0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Wypowiedzenie zmieniające – jakie niesie za sobą skutki

Czym jest wypowiedzenie zmieniające? Jaki jest tryb i forma wypowiedzenia zmieniającego? Kto jest uprawniony do jego złożenia? Jakie muszą wystąpić przesłani do złożenia tego dokumentu? Przeczytaj nasz artykuł i i poznaj odpowiedzi na powyższe pytania!

21 marca 2024

Podatki dochodowe

Czy darowizna między małżonkami jest opodatkowana?

Darowizna jest szczególną formą przekazania dóbr drugiej osobie, przy czym należy mieć na uwadze, że może ona powodować powstanie zobowiązania podatkowego. Czy darowizna między małżonkami podlega opodatkowaniu na gruncie PIT? Odpowiadamy w artykule!

21 marca 2024

Prawo gospodarcze

Darowizna otrzymana przez małżonka – czy wchodzi do majątku wspólnego?

Czy wiesz, że małżonkowie mogą przekazywać sobie darowizny? Przedmiot darowizny może wejść albo do majątku wspólnego, albo do majątku odrębnego małżonków. Sprawdź, kiedy zatem darowizna otrzymana przez małżonka wchodzi do majątku wspólnego!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

Kryptoreklama w mediach – czym jest i dlaczego lepiej się jej wystrzegać?

Każdy przedsiębiorca chce mieć jak największą sprzedaż oraz wzmocnioną pozycję na rynku, w tym pomaga mu marketing. Przedsiębiorcy często wykorzystują działania w internecie, jednak czasem idą o krok za daleko. Czym jest kryptoreklama i co za nią grozi?

12 marca 2024

Ordynacja podatkowa

Niezawinione przekroczenie terminu podatkowego – kiedy możliwe jest przywrócenie?

Czym jest niezawinione przekroczenie terminu podatkowego? Jakie terminy mogą być przywrócone? Co należy zawrzeć we wniosku? Co w wypadku uchybienia terminu przez profesjonalnego pełnomocnika? Przeczytaj poniższy artykuł i znajdź odpowiedzi na te pytania!

12 marca 2024

Windykacja

Wezwanie podatnika do złożenia wyjaśnień – jak wygląda w praktyce?

Wezwanie podatnika do złożenia wyjaśnień stanowi bezwzględny obowiązek, którego nieprzestrzeganie może się szybko skończyć dotkliwą karą finansową. Jak wygląda taka czynność w praktyce? Jakie prawa i obowiązki mają strony postępowania? Przeczytaj!

8 marca 2024

Prawo pracy

Praca na emeryturze w 2024 r. – jakie ulgi czekają emeryta, który dorabia na emeryturze?

Bardzo częstym przypadkiem spotykanym w Polsce jest fakt, że emeryci dorabiają sobie będąc już na emeryturze. Jakie korzyści niesie praca na emeryturze? W jaki sposób emeryt może łączyć świadczenie emerytalne z pracą? Sprawdź w artykule!

6 marca 2024

Ubezpieczenie ZUS

Zasiłek chorobowy a wykonywanie pracy przez przedsiębiorcę

Kiedy przedsiębiorcy przysługuje prawo do zasiłku chorobowego? Czy przedsiębiorca pobierający zasiłek chorobowy może wykonywać działalność gospodarczą? W jakiej sytuacji przedsiębiorca traci prawo do świadczenia chorobowego? Przeczytaj w artykule!

29 lutego 2024

Prawo gospodarcze

Zakaz reklamy aptek i ich działalności w Polsce

Czy wiesz, że został wprowadzony zakaz reklamy aptek? Czy zatem apteki w żaden sposób nie mogą się reklamować wśród odbiorców? Sprawdź, jak odróżnić reklamę apteki od przekazywania rzetelnej informacji?

28 lutego 2024

Windykacja

Zawieszenie postępowania egzekucyjnego w administracji z powodu utraty zdolności do czynności prawnych

Jeżeli firma ma problemy finansowe, urząd skarbowy może podjąć kroki prawne i rozpocząć procedurę egzekucyjną. Czy ogłoszenie upadłości to jedyne wyjście? Okazuje się, że nie! Kiedy możliwe jest zawieszenie postępowania egzekucyjnego? Sprawdź!

27 lutego 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów