0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Zdaniem eksperta

Niezamówione świadczenie otrzymane w wyniku błędu sklepu internetowego

Otrzymałam niezamówione świadczenie w wyniku błędu e-sklepu. Mogę zachować daną rzecz dla siebie, czy muszę ją oddać?

22 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Niezamówione świadczenie wysłane przez pomyłkę

Czasem może się zdarzyć, że niezamówione świadczenie zostało wysłane przez pomyłkę. Czy przedsiębiorca może odzyskać towar? Do kogo należy dana rzecz - do klienta, czy do sklepu? Czy w każdej sytuacji konsument może zatrzymać daną rzecz?

14 grudnia 2020

Ochrona danych

Kserowanie dowodów osobistych - legalne czy nielegalne?

Czy kserowanie dowodów osobistych jest legalne, a może dozwolone w niektórych sytuacjach? Czy banki kserujące dowody łamią prawo? Czy pracodawca może kserować dowody? Czy ustawa o ochronie danych osobowych mówi coś na ten temat? Dowiedz się więcej!

23 lipca 2022

Zdaniem eksperta

Lista wspólników a księga udziałów – czy to ten sam dokument?

Czy lista wspólników i księga udziałów to ten sam dokument czy może w ich zawartości są istotne różnice? Co powinny zawierać te pisma? Czy są one obowiązkowe? Na te i inne pytania związane z listą wspólników odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

2 listopada 2021

Prawo gospodarcze

Kiedy bank może przekazać skarbówce adres IP przedsiębiorcy?

STIR to system teleinformatyczny izby rozliczeniowej umożliwiający wymianę informacji między KAS a bankami. STIR ma służyć wykrywaniu przestępstw i wyłudzeń podatkowych. W związku z powyższym, bank może przekazać skarbówce adres IP przedsiębiorcy.

23 października 2020

Prawa konsumenta

Kto ponosi koszty zwrotu oraz wysyłki przesyłki?

Koszty zwrotu przesyłki należą się osobie, która w ciągu 14 dni odstąpiła od umowy zawartej na odległość lub przez internet. Są jednak sytuacje, kiedy sprzedawca nie ma obowiązku zwracać kosztów przesyłki, dodatkowo to konsument je ponosi.

22 czerwca 2022

Prawo pracy

Zatrudnienie głuchych przynosi korzyści obu stronom – nie bądź głuchy na Głuchych!

Zatrudnienie głuchych może przynieść korzyści nie tylko finansowe, jak np. obniżenie składki na PFRON, ale i korzyści pozafinansowe, jak np. realizacja CSR, pozytywny wizerunek, wyróżnienie na tle konkurencji. Pracodawco, nie bądź głuchy na Głuchych!

17 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Kiedy zawarcie umowy przez telefon jest skuteczne?

Zawarcie umowy przez telefon z konsumentem wymaga pewnych czynności, aby uznać ją za ważną, z kolei u przedsiębiorców umowa zawarta w ten sposób jest wiążąca. Jakie obowiązki rodzi zawarcie umowy przez telefon z konsumentem, a jakie z przedsiębiorcą?

8 lutego 2022

Prawa konsumenta

Co może zrobić sprzedawca, gdy klient nie odbiera towaru z reklamacji?

Gdy klient nie odbiera towaru z reklamacji, sprzedawca nie jest bez wyjścia. Przedsiębiorca może naliczyć klientowi opłaty za bezumowne przechowywanie rzeczy. Przeczytaj, jakie prawa ma sprzedawca, gdy konsument nie odbiera towaru z reklamacji.

20 lipca 2022

Prawa autorskie

Copyright - czy ten znak jest konieczny?

Znak Copyright - przyjęło się, że opatrzenie danego dzieła symbolem C w kółku "©" - przyznaje mu ochronę autorską. Jednak oznaczenie to nie jest konieczne, aby dany wytwór był chroniony prawem autorskim, ponieważ taka ochrona przysługuje z mocy prawa.

17 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów