0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Artykuły z dnia: 2016-09-22

Artykuły:

Samozatrudnienie a prawo pracy

Jedną z form zatrudnienia jest samozatrudnienie, czyli innymi słowy prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Jak każda forma zatrudnienia, ma ona swoje wady i zalety. Wiele zależy też od rodzaju wykonywanego zawodu. Dowiedz się więcej na ten temat!

22 września 2016

Kiedy pracownikowi przysługują dodatki do wynagrodzenia?

Kiedy pracownikowi przysługują dodatki do wynagrodzenia? Przy spełnieniu jakich warunków konieczne jest wypłacanie przez pracodawcę takich dodatków? Jakie dodatki wypłacane są z dobrej woli pracodawcy? Sprawdź!

22 września 2016

Demontaż kratki w samochodzie - konsekwencje VAT

Niegdyś od zakupu samochodów z tzw. “kratką” podatnikowi przysługiwało pełne odliczenie VAT. Czy w związku ze zmianami można pozbyć się kratki? Czy demontaż kratki w samochodzie niesie ze sobą jakieś konsekwencje? Sprawdź!

22 września 2016

Naprawa samochodu bez AC a koszty uzyskania przychodu

Wypadek samochodowy? Pamiętaj, że nie zawsze koszty naprawy możesz zaliczyć w koszty - najpierw sprawdź, czy masz AC! Czytaj więcej.

22 września 2016

Import usług - konsekwencje niewykazania

Import usług staje się coraz bardziej popularny. Na kim ciąży obowiązek wykazania podatku VAT należnego oraz naliczonego? Jakie grożą podatnikowi konsekwencja za niewykazanie importu usług w deklaracji VAT? Sprawdź!

22 września 2016

VAT Mini One Stop Shop - dodatkowe ewidencje

Na mocy nowelizacji ustawy o VAT zostały wdrożone przepisy unijne oraz procedury Mini One Stop Shop. Wiąże się to między innymi z koniecznością prowadzenia dodatkowej ewidencji. Jakie dodatkowe obowiązki są z tym związane? Przeczytaj więcej na ten temat!

22 września 2016

Dokumentowanie usług, których miejscem świadczenia jest inny kraj niż Polska

Obecnie przedsiębiorcy nie ograniczają się do sprzedaży usług wyłącznie na rynku krajowym. W jaki sposób wygląda dokumentowanie usług? Kiedy powstaje obowiązek podatkowy przy transakcjach zagranicznych? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

22 września 2016

Podatek VAT a ulga na złe długi

Sprawdź jak prosto rozliczyć ulgę na złe długi. Jakie są korzyści oraz zasady jej stosowania? Jak prawidłowo powinna być księgowana ulga na złe długi? Jak dokonać korekty przychodu? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

22 września 2016

Przychody z działalności gospodarczej - jak je rozliczyć?

Przychody z działalności gospodarczej stanowią podstawę do obliczeń podatku dochodowego. Dowiedz się, jak prawidłowo dokumentować i rozliczać przychody firmy. Sprawdź również kiedy powstaje przychód z działalności gospodarczej, który trzeba opodatkować!

22 września 2016

Zadowolony pracownik to sukces dla firmy

Na rozwój firmy ma wpływ wiele czynników, m.in. innowacyjność czy też konkurencyjność na rynku. Jednak największym sukcesem dla firmy jest... zadowolony pracownik. Dowiedz się, jak motywować pracowników, aby byli zadowoleni z pracy!

22 września 2016

Opcjonalne formy zatrudnienia, czyli jak można zatrudnić pracownika?

Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nie musi oznaczać pracy od ósmej do szesnastej w biurze. Istnieją opcjonalne formy zatrudnienia, które z pewnością mogą znaleźć zastosowanie w wielu branżach. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

22 września 2016

Kiedy nie można odliczyć podatku VAT?

Zmniejszenie wymiaru podatku należnego urzędowi skarbowemu jest niedozwolone w przypadku:

22 września 2016

Elektroniczne zajęcie rachunku bankowego przez komornika

Od kiedy komornik będzie mógł dokonać elektronicznego zajęcia konta bankowego? Czy w tym przypadku jedyną drogą komunikacji z komornikiem to maile? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czym jest elektroniczne zajęcie rachunku bankowego!

22 września 2016

Czy w umowie leasingu samochodu osobowego obowiązuje limit kosztów?

Wprowadzając do ewidencji środków trwałych firmy samochód osobowy o wartości przewyższającej 20 tys. euro, przedsiębiorca może zaliczyć jedynie część odpisów amortyzacyjnych do kosztów podatkowych.

22 września 2016

Programy vendorskie w polskim obrocie gospodarczym

Programy vendorowe (zwane także vendorskimi lub po prostu - vendor leasingiem) są dość innowacyjną usługą, która umożliwia finansowanie poprzez leasing sprzedaży środków trwałych wytwarzanych lub dystrybuowanych przez danego dostawcę.

22 września 2016

Rachunek bilansujący - czym jest i jak działa?

Kredyt hipoteczny to dla wielu osób jedyna możliwość zrealizowania marzeń o własnym mieszkaniu czy domu.

22 września 2016

Leasing zwrotny samochodu osobowego

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują zakupić samochód osobowy dla celów związanych z prowadzoną działalnością, szukają różnych możliwości sfinansowania takiej transakcji.

22 września 2016

Profil zaufany może się przydać

Profil zaufany to bezpłatna metoda, mająca na celu potwierdzenie tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji.

22 września 2016

Chcesz wykupić auto po leasingu? Poznaj wady i zalety tego przedsięwzięcia

W umowach leasingu często przewidziana jest możliwość późniejszego wykupu rzeczy, które używa jedna ze stron, czyli korzystający.

22 września 2016

Kredyt z gwarancją de minimis

Spośród form finansowania, firmy najczęściej sięgają po kredyt. A czy wiesz, czym jest kredyt z gwarancją de minimis?

22 września 2016

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów