Poradnik Przedsiębiorcy

Powered by

wFirma.pl

Poznaj
niezbędne narzędzia
do zarządzania
Twoją firmą!

Dostępne
na wszystkie
platformy

Apple Windows Android BlackBerry

Strona WWW wizytówką Twojego przedsiębiorstwa

Dlaczego strona www jest taka ważna?

Strona www jest dziś dla przedsiębiorcy absolutnym obowiązkiem i zarazem wizytówką nowoczesnej firmy. Strona internetowa jest niezbędna, by zaistnieć w świadomości klientów. Pokazanie się w “sieci” czy to za sprawą własnej WWW lub profilu na portalu społecznościowym daje o wiele więcej możliwości niż reklamowanie się w gazecie lokalnej, czy rozdając ulotki. Witryna stworzona i zarządzana przez profesjonalistów przy niewielkim nakładzie finansowym, pozwala na uzyskanie znacznego wzrostu przychodów dla firmy.

Co najważniejsze, strona internetowa daje całodobowy kontakt z klientem. Osoby zainteresowane ofertą przedsiębiorstwa o każdej porze mogą wejść na jego portal lub profil na Facebooku i skontaktować się z przedstawicielami, czy po prostu dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Co za tym idzie, strona WWW otwiera okna na światowy rynek. Profesjonalnie zrobiona witryna przyciągnie wzrok każdego, nawet osoby niezainteresowanej treścią.

Jak stworzyć atrakcyjną stronę internetową?

Aby „wirtualna wizytówka” odniosła sukces, należy zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych czynników. Pierwszym i chyba najważniejszym jest przekazanie informacji w odpowiedni sposób, dostosowany do grupy odbiorców. Teksty, które są zamieszczane na stronie muszą być jasne, logiczne, spójne i niezbyt długie. Nie powinno się rozbudowywać ani urozmaicać tekstu, tworząc treści mało ważne lub w ogóle nie związane z tematem działalności. Ważne jest również to, aby strona www była przejrzysta oraz intuicyjna w nawigacji, a potencjalny klient znalazł na niej wszystko, czego potrzebuje.

Część graficzna na stronie jest bardzo istotnym elementem. Dobra grafika i kolory przyciągną każdego, ale i tutaj trzeba pamiętać o umiarze. W tym przypadku często mniej znaczy więcej. Jeżeli chodzi o kolorystykę, powinno się dobrać ją tak, aby w pewnej mierze była kojarzona z firmą. Nie należy używać wszystkich kolorów tęczy, wrzucać setek zdjęć czy banerów. Strona www powinna być czytelna i zrobiona w dobrym tonie.

Zaprojektowanie i wdrożenie strony to nie wszystko - musi być ona stale zarządzana. Edytowanie treści, dodawanie nowych elementów, grupowanie czy archiwizowanie to elementy, którymi trzeba zajmować się praktycznie codziennie. Portal z wiadomościami sprzed kilku miesięcy czy z grafiką słabej jakości nikogo nie zachęca do oglądania. Musimy pamiętać, że strona jest atrakcyjna, jeśli jest uaktualniana i jeśli daje powód, dla którego do niej wracamy.

Obecnie zdecydowana większość przedsiębiorstw posiada dostęp do Internetu. Ponad połowa z nich dzięki temu nawiązuje stosunki handlowe oraz przyjmuje i realizuje zamówienia. Jak widać, strona www jest więc w dzisiejszych czasach bardzo potrzebna. Coraz rzadziej sięgamy do gazet, jednocześnie coraz częściej zasiadamy przed komputerem. Obecnie firmy, które nie posiadają swojej wirtualnej wizytówki, już na starcie mają mniejszą szansę na sukces.