0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

22 wyniki dla tematu: wykup-samochodu-z-leasingu

Artykuły:

Wykup samochodu osobowego z leasingu po zakończeniu umowy w 2024 roku

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wykup samochodu osobowego z leasingu w ramach prowadzonej działalności lub jako wykup na osobę prywatną. Rozliczenie każdej z tych transakcji następuje na odmiennych zasadach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

6 maja 2024

Wykup samochodu z leasingu a jego późniejsza sprzedaż

Leasing to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców metoda finansowania zakupu auta. Często mogą bowiem odkupić pojazd od leasingodawcy po niższej cenie. Dowiedz się, jak należy rozliczyć wykup samochodu z leasingu oraz jego późniejszą sprzedaż.

12 marca 2024

Wykup samochodu z leasingu w celu dalszej odsprzedaży

Wykorzystywanie pojazdu w działalności to coraz powszechniejsza praktyka. Po zakończeniu umowy leasingowej co do zasady, przedsiębiorca ma możliwość wykupu pojazdu. Jakie konsekwencje niesie wykup samochodu z leasingu do dalszej odsprzedaży? Sprawdź!

2 listopada 2023

Optymalizacja wykupu z leasingu - rozliczenie na gruncie VAT i PIT

Leasingobiorca po zakończeniu trwania umowy leasingu operacyjnego ma możliwość wykupu pojazdu stanowiącego przedmiot leasingu. Wykup z leasingu należy rozliczyć na gruncie PIT i VAT. Sprawdź, czy optymalizacja wykupu z leasingu jest możliwa!

14 sierpnia 2023

Wykup samochodu z leasingu na cele prywatne - konsekwencje w PIT

Przedsiębiorcy, którzy potrzebują pozyskać do swojej działalności samochód często decydują się na leasing operacyjny. Sprawdź w artykule, jakie konsekwencje w podatku dochodowym powoduje wykup samochodu z leasingu na cele prywatne!

10 sierpnia 2023

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Skutki podatkowe darowizny auta wykupionego z leasingu

Jakie są skutki podatkowe darowizny auta wykupionego z leasingu? Czy dokonując darowizny unikniemy opodatkowania sprzedaży majątku? Sprawdźmy, jaki zapłacimy podatek: dochodowy, VAT a może podatek od darowizny? Przeczytaj więcej informacji o darowiźnie!

11 maja 2022

Sprzedaż samochodu poleasingowego- w działalności czy prywatnie?

Jak opodatkować sprzedaż samochodu poleasingowego? Czy sprzedaż stanowi przychód w ramach działalności gospodarczej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jakie są zasady wykupu samochodu z leasingu i jak opodatkować sprzedaż poleasingowego pojazdu!

2 maja 2022

Wykup samochodu z leasingu a ponowne zgłoszenie na VAT-26

Wykup samochodu z leasingu operacyjnego wiąże się z możliwością dokonania wyboru odliczenia VAT od wydatków związanych z pojazdem. Sprawdź, czy należy aktualizować VAT-26, gdy samochód był wykorzystywany wyłącznie w działalności przed wykupem. Sprawdź!

21 września 2021

Wykup samochodu poleasingowego czy jego sprzedaż?

Leasing samochodu jest bardzo popularnym rozwiązaniem, z którego bardzo chętnie korzystają przedsiębiorcy. Jednak po zakończeniu leasingu zastanawiają się, czy wybrać wykup samochodu poleasingowego, czy jednak go sprzedać. Przeczytaj i sprawdź!

4 sierpnia 2021

Sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku PIT

Przedsiębiorco! Zastanawiasz się czy opłaca się wykupić auto na cele prywatne po zakończeniu umowy leasingu? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak rozliczyć sprzedaż poleasingowego samochodu na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych.

15 marca 2021

Przekazanie na cele osobiste wykupionego samochodu z leasingu a podatek VAT

Czy przekazanie na cele osobiste wykupionego samochodu z leasingu będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem VAT?

30 stycznia 2018

Spłata rat w związku ze skróceniem okresu leasingu

Czy możliwa jest spłata rat w związku ze skróceniem okresu leasingu? Czy wydatki zwiększają wartość początkową pojazdu?

20 grudnia 2017

Wykup samochodu osobowego z leasingu przeznaczonego na cele mieszane

Wykup samochodu osobowego z leasingu jest możliwy wraz z upływem okresu, na który została zawarta umowa. Czy dany samochód należy wówczas przeznaczyć na cele prywatne, czy związane z działalnością? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 sierpnia 2017

Sprzedaż poleasingowego samochodu bez VAT

Przedsiębiorcy często korzystają z samochodów w ramach leasingu, a po zakończeniu umowy leasingowej decydują się na jego wykup na cele działalności lub prywatnie. Jak powinna wyglądać sprzedaż poleasingowego samochodu? Dowiedz się, czytając nasz artykuł!

20 marca 2017

Wykup samochodu z leasingu z zamiarem użytkowania

Jak należy zewidencjonować wykup samochodu z leasingu, który będzie wykorzystywany w działalności krócej niż rok?

28 marca 2016

Wykup samochodu z leasingu o niskiej wartości

Korzystasz z samochodu w leasingu? Czy wiesz, w jaki sposób zewidencjonować wykup samochodu z leasingu o niskiej wartości? Czy samochód taki może zostać zaliczony do środków trwałych? Sprawdź! Nasz ekspert odpowiada na pytanie czytelniczki.

16 marca 2016

Wykup samochodu osobowego z leasingu a odliczenie VAT

Czy możliwy jest wykup samochodu osobowego z leasingu na firmę i jego natychmiastowa sprzedaż? Jak należy zaksięgować taką fakturę? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, czy masz możliwość odliczenia podatku VAT w całości z takiej faktury!

29 grudnia 2015

Wykup samochodu z leasingu w celu odsprzedaży a odliczenie VAT

Coraz częstszą formą finansowania przedsiębiorstwa jest leasing. Najczęściej leasingowane są samochody. Czy wiesz, jakie skutki generuje wykup samochodu z leasingu w celu odsprzedaży? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

25 listopada 2015

Wykup samochodu z leasingu a ponowne zgłoszenie na VAT-26

Leasing jako forma finansowania majątku firmowego stał się bardzo popularny. Co w przypadku, gdy nastąpi wykup samochodu z leasingu, który wcześniej był zgłoszony do US na druku VAT-26? Dowiedz się więcej czytając nasz artykuł!

24 lutego 2015

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów