Poradnik Przedsiębiorcy

Najbardziej wyczekiwane premiery w 2015 roku

W 2015 roku czeka na nas mnóstwo premier filmowych, na niektóre prawdziwi fani czekali nawet kilkanaście lat! Już teraz warto zaznaczyć sobie w kalendarzu daty najważniejszych premier, ponieważ można się w tych wszystkich terminach pogubić. Każdy znajdzie coś dla siebie - są kolejne ekranizacje komiksów, dużo filmów sensacyjnych, tradycyjne już reebooty starych klasyków i filmy tylko dla kobiet.

Jurassic World

Kontynuacja kultowego filmu z 1993 roku, który opowiadał o parku zabaw,w którym można było spotkać prawdziwe dinozaury. Niestety, gady wymykają się spod ludzkiej kontroli. “Jurassic World” pokazuje wydarzenia, który mają miejsce 22 lata po akcji Parku Jurajskiego. Park rozrywki z dinozaurami istnieje dalej, a naukowcy bawią się DNA dinozaurów. W laboratorium zostaje stworzony zupełnie nowy gatunek dinozaura. Jednak czy i tym razem ludzie nie przecenili swoich możliwości?

“Park Jurajski” to kamień milowy filmów z lat 90. Steven Spielberg jako reżyser, a efekty specjalne robiły wrażenie nawet na najbardziej wymagających kinomaniakach. Biorąc pod uwagę nowoczesną technologię, stworzenie kolejnej części Parku Jurajskiego było tylko kwestią czasu. Główną rolę gra Chris Pratt, którego publiczność pokochała po roli Petera Quilla w “Strażnikach Galaktyki”. Trailer zobaczymy już w sieci, a po obejrzeniu możemy być pewni, że czeka nas emocjonujący seans.

Premiera: 12 czerwca 2015

Oryginalny tytuł: “Jurassic World”

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Określenie “kultowy”, to w przypadku “Gwiezdnych Wojen" zbyt delikatne określenie. Już pierwsza część (a właściwie IV) zrewolucjonizowała popkulturę, postrzeganie science-fiction, wprowadziła efekty specjalne na zupełnie inny poziom i stworzyła całkowicie inny rodzaj fanbazy. Ponieważ Gwiezdne Wojny to nie tylko filmy - to książki, komiksy, bajki, figurki, gry, klocki lego i wiele, wiele innych.

Od ostatniej części “Star Wars” minęło 10 lat, ich twórca - George Lucas nie wyrażał chęci w kręceniu kolejnych części. Przez długi czas sprawa żyła swoim życiem, jednak niedawno na jaw wyszło, że Lucas sprzedał swoje prawa do Gwiezdnych Wojen studiu Disneya. Disney nie czekał długo - już parę miesięcy po podpisaniu dokumentów ogłoszono, że trwają prace nad kolejnymi częściami, a na premierę nie trzeba będzie długo czekać.

Bardzo mało wiadomo na temat samej fabuły nowej części, jak i tego, jakie role odgrywają zatrudnieni aktorzy. Studio Disneya utrzymuje wszystko w ścisłej tajemnicy. Wiemy na pewno, że powrócą główni bohaterzy z poprzednich części, jednak nie jest powiedziane, jak znaczące będą ich role. Sam teaser jest równie enigmatyczny, po jego emisji zawrzało w mediach społecznościowych. Fani klatka po klatce analizują materiał, zastanawiając się, co może być fabułą filmu.

Premiera: 25 grudnia 2015

Oryginalny tytuł: “Star Wars: The Force Awakens”

Avengers: Wiek Ultrona

Avengersi to grupa superbohaterów, złożona zarówno z mieszkańców Ziemi jak i nordyckich bogów. Wspólnie walczą przeciwko złoczyńcom, którzy chcą zniszczyć naszą planetę. W tej części ich nemezis jest Ultron - samodoskonalący się robot. Pierwsza część filmu była kasowym hitem.

Najpewniej dlatego, że w jednej produkcji spotykają się bohaterzy innych filmów - Hulk, Iron Man, Kapitan Ameryka czy Thor. To prawdziwa gratka dla fanów komiksów. W tej części pojawi się jeszcze więcej superbohaterów, bo między innymi Scarlett Witch i QuickSilver, a jak mówią plotki - nawet sam Doctor Strange.

Premiera “Avengers: Wiek Ultrona” to także produkcja wypadowa do kolejnych części filmów Thora, Kapitana Ameryki i Iron Mana. Jeżeli potwierdzą się plotki na temat Doctora Strange, fani na pewno będą mogli liczyć na osobny film z jego udziałem. Podobno trwają rozmowy nad pojawieniem się w filmie Spider-Mana (ponieważ w komiksach był członkiem The Avengers). Niestety, może być to bardzo trudne, ponieważ prawa do jego postaci Marvel sprzedał wiele lat temu.

Premiera: 7 maja 2015

Oryginalny tytuł: “Avengers: Age of Ultron”