Poradnik Przedsiębiorcy

Sposób na dodatkowe pieniądze – internetowe zakłady bukmacherskie

Jeszcze do niedawna dodatkowe pieniądze zarabiano dzięki koszeniu trawników, opiece nad dziećmi i roznoszeniu gazet. Dziś na szczęście istnieje Internet – potężne medium generujące szereg zjawisk. Spójrzmy prawdzie w oczy – część naszego życia właśnie tam się odbywa. Niektórych fakt ten przeraża, inni z kolei korzystają na nim. Bowiem Internet stwarza takie możliwości, które nie śniły się nawet filozofom. Wielu z nas codziennie przenosi się do wirtualnego świata i podoba nam się ten stan rzeczy, więc dlaczego dodatkowo nie mielibyśmy z tego czerpać profitów. Zarabianie w Internecie jest możliwe, co więcej, czasem on stwarza sposobność do pozyskania naprawdę dużych sum pieniędzy. Wystarczy oderwać się na chwilę od Facebooka i rozejrzeć po Sieci, zobaczyć, jak możemy na nim zarobić. Dla osób przebojowych, odważnych i niewyobrażających sobie życia bez odpowiedniego poziomu adrenaliny idealne będą internetowe zakłady bukmacherskie, które zapewniają stały dreszczyk emocji.

Internetowe zakłady bukmacherskie - słowo wstępne

Tradycyjne zakłady bukmacherskie oparte na zrządzeniach losowych stały się już powszechne. Korzystając na ich popularności, postanowiono przenieść je do wirtualnego świata. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, bo wyeliminowano konieczność dojazdu do zakładu bukmacherskiego, co zwiększyło także częstotliwość zakładów przypadających na jednego obstawiającego.

Internetowe zyski bukmacherów są niewymierne, zatem okazuje się, że Internet to idealne miejsce na tego typu „rozrywkę”. Cóż, zakłady pasują do Sieci jak sukienka uszyta na miarę. Pytanie jak długo bukmacherzy zachowają swoją idealną formę. Wielu obstawiającym zaczyna przeszkadzać odarcie świata wirtualnego z emocji. Niegdyś częste były widoki kilku osób rzucających się sobie w ramiona, bo akurat dobrze obstawili i wygrali. W Sieci niestety nie słyszy się salw radości.

Z drugiej strony, kto nam zabroni obstawiać przez Internet w gronie znajomych? Nikt, dlatego można skorzystać z tej możliwości i zarabiać w Sieci wspólnie z przyjaciółmi. Dodatkowo oszczędzamy na czasie i teoretycznie możemy więcej zarobić.

Ponadto są osoby, które nie tolerują hałasów, agresji, tłoku i tego typu szopek, dlatego też dla nich zakłady internetowe są doskonałym wyjściem.

Czym właściwie są internetowe zakłady bukmacherskie?

Trudność tych zakładów losowych polega na przewidzeniu wyniku danego spotkania sportowego. Zakłady te przyjmowane są najczęściej przez osoby specjalizujące się w nich czyli przez indywidualnych bukmacherów i firmy bukmacherskie. Wygrana zależy od rezultatu spotkania.

Bukmacher ustala na dany wynik określony kurs i według niego wypłaca należną wygraną. Stawki wyznaczane są przez bukmacherów indywidualnie do każdego zdarzenia i oscylują z reguły wokół kilku, kilkunastu złotych, a rzadziej kilkudziesięciu.

Internetowe zakłady bukmacherskie - rodzaje 

Wytypowanie zwycięstwa lub remisu jednej z drużyn, czy też pojedynczych zawodników.

W zależności od dziedziny sportowej:

  • piłka nożna – wytypowanie dokładnego wyniku meczu, wyniku po połowie meczu lub liczby zdobytych bramek.

Handicap – tutaj należy wytypować zwycięzcę lub remis przy założeniu, że jedna z drużyn lub zawodników (najczęściej ta uznawana za słabszą) otrzymuje określoną dodatkową liczbę punktów.

Zakłady akumulacyjne – czyli zakłady zbiorowe polegające na zawarciu kilku zakładów, które traktowane są jako jeden. W związku z tym zakład akumulacyjny wygrywa się tylko wówczas, gdy wszystkie zakłady składowe są wygrane. Przy czym można wygrać znacznie więcej pieniędzy niż przy zawieraniu każdego z zakładów składowych osobno, bo ich kursy mnoży się przez siebie.

Live betting – zakłady na żywo. Tutaj zdarzenia i kursy zmieniają się co kilka chwil w zależności od tego, jak przebiega akcja.

Surebety – z języka angielskiego oznaczają po prostu 'zakład, który jest pewny'. Jest to zestaw zakładów, dzięki którym masz pewność wygranej bez względu na wynik obstawianego meczu. Podstawową cechą tego zakładu jest matematycznie wyliczone obstawienie wszystkich możliwości danego zdarzenia czyli wygranej, remisu i przegranej.

Zagraniczni bukmacherzy, kierując się zasadą, że obstawiać można w zasadzie wszystko, nie ograniczają się wyłącznie do sportu, np. wydarzenia polityczne zyskują coraz większą popularność.

Możesz ocenić ten artykuł