0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Ostatnie artykuły autora:

Prawo spółek

Powództwo o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia

Walne zgromadzenie podejmuje w spółce liczne uchwały, przesądzające o działalności spółki, które nie zawsze są zgodne z prawem. Jak wygląda zatem powództwo o uchylenie uchwały walnego zgromadzenia? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

13 grudnia 2023

Prawo spółek

Zakaz rozporządzania udziałem w spółce przez wspólników

Zakaz rozporządzania udziałem w spółce to ograniczenie prawa wspólnika do swobodnego dysponowania swoim udziałem. Zakaz ten może wynikać z przepisów prawa lub z postanowień umowy spółki. Oto najważniejsze informacje o rozporządzaniu udziałami!

12 grudnia 2023

Prawo gospodarcze

Symbol przedsiębiorstwa - co może nim być?

Symbol przedsiębiorstwa to graficzny znak, który jest używany do reprezentowania danej firmy lub marki. Może to być logo, znak towarowy, emblemat lub inne charakterystyczne wyobrażenie. Czy wiesz czym nie może być symbol przedsiębiorstwa? Wyjaśniamy!

11 grudnia 2023

Obowiązki pracownika

Naruszenie doby pracowniczej - pojęcie, konsekwencje jej złamania

Naruszenie doby pracowniczej to sytuacja, w której pracownik rozpoczyna pracę w kolejnej dobie przed upływem doby od momentu rozpoczęcia czasu pracy w dobie poprzedzającej. Może to zostać ujęte jako przekroczenie doby pracowniczej. Wyjaśniamy!

11 grudnia 2023

Prawo spółek

Podział spółki a prawo wspólników do informacji

Działalność gospodarcza prowadzona w formie spółki prawa handlowego nie oznacza, że firma będzie działać zawsze w swojej pierwotnej formie. Możliwe są zarówno zmiany wspólników, jak i podział spółki. Czy wspólnicy mają prawo do informacji? Sprawdź!

8 grudnia 2023

Prawo pracy

Wypowiedzenie umowy po powrocie z chorobowego

Zgodnie z przepisami Kodeksu pracy, pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę w okresie nieobecności pracownika w pracy z powodu choroby. Czy możliwe jest wypowiedzenie umowy po powrocie z chorobowego? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

7 grudnia 2023

Podatki dochodowe

Faktura do paragonu wystawiona bez NIP-u

Faktura do paragonu jest dowodem księgowym pozwalającym przedsiębiorcy na ujęcie danego zakupu do kosztów uzyskania przychodu, a tym samym zmniejszenie podatku. Czy takie prawo też ma przedsiębiorca, który otrzymał fakturę do paragonu bez NIP-u?

1 grudnia 2023

Prawo spółek

Pomoc prawna z urzędu - czy przysługuje również przedsiębiorcom?

Przedsiębiorcy często obawiają się kosztów związanych z założeniem sprawy sądowej. Okazuje się jednak, że mają prawo otrzymać pomoc prawną. Z czym jednak wiąże się pomoc prawna z urzędu dla przedsiębiorcy? Jakie warunki musi spełnić? Sprawdź!

24 listopada 2023

Prawo gospodarcze

Opłata za śmieci a działalność gospodarcza prowadzona w domu

Prowadzisz firmę i praca zdalna nie jest Ci obca? A może pracujesz z domu prowadząc własną działalność? W takim razie powinieneś wiedzieć czy opłata za śmieci a działalność gospodarcza są od siebie uzależnione! Dowiedz się więcej!

23 listopada 2023

Prawo spółek

Przekształcenie użytkowania wieczystego we własność przez firmy

Czy wiesz, że przekształcenie użytkowania wieczystego w prawo własności dostępne jest dla osób fizycznych? Co jednak w momencie, kiedy występuje przekształcenie użytkowania wieczystego we własność przez firmy? Dowiedz się jak ustalić cenę wykupu!

22 listopada 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów