0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Przyszedł czas na nowe - otwieramy sklep!

Wielkość tekstu:

Od 11 lat tworzymy wartościowe treści na Poradniku Przedsiębiorcy dzieląc się darmową wiedzą z zakresu m.in. księgowości, podatków, kadr i płac oraz biznesu. Przez ten czas nasze artykuły przeczytało już miliony Polaków, a ponad 200 tysięcy obserwujących na Facebooku śledzi na bieżąco pojawiające się treści. Nasze artykuły polecane są na forach księgowych i biznesowych, ponadto, codziennie otrzymujemy wiele wiadomości z prośbą o udzielenie porad przez naszych ekspertów. 

Od 2021 roku piszemy również ebooki

W odpowiedzi na potrzeby naszych czytelników poszukujących wiedzy z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej, w 2021 roku rozpoczęliśmy redagowanie własnych, merytorycznych publikacji. Spotkały się one z niezwykle pozytywnym wydźwiękiem ze strony czytelników. Zostały docenione za to, za co tak wiele osób ceni nasz Poradnik, a mianowicie za przystępnie przekazaną wiedzę, oraz przykłady obrazujące w zrozumiały sposób najbardziej zawiłe przepisy. To był pierwszy krok do powstania sklepu Poradnika Przedsiębiorcy - kopalni usystematyzowanej wiedzy. 

Premiera sklepu Poradnik Przedsiębiorcy i promocje na start!

Od wielu miesięcy wyobrażaliśmy sobie ten dzień - dzień otwarcia sklepu Poradnik Przedsiębiorcy, nad którym pracowaliśmy przez kilka ostatnich miesięcy. Przez ten czas nasz zespół ekspertów tworzył treści do naszych książek. Poniżej przedstawiamy kilka pozycji w formie e-booków dostępnych do kupienia w promocyjnej cenie!

Polski Ład - Kompendium 2022

Polski Ład to temat, który spędza sen z powiek zarówno przedsiębiorcom, jak i księgowym. Wiele zmian w jednym czasie spowodowało powstanie bardzo wielu wątpliwości i niepewności. 

Z publikacji dowiesz się m.in. 

 • Jaka forma opodatkowania firmy jest najkorzystniejsza? 
 • Jak prawidłowo i korzystnie dla wszystkich naliczać wynagrodzenia? 
 • Jak naliczać składkę zdrowotną dla przedsiębiorców? 
 • Jakie nowe ulgi podatkowe będą obowiązywały od 2022 roku? 

Kompendium Polski Ład to przede wszystkim pozycja napisana z myślą o przedsiębiorcach oraz księgowych mierzących się z licznymi problemami wynikającymi ze zmian wprowadzonych w 2022 roku. 

Działalność gospodarcza - Kompendium

Założenie działalności gospodarczej oraz stawianie swoich pierwszych kroków w biznesie dla wielu początkujących przedsiębiorców jest sporym wyzwaniem. 

Obowiązek za obowiązkiem. Zgłoszenie, wyrejestrowanie, księgowanie. Termin goni termin. Jakby tak na to spojrzeć, można zwariować. To wszystko jednak jest prostsze niż się wydaje i z odpowiednią wiedzą, szybko wchodzi w krew. Przekonasz się o tym z naszego opracowania, które odpowiada m.in na pytania: 

 • Co należy wziąć pod uwagę jeszcze przed zarejestrowaniem firmy? 
 • Jak poprawnie wypełnić formularz CEIDG-1?
 • Kiedy warto zostać podatnikiem VAT oraz co się z tym wiąże? 
 • Na co zwrócić uwagę podczas wyboru formy opodatkowania? 

Publikacja omawia również temat składki zdrowotnej, wprowadzenia do firmy prywatnego samochodu, czy kwestie ujmowania wydatków w kosztach. 

 

Zeznania roczne – Kompendium 2021

Choć żartobliwie mówi się, że w życiu są pewne tylko dwie rzeczy - śmierć i podatki, jest w tym wiele prawdy, a zeznania roczne to część obowiązku dotyczącego rozliczenia podatku dochodowego względem urzędu skarbowego. 

Z publikacji dowiesz się: 

 • Które zeznanie roczne będzie odpowiednie w Twoim przypadku? 
 • Jak dokonać ustalenia właściwego urzędu skarbowego?
 • Kiedy rozliczanie z małżonkiem jest korzystne i jak zrobić to prawidłowo? 
 • Jak wykazać dochód małoletnich dzieci i kiedy należy to zrobić?

Powyższe to tylko część poruszonych kwestii. Kompendium dotyka również problematyki nierejestrowanej działalności gospodarczej, świadczeń z ZUS, czy kryptowalut. 

Kompendium w prosty sposób tłumaczy zawiłości w przepisach, przekładając je na język przyjazny nawet dla początkujących. Przykłady z publikacji przedstawiają możliwe problemy jednocześnie wskazując najkorzystniejsze rozwiązania. 

To jednak nie wszystko

W sklepie Poradnik Przedsiębiorcy znajdują się również pozycje innych wydawnictw, takich jak: MT Biznes, Wolters Kluwer, Wiedza i Praktyka, Onepress a także wiele  innych e-booków oraz audiobooków z zakresu tematyki tak wielu znanej z Poradnika Przedsiębiorcy. 

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów