne oraz wysoka rozdzielczość ekranu, które nie ustępują popularnym komputerom gamingowych.

Tekst zewnętrzny, artykuł partnera