0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W prawie

W prawie

UOKiK otrzyma dostęp do faktur ustrukturyzowanych

Niepłacący kontrahenci to problem dla wielu przedsiębiorców. Jednak z chwilą wejścia w życie obowiązkowego KSeF, walkę z zatorami płatniczymi podejmie UOKiK. UOKiK otrzyma dostęp do faktur ustrukturyzowanych. Sprawdź, czym będą skutkować nowe uprawnienia!

20 grudnia 2022

W prawie

Wniosek o tani prąd - obniż koszty energii w Twojej działalności!

Ministerstwo Klimatu i Środowiska umożliwia obniżenie kosztów energii elektrycznej dla mikro i małych przedsiębiorców. Jakie warunki należy spełnić? Do kiedy należy złożyć wniosek o tani prąd? O tym w artykule!

16 listopada 2022

W prawie

Czy tarcza solidarnościowa ograniczy wzrost kosztów energii elektrycznej?

Sejm przyjął ustawę, która zapowiada tzw. tarczę solidarnością. Kto skorzysta ze wsparcia? Czy tarcza solidarnościowa ograniczy wzrost kosztów energii elektrycznej? Sprawdziliśmy!

11 października 2022

W prawie

Wynagrodzenie młodocianego znacznie wzrośnie!

Wynagrodzenie młodocianego jest niskie, a jak wskazują rządzący wydajność młodocianego pracownika w trzecim roku nauki jest niewiele niższa niż pełnoletniego pracownika. Przeczytaj artykuł i dowiedz się jakie zmiany są planowane!

16 września 2022

W prawie

Złożenie osobistych wyjaśnień w urzędzie zostanie zniesione

Ministerstwo Rozwoju i Technologii nie zaprzestaje działań w zakresie cyfryzacji obsługi podatników przez urzędy. Obecnie resort zapowiedział, że złożenie osobistych wyjaśnień w urzędzie zostanie zniesione. Jakie alternatywne rozwiązanie zaproponowano?

23 sierpnia 2022

W prawie

Uprawnienia fiskusa i podatników w ramach nowej Ordynacji podatkowej

Ministerstwo Finansów zapowiedziało nowelizację Ordynacji podatkowej, która to wprowadza uprawnienia fiskusa i podatników. Czy zaproponowane zmiany będą korzystne dla podatników? Jakie uprawnienia otrzymają organy podatkowe? Odpowiadamy w artykule!

13 lipca 2022

W prawie

Konta bankowe podatników będą kontrolowane przez urzędy

Od 1 lipca konta bankowe podatników będą podlegać kontroli przez urzędy skarbowe. Urzędnik bez uprzedniej zgodny będzie mógł zweryfikować informacje bankowe podatnika. Sprawdziliśmy jednak, czy kontrola może być wszczęta bez wskazania przyczyny!

5 lipca 2022

W prawie

Tarcza antyinflacyjna wydłużona w czasie - projekt trafił do Sejmu!

Ministerstwo Finansów zapowiedziało przedłużenie tarczy antyinflacyjnej 1.0. Na jaki okres zostanie przedłużona tarcza antyinflacyjna w zakresie przeciwdziałaniu skutków rosnącej inflacji oraz co będzie ono obejmowało? Odpowiadamy w artykule!

12 maja 2022

W prawie

PESEL dla uchodźcy – jak załatwić formalności?

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy wprowadziła wiele nowych uprawnień. Wśród nich jest popisany proces nadawania numeru PESEL dla uchodźcy. Dzięki temu identyfikatorowi łatwiej będzie można załatwiać sprawy urzędowe. Przeczytaj i sprawdź, jak go zdobyć!

12 maja 2022

W prawie

Regulacja zawodu księgowego coraz bliżej – Ministerstwo Finansów finalizuje projekt zmian w tym zakresie!

Ministerstwo Finansów pracuje aktualnie nad projektem przepisów mających na cele regulację zawodu księgowego. Co to oznacza dla rynku usług księgowych? Czy regulacja zawodu księgowego stanowi zagrożenie obecnych księgowych? Odpowiadamy w artykule!

1 czerwca 2022

W prawie

Kto zobowiązany jest złożyć sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych?

Już wkrótce upływa termin na złożenie sprawozdania o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Jakie podmioty zobowiązane złożyć sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych? W jakiem terminie należy dopełnić formalności? Sprawdziliśmy!

28 stycznia 2022

W prawie

Aplikacja e-Paragony a sprzedaż na kasie fiskalnej

Resort finansów poinformował o nowej aplikacji, które celem jest zarządzanie i kontrola nad wydatkami. Z aplikacji e-Paragony będzie mógł skorzystać każdy. Jakie funkcje posiada aplikacja e-Paragony? Sprawdziliśmy! Przeczytaj i poznaj je już dziś!

1 czerwca 2022

W prawie

Czy podatnicy poniosą konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu?

Od 1 stycznia 2022 w życie wszedł Polski Ład, który złożonością zmian sprawił, że przedsiębiorcy, księgowi i kadrowi mają wiele wątpliwości w zakresie interpretacji przepisów. Czy podatników mogą spotkać konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu?

11 kwietnia 2022

W prawie

Bon turystyczny ważny przez dłuższy okres!

Wsparcie branż dotkniętych pandemią było możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu bonu turystycznego. Przedłużający się stan epidemii zmusił rządzących do wydłużenia czasu wykorzystania tego świadczenia. Sprawdź, przez jaki okres ważny jest bon turystyczny!

6 lipca 2022

W prawie

Tarcza antyinflacyjna jako nowa forma wsparcia

Ministerstwo Finansów przedstawiło tarczę antyinflacyjną, której celem jest przeciwdziałanie skutkom stale rosnącej inflacji. Jaką formę wsparcia zawiera tarcza antyinflacyjna i czy jest ona skierowana do wszystkich obywateli? Przeczytaj i dowiedz się

2 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów