0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Wizyty lekarskie online – dlaczego warto?

Wielkość tekstu:

Wizyty lekarskie online stają się coraz bardziej popularne. Na czym polega taka forma kontaktu z lekarzem? Kto może z niej skorzystać? Jakie są zalety wizyt lekarskich przez internet? Sprawdź!

Wizyty lekarskie online – na czym to polega?

Wizyty lekarskie online cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów. E-wizyta polega na rozmowie z lekarzem bez konieczności odwiedzania gabinetu lekarskiego i pozwala uzyskać fachową pomoc bez wychodzenia z domu. Konsultacja z medykiem może się odbywać telefonicznie, a także w formie wideorozmowy lub czatu tekstowego. Wizyty online umożliwiają skontaktowanie się z lekarzami wielu specjalizacji, którzy mieszkają i praktykują w różnych częściach Polski. Nie musisz więc szukać specjalisty z Twojej okolicy – do konsultacji przez internet możesz wybrać lekarza z dowolnej części kraju.

Dla kogo lekarz online?

Konsultacja lekarska online to rozwiązanie, które może się nam przydać w wielu sytuacjach życiowych. Taka forma kontaktu z lekarzem to dobra propozycja dla każdego. Konsultacje z lekarzem online mogą przydać się w szczególności:

 • Osobom o zmniejszonej mobilności (chorym, starszym, niepełnosprawnym);

 • Pacjentom, którzy zmagają się z chorobami przewlekłymi i chcą otrzymać przedłużenie e-recepty na określone leki;

 • Rodzicom, którzy nie mają możliwości dojazdu do gabinetu lekarskiego ze względu na konieczność opiekowania się małymi dziećmi;

 • Osobom, które chcą skonsultować wyniki badań z lekarzem;

 • Pacjentom, którzy mają ograniczony dostęp do gabinetów lekarskich ze względu na zamieszkanie w dużej odległości od większych miast;

 • Osobom zapracowanym, które nie mają czasu na tradycyjną wizytę w gabinecie lekarskim.

Konsultacje online z lekarzem – czy warto?

Z konsultacji lekarskich online możemy skorzystać zawsze wtedy, gdy nie jesteśmy w stanie dotrzeć do placówki medycznej na standardową wizytę lekarską. Jest wiele powodów, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Do największych zalet konsultacji online możemy zaliczyć przede wszystkim:

 • Oszczędność czasu – korzystając z porad lekarskich online, możesz skonsultować się z lekarzem bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach (co bardzo często ma miejsce w przypadku standardowych wizyt lekarskich);

 • Dostęp do pomocy lekarskiej z każdego miejsca na świecie – decydując się na wizytę lekarską online, masz możliwość skorzystania ze wsparcia szerokiego grona specjalistów, którzy działają w różnych miejscach w Polsce;

 • Dostępność – z konsultacji lekarskich online możesz korzystać nawet w weekendy i święta;

 • Możliwość uzyskania e-recepty na stale przyjmowane leki bez wychodzenia z domu;

 • Możliwość szybkiego skonsultowania wyników badań z lekarzem;

 • Łatwy i szybki dostęp do lekarzy – dzięki e-wizycie możesz szybko skonsultować z lekarzem uciążliwe dolegliwości zdrowotne, a także przyspieszyć moment postawienia diagnozy i szybciej rozpocząć ewentualne leczenie.

 • Możliwość szybkiego uzyskania skierowania na badania;

 • Możliwość otrzymania zwolnienia lekarskiego bez wychodzenia z domu;

 • Możliwość pozostawania pod stałą opieką lekarza (co jest szczególnie ważne w przypadku pacjentów cierpiących na choroby przewlekłe);

 • Szybką i łatwąrejestrację wizyty lekarskiej.

Kiedy do lekarza online?

Z lekarzem online możemy skonsultować się w przypadku wystąpienia różnych chorób i dolegliwości. Kiedy warto zapisać się na e-wizytę? Wizyta lekarska online może nam pomóc przede wszystkim w takich sytuacjach jak przeziębienie, grypa lub zapalenie zatok. Przyda się również wtedy, gdy potrzebujemy skierowania do lekarza specjalisty, chcemy przedłużyć receptę na stale przyjmowane leki lub uzyskać zwolnienie lekarskie.

Wizyta online – do jakich lekarzy można się umówić?

Dzięki wizytom lekarskim online możemy bez wychodzenia z domu skonsultować się z lekarzami różnych specjalizacji. Możliwe są m.in. konsultacje z internistą, pediatrą, ginekologiem i psychiatrą. Istnieje również opcja skonsultowania się z laryngologiem, neurologiem, kardiologiem czy ortopedą.

Jak zapisać się na konsultację online?

Wielu pacjentów zadaje sobie pytanie, jak umówić się na konsultację z lekarzem online. To bardzo proste! Cały proces zamyka się w kilku krokach:

 1. Wejdź na stronę heydoc.pl i wybierz z listy specjalistę, do którego chcesz się umówić.

 2. Wybierz dogodny termin oraz godzinę wizyty.

 3. Stwórz krótki opis dotyczący powodu wizyty i/lub Twoich dolegliwości zdrowotnych.

 4. Zarejestruj się w serwisie heydoc.pl lub zaloguj się do swojego konta.

 5. Opłać wizytę przy pomocy płatności online

 6. Jeśli wybrałeś/aś konsultację telefoniczną, lekarz zadzwoni do Ciebie o wskazanej godzinie. Jeżeli zdecydowałeś/aś się na rozmowę w formie wideo/czatu, przycisk rozpoczynający wizytę znajdziesz na stronie heydoc.pl w zakładce „Moje wizyty”.

Jak przebiega konsultacja online?

Zastanawiasz się, jak działa konsultacja online? Jej przebieg jest dość sprawny i szybki - e-wizyta zazwyczaj trwa od kilku do kilkunastu minut. W trakcie konsultacji online otrzymasz zalecenia dotyczące Twojego stanu zdrowia, a w razie potrzeby uzyskasz e-receptę, e-skierowanie lub e-zwolnienie.

 

Artykuł sponsorowany

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów