0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

21 wyników dla tematu: wykup-samochodu-z-leasingu

Artykuły:

Wykup samochodu osobowego z leasingu po zakończeniu umowy

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wykup samochodu osobowego z leasingu w ramach prowadzonej działalności lub jako wykup na osobę prywatną. Rozliczenie każdej z tych transakcji następuje na odmiennych zasadach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

11 kwietnia 2023

Wykup samochodu z leasingu a jego późniejsza sprzedaż

Leasing to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców metoda finansowania zakupu auta. Często mogą bowiem odkupić pojazd od leasingodawcy po niższej cenie. Sprawdź, jak należy rozliczyć wykup samochodu z leasingu oraz jego późniejszą sprzedaż.

7 lutego 2023

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Skutki podatkowe darowizny auta wykupionego z leasingu

Jakie są skutki podatkowe darowizny auta wykupionego z leasingu? Czy dokonując darowizny unikniemy opodatkowania sprzedaży majątku? Sprawdźmy, jaki zapłacimy podatek: dochodowy, VAT a może podatek od darowizny? Przeczytaj więcej informacji o darowiźnie!

11 maja 2022

Sprzedaż samochodu poleasingowego- w działalności czy prywatnie?

Jak opodatkować sprzedaż samochodu poleasingowego? Czy sprzedaż stanowi przychód w ramach działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są zasady wykupu samochodu z leasingu i jak opodatkować sprzedaż poleasingowego pojazdu!

2 maja 2022

Wykup samochodu z leasingu na cele prywatne - konsekwencje w PIT

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują pozyskać do swojej działalności samochód bardzo często decydują się na leasing operacyjny. Sprawdź, jakie konsekwencje w podatku dochodowym od osób fizycznych powoduje wykup samochodu z leasingu na cele prywatne!

15 lutego 2022

Wykup samochodu z leasingu w celu dalszej odsprzedaży

Wykorzystywanie pojazdu w działalności to coraz powszechniejsza praktyka. Po zakończeniu umowy leasingowej co do zasady, przedsiębiorca ma możliwość wykupu pojazdu. Jakie konsekwencje niesie wykup samochodu z leasingu do dalszej odsprzedaży? Sprawdź!

5 października 2021

Wykup samochodu z leasingu a ponowne zgłoszenie na VAT-26

Wykup samochodu z leasingu operacyjnego wiąże się z możliwością dokonania wyboru odliczenia VAT od wydatków związanych z pojazdem. Sprawdź, czy należy aktualizować VAT-26, gdy samochód był wykorzystywany wyłącznie w działalności przed wykupem. Sprawdź!

21 września 2021

Wykup samochodu poleasingowego czy jego sprzedaż?

Leasing samochodu jest bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego bardzo chętnie korzystają przedsiębiorcy. Jednak po zakończeniu leasingu zastanawiają się, czy wybrać wykup samochodu poleasingowego, czy jednak go sprzedać. Przeczytaj i sprawdź!

4 sierpnia 2021

Sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku PIT

Przedsiębiorco! Zastanawiasz się czy opłaca się wykupić auto na cele prywatne po zakończeniu umowy leasingu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

15 marca 2021

Przekazanie na cele osobiste wykupionego samochodu z leasingu a podatek VAT

Czy przekazanie na cele osobiste wykupionego samochodu z leasingu będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?

30 stycznia 2018

Spłata rat w związku ze skróceniem okresu leasingu

Czy możliwa jest spłata rat w związku ze skróceniem okresu leasingu? Czy wydatki zwiększają wartość początkową pojazdu?

20 grudnia 2017

Wykup samochodu osobowego z leasingu przeznaczonego na cele mieszane

Wykup samochodu osobowego z leasingu jest możliwy wraz z upływem okresu, na który została zawarta umowa. Czy dany samochód należy wówczas przeznaczyć na cele prywatne, czy związane z działalnością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 sierpnia 2017

Sprzedaż poleasingowego samochodu bez VAT

Przedsiębiorcy często korzystają z samochodów w ramach leasingu, a po zakończeniu umowy leasingowej decydują się na jego wykup na cele działalności lub prywatnie. Jak powinna wyglądać sprzedaż poleasingowego samochodu? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

20 marca 2017

Wykup samochodu z leasingu z zamiarem użytkowania

Jak należy zewidencjonować wykup samochodu z leasingu, który będzie wykorzystywany w działalności krócej niż rok?

28 marca 2016

Wykup samochodu z leasingu o niskiej wartości

Korzystasz z samochodu w leasingu? Czy wiesz, w jaki sposób zewidencjonować wykup samochodu z leasingu o niskiej wartości? Czy samochód taki może zostać zaliczony do środków trwałych? Sprawdź! Nasz ekspert odpowiada na pytanie czytelniczki.

16 marca 2016

Wykup samochodu osobowego z leasingu a odliczenie VAT

Czy możliwy jest wykup samochodu osobowego z leasingu na firmę i jego natychmiastowa sprzedaż? Jak należy zaksięgować taką fakturę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy masz możliwość odliczenia podatku VAT w całości z takiej faktury!

29 grudnia 2015

Wykup samochodu z leasingu w celu odsprzedaży a odliczenie VAT

Coraz częstszą formą finansowania przedsiębiorstwa jest leasing. Najczęściej leasingowane są samochody. Czy wiesz, jakie skutki generuje wykup samochodu z leasingu w celu odsprzedaży? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

25 listopada 2015

Wykup samochodu z leasingu a ponowne zgłoszenie na VAT-26

Leasing jako forma finansowania majątku firmowego stał się bardzo popularny. Co w przypadku, gdy nastąpi wykup samochodu z leasingu, który wcześniej był zgłoszony do US na druku VAT-26? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

24 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów