0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

32 wyniki dla tematu: polski-lad

Artykuły:

Czy nadpłata składki zdrowotnej może być ujęta w kosztach podatkowych?

W rocznym rozliczeniu składki zdrowotnej może powstać niedopłata bądź nadpłata składki zdrowotnej. Powstała nadpłata podlega zwrotowi na wniosek przedsiębiorcy lub zaliczeniu na poczet zaległości składkowych. Czy może ona jednak stanowić koszt podatkowy?

15 marca 2024

Ulga na powrót w ramach Polskiego Ładu - kto z niej skorzysta?

W ramach Polskiego Ładu wprowadzono kilka ulg i preferencji podatkowych. Jednym z przedstawionych projektów jest „ulga na powrót”, która ma zachęcić Polaków żyjących za granicą do powrotu do kraju. Na czym polega? Odpowiadamy w artykule!

16 października 2023

Limit transakcji gotówkowych B2B oraz B2C od 2024 roku

Polski Ład wprowadza wiele zmian, do których przedsiębiorcy muszą się dostosować od 2022, 2023 i 2025 roku. Nowelizacji ulegają m.in. przepisy dotyczące limitu transakcji gotówkowych. Nowy limit transakcji gotówkowych - sprawdź, co się zmienia!

14 czerwca 2023

Polski Ład – najważniejsze zmiany w 2022 roku!

Polski Ład to rewolucja dla podatników prowadzących działalność gospodarczą. W połowie 2022 roku została wprowadzona kolejna jego wersja! Co się zmieni? W artykule przedstawiamy zbiorcze zestawienie zmian jakie wprowadza reforma rządowa w 2022 roku!

7 kwietnia 2023

Grupa VAT - uproszczenia w rozliczeniach podmiotów powiązanych

Polski Ład od 1 stycznia 2023 roku wprowadza uproszczenie dla przedsiębiorców. Zmiany dotyczą m.in. podatku od towarów i usług, a dokładniej upoważniają do tworzenia grup VAT pomiędzy podatnikami VAT czynnymi. Grupa VAT - sprawdź, kto może ją utworzyć!

20 grudnia 2022

Składkę zdrowotna opłacą nowe grupy - Polski ład 2.0 wprowadza zmiany

Zmiany w przepisach o zasadach podlegania ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu mają na celu doprecyzowanie pewnych kwestii i uregulowanie luk w prawie. Zgodnie z nimi składkę zdrowotna opłacą nowe grupy. Przeczytaj!

6 lipca 2022

Abolicja podatkowa w ramach Polskiego Ładu

Abolicja podatkowa została zlikwidowana zanim zaczęła obowiązywać w ramach Polskiego Ładu 2.0. Dowiedz się, dlaczego przepisy zostały uchylone oraz jak należy wobec tego opodatkować nieujawnione dochody z działalności gospodarczej. Sprawdź!

16 czerwca 2022

Obowiązek integracji terminala płatniczego z drukarką fiskalną online

Nadchodzące zmiany w ramach Polskiego Ładu dotyczą obowiązku integracji terminala płatniczego z kasa fiskalną. Wyjaśniamy, czy obowiązek ten dotyczy również drukarek fiskalnych online. Sprawdź, kogo dotyczy obowiązek integracji terminala płatniczego!

10 czerwca 2022

Świadczenia niepieniężne wspólników na rzecz spółki - jak je rozliczyć?

Powtarzające się świadczenia niepieniężne wspólników na rzecz spółki są wykonywaniem określonych czynności przez wspólnika na rzecz spółki. Czy od tych świadczeń należy odprowadzić zaliczkę na podatek dochodowy? Przeczytaj w artkule!

26 maja 2022

Kongres Rady Podatkowej 2022: dyskusje o Polskim Ładzie, procesie legislacyjnym i sytuacji firm

Zapraszamy na Kongres Rady Podatkowej 2022 o Polskim Ładzie, procesie legislacyjnym i aktualnej sytuacji firm.

11 maja 2022

Spłata kredytu jako wydatek na cele mieszkaniowe - Polski Ład

Spłata kredytu jako wydatek na cele mieszkaniowe to kwestia, która do tej pory wywoływała wiele kontrowersji. Dlaczego? Jakie zmiany w regulacjach prawnych wprowadził Polski Ład? Przeczytaj nasz artykuł, by poznać odpowiedzi na postawione pytania.

28 kwietnia 2022

Zakaz amortyzowania lokali mieszkalnych

Projekt Polski Ład wprowadza spore zmiany podatkowe. Oprócz formy opodatkowania przychodów z najmu prywatnego zmianie ma ulec amortyzacja nieruchomości. Polski Ład wprowadza zakaz amortyzowania lokali mieszkalnych – co to oznacza dla podatników?

25 lutego 2022

Ryczałt dla programisty – zasady skorzystania z 12% stawki ryczałtu

Jedną z najbardziej rozwijającą się branżą w Polsce jest bez wątpienia branża IT. Rząd wychodzi im naprzeciw i w ramach tzw. Polskiego Ładu wprowadził 12% stawkę ryczałtu. Czy nowy ryczałt dla programisty dotyczy wszystkich zainteresowanych? Sprawdź!

21 stycznia 2022

Premier zapowiada zmiany w Polskim Ładzie

Zmiany w Polskim Ładzie wydają się nieuniknione. Zapowiedział je premier Mateusz Morawiecki na konferencji, która odbyła się w piątek 21 stycznia 2022 r. Zgodnie z zapowiedziami osoby do 12800 zł nie stracą. Jakie zmiany są planowane!

21 stycznia 2022

ZUS i KAS odpowiadają na pytania dotyczące Polskiego Ładu!

W związku z dużą reformą, jaką jest Polski Ład, ZUS wraz z KAS przygotowały sposoby wsparcia przedsiębiorców w tym trudnym okresie. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, gdzie na pytania dotyczące Polskiego Ładu odpowiadają ZUS i KAS!

20 stycznia 2022

Ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej - jakie zmiany wprowadza Polski Ład?

Wybierając kartę podatkową, opłaca się stałą kwotę podatku niezależnie od wysokości uzyskiwanych przychodów. Jest ona najprostszą formą rozliczania podatku dochodowego. Polski Ład wprowadza duże ograniczenia w stosowaniu karty podatkowej! Sprawdź jakie!

29 grudnia 2021

Szybszy zwrot VAT w 15 lub 40 dni od 1 stycznia 2022 roku!

Ministerstwo Finansów chce popularyzować model wystawiania faktur w KSeF oraz obrót bezgotówkowy. Jak chce tego dokonać? Proponując przedsiębiorcom już od 2022 roku szybszy zwrot VAT już w 15 dni! Sprawdź jakie należy spełnić warunki aby było to możliwe!

21 grudnia 2021

Nowy wzór ewidencji przychodów - ryczałt ewidencjonowany w 2022 roku

Już wkrótce wejdą w życie zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W związku z nowymi zasadami ewidencji dla ryczałtowców MF przygotowało projekt wprodzajacy m.in nowy wzór ewidencji przychodów. Sprawdź, jak będzie wyglądać! Dowiedz się więcej

16 listopada 2021

Polski Ład nie dla rolników – składki KRUS po staremu!

Czy rolników objęły zmiany wprowadzane w Polskim Ładzie? Jakie składki KRUS będą opłacać oni w przyszłych latach? Czy składka zdrowotna w ich przypadku także będzie odliczana od dochodu? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

9 listopada 2021

Zmiany w uldze rehabilitacyjnej - co przygotował Polski Ład?

Kolejne zmiany od Polskiego Ładu. Nowe zmiany dotkną ulg podatkowych. Będzie dotyczyły osób niepełnosprawnych jak i ich opiekunów. Rząd zaproponował Zmiany w uldze rehabilitacyjnej. Dodano dodatkowe i zaktualizowano punkty w ustawie Sprawdź co się zmieni

5 listopada 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów