Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Nadchodzi reklama wideo na Facebooku

Reklama wideo na Facebooku

Według serwisu MarketWatch.com jeszcze w tym tygodniu na Facebooku będzie można wykupić sprzedaż takich narzędzi marketingowych jak reklama wideo. Inne źródła mówiły wcześniej o wprowadzeniu ich dopiero w przyszłym roku. Portal Zuckerberga ma chrapkę na część przychodów, których źródłem są wydatki firm ponoszone na reklamę telewizyjną w Stanach. Ich wielkość w skali roku szacuje się na ponad 66 miliardów dolarów. Reklama wideo będzie się wyświetlała automatycznie na tablicach wszystkich użytkowników - zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych.

Prace nad reklamami trwają już od dłuższego czasu. Sporym problemem dla programistów było zbyt wolne ładowanie się treści, jednakże w sierpniu udało im się znaleźć rozwiązanie. O reklamach zaczęły intensywnie krążyć plotki w zeszłym tygodniu, kiedy to niektórzy użytkownicy ujrzeli je na swoich tablicach. Były to najwyraźniej pierwsze testy technologii na żywej tkance Facebooka. MarketWatch.com dowiedział się, że jedną z pierwszych reklam wideo będzie trailer filmu “Divergent” (“Niezgodna”), skrojony specjalnie pod ten serwis społecznościowy.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat ograniczeń w długości klipów. Raczej nie będą one rozbudowane - zapewne w granicach kilkunastu sekund. Nie wiemy też, ile za taką formę promocji trzeba będzie zapłacić. Można przypuszczać, że będzie to ogromny wydatek. Facebook ma na świecie ponad 1,1 mld użytkowników, z czego 146 mln to Amerykanie. Nie dość, że portal ten jest największą dostępną bazą konsumencką, to jeszcze oferuje efektywne sposoby na dokonywanie segmentacji rynku i targetowanie przekazu reklamowego. Odbiorców klipów na Facebooku będzie można definiować identycznie, jak robi się to obecnie w przypadku reklam tekstowo-obrazkowych.

Oficjalna wiadomość od władz Facebooka podobno pojawi się już dzisiaj, w czwartek zaś wszystkie zmiany wejdą w życie i pierwsza reklama wideo zostanie wyświetlona na portalu.