Poradnik Przedsiębiorcy

Przekonaj pracownika do swojej firmy!

Prowadząc małą firmę, możesz odnieść wrażenie, że potencjalni pracownicy chętniej wybierają korporacje. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z panującymi stereotypami małe firmy mogą zaoferować o wiele mniej niż duże korporacje. Wielkie firmy są widoczne i rozpoznawalne. Kuszą potencjalnych pracowników różnego rodzaju bonusami, wysokimi zarobkami, szybkim awansem oraz prestiżem. Dlatego też wielu młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, nawet nie myśli o pracy w małym biznesie. Przekonaj pracownika, że praca w Twojej małej firmie ma wiele zalet! Przekonaj pracownika do swojej firmy!

Wielozadaniowość - szansa by nauczyć się więcej!


Wielozadaniowość to jedna z cech małych firm. Niewielka liczba osób zatrudnionych w małej firmie sprawia, że zakres obowiązków należący do danej osoby często nie jest precyzyjnie określony. Chodzi o to, by robić to, co w danej chwili jest potrzebne. Wielozadaniowość to duży plus dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę, ponieważ to właśnie dzięki niej mogą się wiele nauczyć.

Atmosfera sprzyjająca kreatywności

W małych firmach wszyscy pracownicy się znają i panują tam bardziej nieformalne stosunki niż w korporacjach. W małych przedsiębiorstwach struktura nie jest tak rozbudowana, jak w  dużych firmach. Dzięki temu jakość komunikacji oraz relacje między pracownikami są ułatwione. Ponadto praca w małej firmie jest mniej stresująca i nie panuje tam tzw. wyścig szczurów. Pracodawca, który zatrudnia niewielką liczbę osób, może im poświęcić więcej czasu. Dzięki temu każdy pracownik traktowany jest indywidualnie. Kreatywność i samodzielność pracownika jest łatwiej dostrzegana, przez co ma on większą szansę na szybki rozwój. W małych firmach pracodawca rzadko oferuje pracownikom bonusy pozapłacowe. Jednak doświadczenie zdobyte w małej firmie może być dużo cenniejsze dla rozwoju osobistego.