Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Przekonaj pracownika do swojej firmy!

Prowadząc małą firmę, możesz odnieść wrażenie, że potencjalni pracownicy chętniej wybierają korporacje. Dzieje się tak, ponieważ zgodnie z panującymi stereotypami małe firmy mogą zaoferować o wiele mniej niż duże korporacje. Wielkie firmy są widoczne i rozpoznawalne. Kuszą potencjalnych pracowników różnego rodzaju bonusami, wysokimi zarobkami, szybkim awansem oraz prestiżem. Dlatego też wielu młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, nawet nie myśli o pracy w małym biznesie. Przekonaj pracownika, że praca w Twojej małej firmie ma wiele zalet! Przekonaj pracownika do swojej firmy!

Wielozadaniowość - szansa by nauczyć się więcej!


Wielozadaniowość to jedna z cech małych firm. Niewielka liczba osób zatrudnionych w małej firmie sprawia, że zakres obowiązków należący do danej osoby często nie jest precyzyjnie określony. Chodzi o to, by robić to, co w danej chwili jest potrzebne. Wielozadaniowość to duży plus dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę, ponieważ to właśnie dzięki niej mogą się wiele nauczyć.

Atmosfera sprzyjająca kreatywności

W małych firmach wszyscy pracownicy się znają i panują tam bardziej nieformalne stosunki niż w korporacjach. W małych przedsiębiorstwach struktura nie jest tak rozbudowana, jak w  dużych firmach. Dzięki temu jakość komunikacji oraz relacje między pracownikami są ułatwione. Ponadto praca w małej firmie jest mniej stresująca i nie panuje tam tzw. wyścig szczurów. Pracodawca, który zatrudnia niewielką liczbę osób, może im poświęcić więcej czasu. Dzięki temu każdy pracownik traktowany jest indywidualnie. Kreatywność i samodzielność pracownika jest łatwiej dostrzegana, przez co ma on większą szansę na szybki rozwój. W małych firmach pracodawca rzadko oferuje pracownikom bonusy pozapłacowe. Jednak doświadczenie zdobyte w małej firmie może być dużo cenniejsze dla rozwoju osobistego.