0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze. Poznaj korzyści z użytkowania terminala płatniczego

Wielkość tekstu:

Polacy lubią i oczekują akceptacji płatności bezgotówkowych w punktach handlowo-usługowych. C zwiększać obroty i zyski? Już dziś wyposaż swój biznes w nowoczesny terminal płatniczy. W artykule wskażemy 5 korzyści, jakie przyniesie Ci taka decyzja.

Jak wskazują dane z raportu o zwyczajach płatniczych w Polsce zrealizowanego na zlecenie NBP, od końca 2017 r. mamy w Polsce więcej kart płatniczych niż obywateli. Na koniec września 2021 r. w obiegu było 42,8 mln „plastików”. Mieszkańcy naszego kraju nie tylko chętnie noszą w portfelu karty płatnicze, ale także aktywnie z nich korzystają. NBP wskazuje, że na koniec III kwartału ub.r.  liczba transakcji kartą wyniosła 2,2 mld, a łączna kwota zbliżyła się do 252 mld zł! Choć wraz z rosnącą popularnością płatności bezgotówkowych rośnie liczba miejsc, w których klienci mogą zapłacić przy pomocy karty, BLIK-a czy inteligentnych urządzeń, wielu przedsiębiorców wciąż nie zdecydowało się na rozpoczęcie korzystania z terminala płatniczego. Jeśli Ty także nie oferujesz możliwości opłacenia rachunku bezgotówkowo, to najlepszy moment, aby wreszcie to zmienić. Dlaczego? Dzięki Programowi Polska Bezgotówkowa możesz otrzymać darmowy terminal płatniczy i uniknąć kosztów prowizji od transakcji.

Jak działa Program Polska Bezgotówkowa?

Program Polska Bezgotówkowa ma na celu upowszechnienie i promocję obrotu bezgotówkowego w Polsce. Jako uczestnik otrzymasz za darmo wybrany przez siebie terminal płatniczy: stacjonarny, mobilny lub softpos – nowoczesne rozwiązanie o charakterze aplikacji płatniczej. Do momentu osiągnięcia na nim obrotu w wysokości 42 tys. zł w skali 5 miesięcy nie zapłacisz abonamentu miesięcznego oraz prowizji od transakcji. Warunkiem dołączenia jest brak terminala płatniczego (umowy z agentem rozliczeniowym) w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Aby otrzymać urządzenie, wejdź na stronę Polcard, wypełnij krótki formularz i poczekaj na kontakt eksperta, który poinformuje Cię o kolejnych krokach.

Dlaczego warto skorzystać z Programu?


Program Polska Bezgotówkowa to unikalne rozwiązanie, które pozwoli Ci bez żadnego ryzyka sprawdzić, jakie korzyści przyniesie Twojej firmie wdrożenie płatności bezgotówkowych. A tych może być wiele.

  1. Pozyskanie nowych klientów. Wdrażając płatności bezgotówkowe, zaprosisz do swojej placówki osoby, które na co dzień nie korzystają z gotówki lub robią to rzadko.
  2. Zbudowanie lojalności aktualnych kupujących. Jeśli zwolennicy płatności bezgotówkowych znajdą u Ciebie produkty, których szukają, nie będą mieli powodów, aby odwiedzać sklepy konkurencji.
  3. Zbudowanie wizerunku nowoczesnego przedsiębiorcy, który odpowiada nie tylko na aktualne trendy, ale także na potrzeby swoich klientów.
  4. Zwiększenie obrotów i zysków. Sięgając po terminal, przyciągniesz do sklepu nie tylko klientów, którzy na co dzień nie płacą gotówką, ale także tych, którzy chcą skorzystać z dodatkowych usług: wypłaty gotówki w kasie czy doładowania telefonu z poziomu terminala. Każda taka usługa wiąże się dla Ciebie z wynagrodzeniem prowizyjnym.
  5. Zbudowanie przewagi konkurencyjnej. Jeśli w Twojej branży obsługa płatności bezgotówkowych nie jest standardem, terminal sprawi, że się wyróżnisz i zbudujesz przewagę konkurencyjną.


Wdrożenie płatności bezgotówkowych to przejaw podążania za trendami otwartości na potrzeby klientów i troski o swój biznes. Biorąc udział w Programie sprawdzisz, jakie korzyści przyniesie firmie taka decyzja. Będziesz mógł więc wyłącznie zyskać – finansowo i wizerunkowo.

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów