0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo pracy

Umowa o pracę i kontrakt menedżerski z jedną osobą

Czy umowa o pracę i kontrakt menedżerski z tym samym pracownikiem jest możliwe? Co na ten temat mówią przepisy? Jak rozróżnić zakres zadań w obu umowach? Czy dochodzi do zbiegu tytułu ubezpieczeń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

6 września 2023

Środki trwałe

Amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego - warto wiedzieć!

Środki trwałe w tym nieruchomości wykorzystywane do prowadzenia działalności po jakimś czasie się zużywają. Czy w takim przypadku należy dokonać zmiany lokalu? Czym możliwa jest amortyzacja wydzielonej części biurowej budynku mieszkalnego? Dowiedz się!

5 września 2023

Prawo pracy

Wniosek o zmianę rodzaju umowy o pracę - kto może go złożyć?

Umowa o pracę to zgodna wola obu stron umowy o zawarcie stosunku pracy. Oznacza to, że pracowników również ma wpływ na rodzaj umowy. Przepisy nie zabraniają, aby pracownik złożył wniosek o zmianę rodzaju umowy o pracę. Jak to zrobić? Przeczytaj!

4 września 2023

Prawo pracy

Czym jest samozatrudnienie i jakie obowiązki ma samozatrudniony?

Samozatrudnienie to wykonywanie pracy na własną rzecz i we własnym imieniu. Uprawnienia i obowiązki samozatrudnionego są w zasadzie rozłożone równomiernie. Jakie są wady i zalety samozatrudnienia? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

31 sierpnia 2023

Prowadzę biuro

Zakaz konkurencji w biurze rachunkowym - czy jest możliwy?

Współpraca z biurem rachunkowym odbywa się w oparciu o prawidłowo sporządzoną umowę. Czy możliwy jest zakaz konkurencji w biurze rachunkowym? Na czym polega umowny zakaz konkurencji i w jakich sytuacjach może mieć zastosowanie? Wyjaśniamy w artykule!

25 sierpnia 2023

Prawo gospodarcze

Przymus adwokacko-radcowski - czy obowiązuje przedsiębiorców?

Przymus adwokacko-radcowski polega na konieczności korzystania z pomocy adwokata lub radcy prawnego w niektórych postępowaniach sądowych. Czy wiesz, kiedy taki przymus może mieć miejsce? Czy obejmuje on również przedsiębiorców? Wyjaśniamy w artykule!

24 sierpnia 2023

Prawo pracy

Ustne rozwiązanie stosunku pracy - czy to możliwe?

Dobrą praktyką jest, aby wypowiedzenie umowy o pracę zostało odpowiednio udokumentowane. Ustne rozwiązanie stosunku pracy przynosi takie same skutki jak zakończenie współpracy poprzez wręczenie jednej ze stron odpowiedniego pisma? Przeczytaj i sprawdź!

24 sierpnia 2023

Prawo pracy

Świadectwo pracy a kilka umów w tym samym zakładzie pracy

Po zakończeniu umowy o prace, pracodawca ma obowiązek przekazać pracownikowi świadectwo pracy. Jak prawidłowo sporządzić ten dokument kiedy w trakcie zatrudnienia pracownik miał kilka umów w jednym zakładzie pracy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

24 sierpnia 2023

Prawo spółek

Odpowiedzialność za zobowiązania spółki jawnej - czy można wyłączyć z niej wspólnika?

Odpowiedzialność za zobowiązania spółki jawnej uregulowana jest w Kodeksie spółek handlowych. Jak kształtowana jest odpowiedzialność w spółce jawnej? Czy można z niej wyłączyć wspólnika? Jaka jest kolejność zaspokajania roszczeń? Omówiliśmy w artykule!

23 sierpnia 2023

Prawo gospodarcze

Przedawnienie wadliwej decyzji administracyjnej - kiedy może nastąpić?

Decyzja administracyjna jest oświadczeniem woli organu publicznego. Czy wiesz, jakie elementy powinna zawierać oraz kiedy uznaje się ją za wadliwą? Czy przedawnienie wadliwej decyzji administracyjnej jest możliwe? Te zagadnienia wyjaśniamy w artykule!

22 sierpnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów