Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Jak zarządzać aktywnością "Lubię to" na Facebooku?

Znaczna liczba portali społecznościowych umożliwia polubienie swojego hobby. Jednak użytkownicy nie zdają sobie sprawy z tego, że w ten sposób udostępniają informacje na swój temat. Dzieje się to poprzez kliknięcie w popularny przycisk "Lubię to". Dowiedz się, jak we właściwy sposób zarządzać swoją aktywnością "Lubię to".

Jak użytkownicy narażają się na spam?

W jednym z poprzednich poradników radziliśmy, jak skutecznie bronić się przed spamem na Facebooku. Okazuje się, że użytkownicy na własne życzenie i często nieświadomie ułatwiają osobom postronnym dostarczanie niechcianych wiadomości. Z jednej strony bardzo popularne stały się reklamy kontekstowe, które w serwisie Marka Zuckerberga powoli zaczynają się pojawiać.

Drugą ważną kwestią jest klikanie w podejrzane linki, najczęściej z rzekomą treścią zawierającą nieodpowiednie materiały dla osób niepełnoletnich. Okazuje się jednak, że w dużej mierze winny jest temu popularny przycisk Lubię to, który pojawia się przy niemal każdej podstronie i aktywności. Ulubiona strona, zespół muzyczny, artysta czy filmy – wszędzie mamy okazję do polubienia swojego hobby. Większość użytkowników jednak nie wie, że udostępniamy w ten sposób informacje o sobie, a co się z tym wiąże, jesteśmy narażeni na spam oraz niebezpieczne wiadomości, które mogą zarazić nasz komputer.

Zarządzanie aktywnością "Lubię to" na Facebooku

Większość użytkowników, zwłaszcza w początkowym okresie fascynacji serwisem Facebook, masowo klikała w polubienia. Dopiero kiedy pierwszy entuzjazm mija, zaczynają się pytania, dlaczego dostaje informacje, które niekoniecznie mnie interesują?

Chcąc unikać niechcianego spamu i podejrzanych wiadomości, możemy w kilku prostych krokach rozpocząć zarządzanie naszymi polubieniami. Dzięki temu będziemy mogli wyczyścić naszą tablicę z niepożądanych aktywności. Oto jakie kroki należy podjąć, aby zminimalizować spam z powodu regularnego klikania w przycisk "Lubię to".

  • Szybkie zarządzanie aktywnością na Facebooku możliwe jest pod adresem: http://manageyourlikes.com/ , klikając "Analize your own profile".

  • W następnym oknie udostępniamy aplikacji informację o naszym koncie – należy być zalogowanym w serwisie społecznościowym Facebook.

  • Następne okno pokazuje tabelkę z liczbą naszych polubień. Mamy tu odpowiednio liczbę wszystkich "Lubię to" w danej aktywności, nazwę, kiedy dodaliśmy do ulubionych oraz przycisk "Like".

  • Jeśli chcemy usunąć wybrane polubienia, to wystarczy przy każdym wpisie kliknąć w znaczek “Like”, aby więcej nie otrzymywać informacji na dany temat.

  • Dodatkową funkcją jest możliwość pogrupowania polubień tematycznie, co ułatwi zarządzanie naszymi aktywnościami.

  • W przypadku chęci usunięcia określonych stron, wystarczy z poziomu zakładki “List of your Pages”, wpisać w pasku wyszukiwania określoną stronę, zaś po jej wyświetleniu klikamy w przycisk “Like”.

Gotowe. Od teraz możemy swobodnie zarządzać - dodając lub usuwając niepotrzebne aktywności, które polubiliśmy w przeszłości. Dzięki tej metodzie znacznie zwiększymy bezpieczeństwo naszego komputera w trakcie przeglądania zasobów serwisu Facebook.