0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Ordynacja podatkowa

Korekta faktury uproszczonej - jakie dane zawiera?

Po wystawieniu faktury często pojawia się konieczność jej korekty. Co w sytuacji, gdy korekta dotyczy faktury uproszczonej? Czym różnią się od siebie faktura standardowa i uproszczona? Dowiedz się jakie dane powinna zawierać korekta faktury uproszczonej.

30 czerwca 2022

Ordynacja podatkowa

Firmy korzystające z dofinansowania do cen prądu zapłacą podatek

Firmy których dotknęła panująca epidemia mogą złożyć wniosek o dofinansowania do cen prądu. to nowe dofinansowanie, które zostało przygotowane przez rząd dla utrzymania płynności finansowej polskiej przedsiębiorczości. Poznaj szczegóły w artykule!

25 czerwca 2022

Podatek VAT

Omówienie rodzaju procedury sprzedaży TT_D z przykładami

Nowy plik JPK_V7 wprowadził wiele zmian w oznaczeniu niektórych dostaw towarów i usług. Symbol TT_D jest oznaczeniem dostaw towarów w ramach wewnątrzwspólnotowej transakcji trójstronnej. Czym są transakcje trójstronne? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

23 maja 2022

Podatki dochodowe

Przymusowa zmiana formy opodatkowania z karty podatkowej

Czy możliwa jest przymusowa zmiana formy opodatkowania w sytuacji utraty prawa do rozliczania się w oparciu o kartę podatkową? W jaki sposób może nastąpić utrata takiego prawa i jaka forma opodatkowania będzie koniczna do zastosowania? Dowiedz się!

17 stycznia 2022

Podatek VAT

Sprzedaż usług do UE a odbiorca zwolniony z VAT bez aktywnego VAT-UE

Czy wiesz, jak prawidłowo należy rozliczyć sprzedaż usług do UE? Co w przypadku, gdy odbiorcą usług jest unijny kontrahent korzystający ze zwolnienia z VAT, który nie jest zarejestrowany na potrzeby transakcji unijnych do VAT-UE? Odpowiadamy!

5 lipca 2023

Księgowość firm

Remanent firmy - szczególne przypadki podczas sporządzenia

Pod koniec roku dla wielu przedsiębiorców remanent firmy jest obowiązkiem, który wymaga wzmożonych przygotowań. Podstawowe zasady tworzenia remanentu są powszechnie znane. Jak postąpić, gdy w trakcie czynności napotka się na problemy? Przeczytaj artykuł!

17 lutego 2021

Księgowość firm

Zwolnienie z kasy ze względu na rodzaj płatności - komu przysługuje? (cz.2)

Kasa fiskalna jest znanym narzędziem wśród podatników. Jednak czy każdy z przedsiębiorców prowadzących działalność ma obowiązek ewidencjonowania sprzedaży przy użyciu kasy fiskalnej? Zwolnienie z kasy ze względu na rodzaj płatności, sprawdź jak to działa?

17 lutego 2021

Transakcje zagraniczne

Procedura celna 63 a oznaczenie I 63 w JPK V7 na przykładach – cz. II

Jakie są dodatkowe obowiązki ewidencyjne w nowym pliku JPK_V7 dla procedury celnej 63? Jakie nowe oznaczenie wprowadzono? Przeczytaj artykuł i dowiedz się czym jest oznaczenie I 63 w JPK V7 i kiedy istnieje obowiązek oznaczania transakcji tym symbolem.

25 maja 2021

Podatek VAT

Procedura celna 63 a nowe oznaczenie w pliku JPK_V7 - przykłady, cz. I

Procedura celna 63 nakłada na przedsiębiorców będących podatnikami VAT nowe zobowiązania ewidencyjne. Sprawdź na czym polega ta procedura i jaki ma wpływ na import towarów na terytorium państw UE. Dla lepszego obrazu jest poparta przykładami.

19 października 2021

Sprawozdawczość

Podmioty powiązane w JPK V7 a oznaczenie TP - cz. II

Nowy plik JPK V7 wprowadza dodatkowe obowiązki ewidencyjne. Dotyczą one także podmiotów powiązanych. Zastanawiasz się czym jest symbol "TP"? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, kiedy należy wykazywać podmioty powiązane w JPK V7 z oznaczeniem "TP".

10 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów