Poradnik Przedsiębiorcy

Prezenty na święta dla pracowników i kontrahentów

Z wielką radością czekamy na magiczny okres świąt. Dla większości z nas to czas szczególny, dlatego chętnie obdarowujemy prezentami pracowników i kontrahentów. Mamy na nie kilka inspiracji.

Podarunki, które wręczamy sobie wzajemnie, zwykle są wybierane indywidualnie dla konkretnej osoby. Jednak zasada ta jest trudna do zastosowania w wypadku firmy. Nawet jeśli tworzy ją niewielka grupa, to personalizacja może być po prostu trudna. W takiej sytuacji warto poszukać pomysłów, które są uniwersalne i ucieszą każdego. Metoda ta sprawdzi się także w przypadku kontrahentów, z którymi na co dzień współpracujemy. Upominki świąteczne dla klientów, nawet te drobne i symboliczne świadczą o pewnej zażyłości. Taki zwykły, ludzki odruch z pewnością spotka się z uznaniem wśród pracowników i partnerów biznesowych. Sprawdźmy, czym możemy ich w tym roku zaskoczyć.

Prezent na święta może być słodki

Wiele osób uwielbia łakocie. W naszych domach obok tradycyjnych ozdób często spotkać można opakowane w sreberka mikołaje czy bałwany. Walory estetyczne może nie powalają, ale oczywiście wnętrze jest najważniejsze. Nie mniej takich prezentów nie polecamy. Warto zadbać o estetykę i jakość nawet tak banalnych i prostych rzeczy. Eleganckie pudełko z czekoladkami lub pralinkami prezentuje się znacznie lepiej. Zarówno pracownicy jak ich dzieci z pewnością ucieszą zestawy czekoladowych figurek z mikołajami i reniferami. Estetycznie wykonane, schowane w ładnym pudełku będą świetnym podarunkiem, który wywoła uśmiech na ich twarzach. Z kolei, gdy chcemy zaskoczyć pracowników lub kontrahentów, to możemy wybrać coś niestandardowego. Czekoladowy telefon do ważnych biznesowych posiedzeń? Bardzo proszę. Pad do gry na konsoli? Dlaczego nie! Inspiracji jest naprawdę wiele.

Ekskluzywne prezenty świąteczne

Zdarzają się sytuacje, w których chcemy kogoś szczególnie wyróżnić. Jeśli ma to być podarunek pozapłacowy, to warto pomyśleć o czymś bardziej wytwornym. Pozostańmy nadal w świecie łakoci, który ma tak wiele do zaoferowania. Tym razem zwróćmy uwagę na ekskluzywne słodycze. Jak je rozpoznać? Drewniane opakowanie przypominające szkatułkę będzie wskazówką, że wnętrze kryje coś wyjątkowego. Pudełka wykonuje się z wysokiej jakości drewna, często egzotycznego np. pochodzącego z Afryki. Ozdoby to nie tylko kokarda, ale także świąteczny grawer z życzeniami. Precyzja wykonania pobudza naszą ciekawość, co do zawartości. Wewnątrz znajdują się pięknie zdobione praliny. Każda zabierze nas w inną przygodę po świecie słodkości. W ten sposób działamy na wszystkie zmysły, co z pewnością doceni każda osoba obdarowana. Świetny prezent dla wszystkich pracowników, a także dla ważnych kontrahentów.

Do świąt jeszcze trochę czasu. Nie mniej przedsiębiorcy wiedzą, że w wirze wydarzeń płynie on zaskakująco szybko. Dlatego pewne działania warto podjąć odpowiednio wcześniej. Organizowanie tego typu atrakcji dla pracowników tuż przed samymi świętami może skutkować dostarczeniem prezentów po ich zakończeniu. Warto tego uniknąć i już dzisiaj zaplanować i zamówić podarunki. Wówczas mamy pewność, że dotrą one na czas, a my we właściwym dla siebie momencie wręczymy je pracownikom.

Tekst zewnętrzny, artykuł partnera