0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Podatek VAT

Opłata rezerwacyjna na gruncie VAT - poznaj stanowisko Dyrektora KIS!

Opłata rezerwacyjna na rzecz dewelopera może mieć różny status podatkowy a decydujące o skutkach podatkowych są okoliczności transakcji. Jak powinna być potraktowana opłata rezerwacyjna na gruncie VAT? Przedstawiamy stanowiska Dyrektora KIS w tej sprawie!

11 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Odliczenia od ryczałtu ewidencjonowanego - co można odliczyć?

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych to specyficzna forma rozliczania podatku dochodowego, która uniemożliwia pomniejszenie podstawy opodatkowania o poniesione koszty. Czy możliwe jest dokonanie jakiegokolwiek odliczenia od ryczałtu ewidencjonowanego?

11 stycznia 2024

Ewidencje księgowe

Korekta błędów w księgach rachunkowych - jak jej dokonać?

Niekiedy zdarza się sytuacja w której nieunikniona jest korekta błędów w księgach rachunkowych. Czy wiesz, jak wygląda skorygowanie błędu za rok ubiegły, gdy złożono już sprawozdanie finansowe? Czy koniecznym jest cofanie się wstecz? Wyjaśniamy!

10 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Nadbudowa budynku i wymiana dachu a ulga termomodernizacyjna

Nadbudowa budynku i wymiana dachu a ulga termomodernizacyjna, czy jest prawo do jej zastosowania, jeśli miały miejsce wspomniane prace? Poznaj wydane objaśnienia przez Ministra Finansów w tym zakresie, które zmienia podejście do tego zdarzenia.

10 stycznia 2024

Podatki dochodowe

Remont mieszkania w kosztach firmy - rozliczanie wydatku z tego tytułu

W zależności od tego, kiedy przeprowadzony jest remont nieruchomości wykorzystywanej w działalności, inaczej będzie rozliczany wydatek poniesiony z tego tytułu. Remont mieszkania w kosztach firmy? Odpowiedź znajdziesz tutaj

10 stycznia 2024

Podatek VAT

Nieodebranie towaru przez kontrahenta a podatek VAT

Czy wiesz, czym skutkuje nieodebranie towaru przez kontrahenta na gruncie VAT? Czy takie kwoty należy traktować jako wynagrodzenie za dostawę/usługę, które podatnik zobowiązany jest opodatkować podatkiem VAT? Sprawdź, jak udokumentować to zdarzenie!

9 stycznia 2024

Środki trwałe

Krótszy okres amortyzacji budynków niemieszkalnych - kiedy jest możliwy?

Budynki niemieszkalne mogą być amortyzowane według metody liniowej lub indywidualną stawką amortyzacyjną. Od 1 stycznia weszły jednak przepisy, które umożliwiają krótszy okres amortyzacji budynków niemieszkalnych. Sprawdź, kiedy można z niej skorzystać!

9 stycznia 2024

Podatek VAT

Obowiązkowy mechanizm podzielonej płatności - dla kogo w 2024 roku?

Obowiązkowy split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności budzi wiele wątpliwości wśród przedsiębiorców. W jakich przypadkach mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy dla podatników? Dowiedz się, jakiego typu transakcji dotyczy!

9 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Sprzedaż towaru na rzecz fundacji z UE – stawka WDT i wykazanie w VAT UE

Polski podatnik może dokonać sprzedaży nie tylko na rzecz przedsiębiorców lub osób prywatnych z krajów UE. Nie jest zatem wykluczona sprzedaż towaru na rzecz fundacji z UE. Jak jednak wykazać VAT-UE i jaką wybrać stawkę VAT? Odpowiadamy w artykule!

8 stycznia 2024

Sprawozdawczość

Brak obowiązku korzystania z KSeF - kogo będzie dotyczyć?

Obecnie dobrowolny system e-faktur stanie się obligatoryjny od 1 lipca 2024 roku dla podatników VAT czynnych. Jednak nie każdy będzie zobowiązany do dokumentowania sprzedaży w ramach KSeF. Kogo będzie dotyczyć brak obowiązku korzystania z KSeF? Sprawdź!

8 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów