0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prawo gospodarcze

Prawo gospodarcze

Odszkodowanie medyczne z FKZM - w jaki sposób można je otrzymać?

Dochodzenie odszkodowania medycznego w Polsce było procesem długotrwałym. Wskutek nowelizacji wprowadzonej we wrześniu 2023 roku poszkodowani pacjenci będą mogli szybciej uzyskać należne im pieniądze. Jak otrzymać odszkodowanie medyczne z FKZM? Sprawdź!

28 marca 2024

Prawo gospodarcze

Marketing usług weterynaryjnych – jakie działania są prawnie dozwolone?

Marketing usług weterynaryjnych jest ściśle regulowany przez ustawę o zakładach leczniczych dla zwierząt. Jakie informacje można udostępniać w zakresie usług weterynaryjnych? Jakie działania są dozwolone, a jakie są zakazane? Przeczytaj!

27 marca 2024

Prawo gospodarcze

Rozporządzenie GSR2 – General Safety Regulation

W zakresie bezpieczeństwa pojazdów wprowadzone zostało rozporządzenie GSR2. Celem nowych przepisów jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze. Jakie wymogi przewiduje GSR2? Przeczytaj artykuł i poznaj więcej szczegółów na ten temat!

26 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zwłoka a opóźnienie – czy oznaczają to samo?

Rzetelne wykonywanie umów jest jedną z naczelnych zasad prawa zobowiązań. Niestety strony kontraktu nie zawsze wykonują swoje obowiązki w terminie. Zwłoka a opóźnienie - czym się od siebie różnią? Przeczytaj poniższy artykuł i sprawdź!

26 marca 2024

Prawo gospodarcze

Sprzedaż kursów online a obowiązki prawne

Sprzedaż kursów online podlega ustawie o prawach konsumenta jako sprzedaż treści lub usług cyfrowych. Jakie obowiązki prawne wiążą się z tą działalnością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej szczegółów o sprzedaży kursów online!

25 marca 2024

Prawo gospodarcze

Czy przedsiębiorca może być ukarany za niestawiennictwo w sądzie?

Czy wiesz, co grozi w sytuacji gdy strona, świadek lub uczestnik postępowania nie pojawi się w sądzie? Czy przedsiębiorcy są traktowani inaczej niż osoby prywatne? Czy mogą być ukarani za niestawiennictwo w sądzie? Sprawdź, ile wynosi kara finansowa!

22 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zwolnienia grupowe - co się należy pracownikom, co musi pracodawca?

Zwolnienia grupowe w firmie oznaczają dla zwalnianych pracowników prawo do odpraw. Dla pracodawcy to też szereg obowiązków. Kiedy zwolnienia w firmie są zwolnieniami grupowymi? Ile wynoszą odprawy i od czego zależy ich wysokość?

21 marca 2024

Prawo gospodarcze

Marketing medyczny – jak prowadzić marketing podmiotów leczniczych?

Działalności, które zajmują się prowadzeniem podmiotów leczniczych mogą mieć problemy, aby reklamować swoje działania. Czy wiesz, jak legalnie informować o działalności leczniczej? Przeczytaj i dowiedz się, jak powinien wyglądać marketing medyczny!

21 marca 2024

Prawo gospodarcze

Klauzula waloryzacyjna - kiedy może mieć zastosowanie?

W przypadku, gdy przedmiotem zobowiązania podlegającego wykonaniu na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest suma pieniężna, spełnienie świadczenia następuje przez zapłatę sumy nominalnej. Sprawdź, kiedy zastosowanie może mieć klauzula waloryzacyjna!

20 marca 2024

Prawo gospodarcze

Czy wykonawca może zainicjować zerwanie umowy?

Podpisanie umowy oznacza co do zasady konieczność jej wykonania zgodnie z przyjętymi ustaleniami. Co jednak, gdy w kontrakcie nie wskazano możliwości jego wcześniejszego rozwiązania. Czy którakolwiek ze stron może zainicjować zerwanie umowy? Sprawdź!

19 marca 2024

Prawo gospodarcze

Ubezpieczenia eksportowe i KUKE – co warto wiedzieć?

Przedsiębiorcy, którzy działają w obrocie międzynarodowym mogą skorzystać z ubezpieczenia gwarantowanego. Ubezpieczenia eksportowe mają za zadanie wspierać polskich przedsiębiorców. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

15 marca 2024

Prawo gospodarcze

Zarejestrowany znak towarowy a zmiana danych firmy

Czasami zdarza się, że po zarejestrowaniu znaku towarowego przedsiębiorca zmienia zakres swojej działalności lub dane firmy. Czy takie modyfikacje wpływają na prawo ochronne udzielone na znak towarowy? Przeczytaj i dowiedz się!

15 marca 2024

Prawo gospodarcze

Darowizna otrzymana przez małżonka – czy wchodzi do majątku wspólnego?

Czy wiesz, że małżonkowie mogą przekazywać sobie darowizny? Przedmiot darowizny może wejść albo do majątku wspólnego, albo do majątku odrębnego małżonków. Sprawdź, kiedy zatem darowizna otrzymana przez małżonka wchodzi do majątku wspólnego!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

E-doręczenia – jak nadać dostęp pracownikom?

Spora grupa podmiotów może spodziewać się pewnych zmian. Czym są e-doręczenia? Jak nadać do nich dostęp swoim pracownikom? Przeczytaj artykuł i poznaj szczegółowe informacje! Nie czekaj i przygotuj się na zmiany już teraz!

14 marca 2024

Prawo gospodarcze

Rozszerzenie powództwa – czy jest to możliwe?

W niektórych sytuacjach postępowanie sądowe trwa jednak na tyle długo, że pierwotne żądanie powoda może się powiększyć. Czy w polskim prawie dopuszczalne jest rozszerzenie powództwa? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedź!

14 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów