Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Trendy 2014 według MarketWatch.com

MarketWatch.com prezentuje najważniejsze trendy 2014 

Popularny serwis MarketWatch.com opracował zestawienie dwudziestu najważniejszych technologicznych trendów, które warto śledzić w nadchodzącym roku. Przyjrzyjmy się temu, co według analityków będzie na topie w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy.

  1. Kurs akcji Microsoftu - ciągle nie wiadomo, kto zostanie nowym prezesem światowego giganta po odejściu Steve’a Ballmera, którego obarcza się za marne decyzje i kiepską sprzedaż systemów Windows 8. Warto śledzić więc cenę udziałów w Microsofcie, bowiem w trakcie niepewnych czasów podlega ona sporym fluktuacjom.
  2. Apple w Chinach - w styczniu China Mobile ma dać swoim abonentom sieci 3G dostęp do iPhonów, co może oznaczać znaczny wzrost udziału smartfonów Apple w tamtejszym rynku i skok wartości koncernu na giełdzie.
  3. Reklama na social media - Facebook zamyka rok 2013 wprowadzeniem reklam. Szefostwo Twittera także zastanawia się, w jaki sposób wycisnąć więcej pieniędzy z marketingu online. Wszystko wskazuje na to, że nadchodzący rok będzie czasem ekspansji reklam na serwisy społecznościowe - w wydaniu klasycznym i mobilnym.
  4. Co dalej z Intelem - spodziewa się, że największy na świecie producent procesorów przejmie inicjatywę i postawi na szybkie i ergonomiczne układy, podejmując walkę ze specjalizującą się w tym sektorze firmą Arm Holdings.
  5. Ekspansja Netflixa - na fali sukcesów seriali takich jak House of Cards czy Orange is The New Black, koncern ten zyskał przypływ pieniędzy inwestorów - rok 2014 zapewne będzie więc czasem jego ekspansji na kolejne kraje.
  6. Potęga Amazona - mijający rok był znakomity także dla Amazona, największego sklepu internetowego na świecie. Można przewidywać dalszą ekspansję firmy - jej centra logistyczne pojawiają się w wielu krajach świata, w tym w Polsce.
  7. Młode wilczki social media - na scenie mediów społecznościowych pojawiły się dwie nowe gwiazdy, dyktujące trendy - Pinterest oraz Snapchat. Oba serwisy przyciągają coraz więcej użytkowników i są już wyceniane na miliardy dolarów.
  8. Przetrwanie gigantów - pojawienie się nowinek technologicznych, takich jak software-as-a-service, znacznie zachwiało modelami biznesowymi wielkich koncernów informatycznyych (HP, IBM,Cisco, Oracle). Rok 2014 stanie więc pod znakiem pytania czy stare potęgi odnajdą się w świecie nowych rozwiązań.
  9. Niepewny los Pandory - popularne radio internetowe, które niedawno weszło na giełdę, ma poważnych konkurentów w postaci Spotify i iTunes.
  10. Problemy BlackBerry - swojego przetrwania nie może być pewny także koncern BlackBerry, produkujący bardzo wygodne smartfony. Marka nie wytrzymuje konkurencji ze strony Apple i Samsunga.