Poradnik Przedsiębiorcy

Naucz się tworzyć silne hasła - Telepaths

Regularne włamania na strony internetowe, profile w serwisach społecznościowych, lub co gorsza na konta bankowe, wynikają w dużej mierze z braku silnego hasła, które uchroni użytkownika przed kradzieżą. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, należy przede wszystkim używać haseł, które nie mają znaczenia w rzeczywistości. Podawanie ciągu samych cyfr, imienia osoby którą lubimy czy pierwszego przedmiotu jaki przyjdzie nam do głowy, może mieć negatywne konsekwencje dla naszego konta. Dowiedz się, czym jest Telepaths i jak może Ci pomóc.

Telepaths pomoże w doborze optymalnego hasła

W trakcie rejestracji w wybranych serwisach, pojawia się poziom bezpieczeństwa przy wpisywaniu hasła. Co jednak w sytuacji, gdy nie jesteśmy pewni jakości zabezpieczenia? Z pomocą przychodzi ciekawy projekt stworzony przez Microsoft o nazwie Telepaths

Telepaths ma za zadanie nauczyć użytkownika stosowanie odpowiednio skomplikowanych haseł, aby nie musiał obawiać się utraty konta internetowego. Dzięki obsłudze słownikowej bazy danych oraz algorytmów sztucznej inteligencji, przed napisaniem kolejnego znaku narzędzie sugeruje, które z nich należy pominąć przed dalszym tworzeniem hasła. Jeśli wprowadzimy niepożądany symbol, Telepathwords poinformuje nas o błędnym wyborze.

Warto przed założeniem hasła spróbować rozmaitych wariantów na specjalnie przygotowanej w tym celu stronie internetowej. Wystarczy przejść pod ten adres: https://telepathwords.research.microsoft.com/ i możemy rozpocząć naukę najbardziej optymalnych rozwiązań, poprawiających bezpieczeństwo naszego hasła w sieci.