Poradnik Przedsiębiorcy

Wysoka frekwencja uczestników Xperts.PM!

W TAURON Arena Kraków odbyło się kolejne spotkanie ekspertów z cyklu Xperts.PM. Wysoka frekwencja uczestników pokazuje, że zainteresowanie tematem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego stale wzrasta.

Intrygujące pytania – Xperts.PM! 

W spotkaniu uczestniczyło 8 ekspertów, którzy na co dzień rozwijają temat sztucznej inteligencji i machine learning, zarówno w nauce, jak i biznesie. Firmę Global App Testing reprezentował Wojciech Olearczyk zarządzający zespołami tworzącymi oprogramowania. Przedstawicielem firmy Statista, dostarczającej dane statystyczne i prognozy z dziedziny AI, był Country Manager Poland Marcin Ochoński. W spotkaniu uczestniczył też Tomasz Wesołowski - współtwórca inteligentnego asystenta dla działów sprzedaży o imieniu Edward, Arek Filinik - współzałożyciel i CTO Lekta.ai – platformy do tworzenia konwersacyjnych agentów opartych o sztuczną inteligencję oraz Szymon Niemczura, współzałożyciel Talent Alpha, firmy budującej Human Cloud dla talentu technologicznego. Niezależnym ekspertem był Paweł Konior, specjalizujący się w programowaniu oraz technologiach pochodnych, z kolei środowisko naukowe reprezentowali: dr inż. Marek Długosz - współzałożyciel startupu Are-robots oraz dr hab. Bartosz Ziółko - CEO Techmo - technologii do przetwarzania języka naturalnego i mowy.

Wieloletnie doświadczenie ekspertów, uczestniczących w spotkaniu, a także ogromna wiedza zagadnień z obszaru A.I. pozwoliły na przeprowadzenie merytorycznej dyskusji. To dzięki aktywności uczestników konferencja, również tym razem, była dynamiczna i skłoniła uczestników do zadawania ciekawych i intrygujących pytań.

 

Xperts - relacja

Najnowszy raport

W trakcie spotkania Tomasz Orzechowski zaprezentował wyniki najnowszego raportu Global Economy Compass, opracowanego przez Statista. Omówione zostały zagadnienia dotyczące sztucznej inteligencji, świadomości jej wykorzystywania, a także szans i potencjalnych zagrożeń wynikających z jej rozwoju.

Gość specjalny

Algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają na automatyzację procesów oraz wsparcie człowieka w wielu obszarach. Opracowywane i od lat rozwijane systemy z roku na rok stają się coraz bardziej zaawansowane. Takich rozwiązań nie zabrakło również podczas ostatniego Xperts.PM. Ekspertów na scenę zaprosił TechmoBot, natomiast gościem specjalnym spotkania był AQUILO. Autonomiczny robot, który wykonując mapowanie przestrzeni, potrafi samodzielnie dostarczyć niewielką przesyłkę pod wskazany adres, a dzięki swojej modułowej budowie może być dostosowany do wykonywania innych zadań.

Kolejne wydarzenie Xperts.PM odbędzie się już 29 maja! Tym razem spotkamy się z ekspertami z branży FinTech i porozmawiamy na temat tego, jak korzystać z nowoczesnych rozwiązań dostępnych w świecie finansów i ubezpieczeń. Bezpłatnej rejestracji na wydarzenie można dokonać na stronie projektu