0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Środki trwałe

Korekta wartości początkowej środka trwałego - ważne informacje! cz.2

Wartość początkowa środka trwałego, zakupionego w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, ulega zmianie w wyniku naturalnego zużycia lub ulepszenia. Kiedy powinna nastąpić korekta wartości początkowej środka trwałego? Przeczytaj artykuł!

11 października 2020

Środki trwałe

Korekta wartości początkowej środka trwałego - warto wiedzieć! cz.1

Przedsiębiorcy, którzy posiadają w działalności majątek trwały, dokonują jego ulepszenia czy modernizacji. Jak takie zabiegi wpływają na wartość początkową oraz amortyzację? Czy konieczna jest wówczas korekta wartości początkowej środka trwałego? Sprawdź!

11 października 2020

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów na rzecz osób prywatnych i nie tylko - część 2

Towary od polskich przedsiębiorców cieszą się sporym zainteresowaniem wśród klientów także poza granicami kraju i UE. Sprawdź, jaką stawką podatku VAT powinien zostać objęty eksport towarów na rzecz osób prywatnych oraz szczególne reguły takiej sprzedaży!

25 czerwca 2022

Księgowość firm

Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych - dla kogo (cz.2)

Majątek trwały jest podstawowym wyposażeniem wielu firm, przedsiębiorcy nabywają środki trwałe ujmując je w kosztach poprzez amortyzację. Wyróżniamy kilka form amortyzacji, ale czy możliwa jest jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Środki trwałe

Jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych cz.1 - warto wiedzieć!

Podatnik ma prawo zaliczyć w koszty firmy, wydatki na zakup fabrycznie nowych środków trwałych. Kiedy w działalności może być zastosowana jednorazowa amortyzacja nowych środków trwałych? Jakie składniki majątku można zamortyzować jednorazowo? Sprawdź!

17 stycznia 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów na rzecz osób prywatnych i nie tylko - część 1

Dostawy towarów poza granice UE można dokonywać zarówno na rzecz firm, jak i osób prywatnych. Jednak, czy opodatkowane będą w taki sam sposób? Dowiedz się, jak rozliczyć eksport towarów na rzecz osób prywatnych i w jaki sposób go ująć w deklaracji VAT!

25 marca 2022

Podatek VAT

Rozliczenie skonta a opodatkowanie podatkiem VAT

Przedsiębiorcy udzielają różnego rodzaju obniżki w celu uzyskania jak największej ilości klientów. Jedną z form rabatów jest udzielenie skonta. Sprawdź, jak rozliczenie skonta wpływa na obowiązek wystawienia faktury korygującej oraz podatek VAT!

17 grudnia 2020

Ordynacja podatkowa

Ulga w podatku od spadków i darowizn - cześć 2

Ulga w podatku od spadków i darowizn, po spełnieniu przez podatnika określonych warunków, umożliwia zwolnienie z tego rodzaju podatku w przypadku nabycia nieruchomości w drodze dziczenia lub darowizny. Sprawdź, kiedy możliwe jest skorzystanie z tej ulgi!

7 lutego 2021

Ordynacja podatkowa

Zwolnienie z podatku od spadków i darowizn w drodze dziedziczenia- część 1

Nabycie nieruchomości w przypadku dziedziczenia lub darowizny wiąże się z opodatkowaniem. Istnieje jednak grupa podatników, która po spełnieniu pewnych warunków może skorzystać z ulgi. Sprawdź, komu przysługuje zwolnienie z podatku od spadków i darowizn!

25 czerwca 2022

Podatki dochodowe

Ulga mieszkaniowa w PIT a wydatki uprawniające do zwolnienia - część 3

Podatnicy dokonujący sprzedaży nieruchomości w niektórych przypadkach mogą uniknąć opodatkowania danej transakcji. Jedną z opcji ustawowych jest ulga mieszkaniowa w PIT. Sprawdź, jakie wydatki uprawniają do zwolnienia z podatku ze sprzedaży mieszkania!

23 lutego 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów