0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzisz biznes związany z rolnictwem? Te rozwiązania mogą Ci się przydać

Wielkość tekstu:

Nowoczesny rolnik ma dziś takie same zadania jak każdy inny przedsiębiorca. Musi dbać o jakość swoich produktów, kontrolować dane, promować swoje usługi, znać podstawy ekonomii, analizować dane,  dostosowywać się do sytuacji rynkowej  i wykorzystywać w codziennej pracy najnowsze technologie. Przedstawiamy listę rozwiązań, które mogą sprawić, że prowadzenie gospodarstwa stanie się jeszcze bardziej dochodowe. 

Sprzedaż bezpośrednia

Jeżeli szukasz sposobu na zwiększenie zysków, możesz pomyśleć o rozpoczęciu sprzedaży bezpośredniej. Wystarczy poinformować społeczność lokalną o możliwości zakupu świeżych warzyw i owoców w Twoim gospodarstwie. Zrób to za pomocą plakatów, ulotek i za pomocą Internetu. Możesz też znacznie rozszerzyć krąg potencjalnych klientów i uruchomić wysyłkę towarów przez Internet. Zbadaj rynek. Być może okaże się, że ludzie szukają zdrowych, ekologicznych przetworów albo soków. Jeżeli rozpoczynasz taką działalność, musisz zadbać o najdrobniejszy szczegół. Oczekiwania klientów są dziś bardzo duże. Publikuj wpisy w mediach społecznościowych, stwórz swoją stronę, zadbaj o szybką wysyłkę towarów i dopracuj projekt opakowań. Wytwory rolnictwa kojarzą się z ekologią. Postaw więc na proste, minimalistyczne opakowania z nadrukiem np. z logiem firmy i krótkim hasłem reklamowym. Pudełka dostosowane do wysyłki paczkomatem możesz kupić tutaj: https://kartony24.eu/pl/c/Kartony-InPost/124. Producent oferuje możliwość naniesienia na nie dowolnego nadruku.

Ogrodzenia elektryczne

Jednym z większych wyzwań, przed którymi stoi każdy rolnik jest konieczność zmniejszania strat w plonach i stadach. Niestety dzika zwierzyna może wyrządzić prawdziwe spustoszenie na Twoim polu, podobnie jak w stadach czy w kurnikach. Warto więc zastanowić się nad montażem elektrycznego pastucha. Nadasz mu dowolną długość i kształt.  Wystarczy tylko skompletować zestaw z odpowiednich elementów dostępnych na tej stronie: https://lewmik.pl/ogrodzenia-elektryczne. Elektryczne ogrodzenia mają różnorodne zastosowania. Nadają się też do wygradzania terenu na wybieg lub pastwisko. Dzięki temu zwierzęta nie będą uciekać. Pastuch możesz wykorzystać również do zabezpieczania oczek wodnych i mniejszych części podwórza przed psami i kotami. Tego rodzaju ogrodzenie skutecznie odstrasza m.in. kuny, wydry, a także większą zwierzynę np. jelenie czy dziki. Drobne szkodniki możesz zwalczać natomiast za pomocą specjalnych pułapek i środków, które znajdziesz tutaj: https://lewmik.pl/kategoria/zootechnika

Nowoczesne technologie w rolnictwie

Nowoczesne technologie stanowią najlepszą odpowiedź na potrzeby współczesnego rolnictwa. Powstało już wiele aplikacji, które ułatwiają zarządzanie uprawami i stadem. Nowoczesne oprogramowanie umożliwia prowadzenie dokumentacji w formie elektronicznej, ułatwia analizę danych na temat ponoszonych kosztów i ilości plonów, gwarantuje dostęp do najnowszych wiadomości o tematyce rolniczej i do precyzyjnych prognoz pogody. Umożliwia ponadto rejestrowanie różnych zdarzeń w stadzie.  Dzięki wykorzystaniu systemu GPS można też precyzyjnie określić warunki glebowe panujące na danym terenie. System automatycznie określi sugerowaną dawkę nasion i nawozów. Informacje dotyczące stanu gruntów i plonów zostaną naniesione na specjalne mapy, które umożliwią precyzyjną analizę danych i dostosowanie dalszych działań do aktualnej sytuacji. 

Kamery i systemy sterujące

Obsługa maszyn rolniczych bywa skomplikowana. Dlatego tak ważne jest korzystanie z nowoczesnych paneli sterujących, które gwarantują szybką, intuicyjną obsługę. Taka inwestycja może przełożyć się na znaczną oszczędność czasu. Z kolei montaż nowoczesnych kamer umożliwi lepszą kontrolę stada i zwiększy poziom bezpieczeństwa w gospodarstwie. Kamery zamontowane w pomieszczeniach inwentarskich z opcją podglądu na żywo okażą się pomoce zwłaszcza, kiedy zbliża się okres wycielenia. Nie trzeba wówczas samodzielnie kontrolować sytuacji w oborze i wstawać w nocy, żeby upewnić się czy poród jeszcze się nie zaczął.  Specjalne kamery można też montować na pojazdach rolniczych, żeby zabezpieczyć je przed kradzieżą. Na rynku dostępne są także systemy kamer ułatwiające prowadzenie ciągnika wyposażonego w zestaw maszyn. 

Znasz już gotowe sposoby na usprawnienie pracy w gospodarstwie i zwiększenie jego rentowności. Prowadź skuteczny marketing, analizuj dane i wykorzystuj potencjał nowoczesnych technologii, żeby wkroczyć w epokę rolnictwa 4.0.

Artykuł sponsorowany, tekst partnera

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów