W prawie

W prawie

Tarcza antyinflacyjna wydłużona w czasie - projekt trafił do Sejmu!

Ministerstwo Finansów zapowiedziało przedłużenie tarczy antyinflacyjnej 1.0. Na jaki okres zostanie przedłużona tarcza antyinflacyjna w zakresie przeciwdziałaniu skutków rosnącej inflacji oraz co będzie ono obejmowało? Odpowiadamy w artykule!

11 maja 2022

W prawie

PESEL dla uchodźcy – jak załatwić formalności?

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy wprowadziła wiele nowych uprawnień. Wśród nich jest popisany proces nadawania numeru PESEL dla uchodźcy. Dzięki temu identyfikatorowi łatwiej będzie można załatwiać sprawy urzędowe. Przeczytaj i sprawdź, jak go zdobyć!

16 marca 2022

W prawie

Regulacja zawodu księgowego coraz bliżej – Ministerstwo Finansów finalizuje projekt zmian w tym zakresie!

Ministerstwo Finansów pracuje aktualnie nad projektem przepisów mających na cele regulację zawodu księgowego. Co to oznacza dla rynku usług księgowych? Czy regulacja zawodu księgowego stanowi zagrożenie obecnych księgowych? Odpowiadamy w artykule!

10 lutego 2022

W prawie

Kto zobowiązany jest złożyć sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych?

Już wkrótce upływa termin na złożenie sprawozdania o terminach zapłaty w transakcjach handlowych. Jakie podmioty zobowiązane złożyć sprawozdanie o terminach zapłaty w transakcjach handlowych? W jakiem terminie należy dopełnić formalności? Sprawdziliśmy!

28 stycznia 2022

W prawie

Aplikacja e-Paragony a sprzedaż na kasie fiskalnej

Resort finansów poinformował o nowej aplikacji, które celem jest zarządzanie i kontrola nad wydatkami. Z aplikacji e-Paragony będzie mógł skorzystać każdy. Jakie funkcje posiada aplikacja e-Paragony? Sprawdziliśmy! Przeczytaj i poznaj je już dziś!

18 stycznia 2022

W prawie

Czy podatnicy poniosą konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu?

Od 1 stycznia 2022 w życie wszedł Polski Ład, który złożonością zmian sprawił, że przedsiębiorcy, księgowi i kadrowi mają wiele wątpliwości w zakresie interpretacji przepisów. Czy podatników mogą spotkać konsekwencje za błędy w ramach Polskiego Ładu?

14 stycznia 2022

W prawie

Bon turystyczny ważny przez dłuższy okres!

Wsparcie branż dotkniętych pandemią było możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu bonu turystycznego. Przedłużający się stan epidemii zmusił rządzących do wydłużenia czasu wykorzystania tego świadczenia. Sprawdź, przez jaki okres ważny jest bon turystyczny!

27 grudnia 2021

W prawie

Tarcza antyinflacyjna jako nowa forma wsparcia

Ministerstwo Finansów przedstawiło tarczę antyinflacyjną, której celem jest przeciwdziałanie skutkom stale rosnącej inflacji. Jaką formę wsparcia zawiera tarcza antyinflacyjna i czy jest ona skierowana do wszystkich obywateli? Przeczytaj i dowiedz się

16 grudnia 2021

W prawie

Wymiana terminali płatniczych – czy Polski Ład wymusi taką konieczność?

Od 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy w ramach Polskiego Ładu będą mieli obowiązek zintegrować kasy fiskalne online z terminalami płatniczymi. Czy posiadane terminale dadzą taką możliwość. Sprawdziliśmy, czy wymiana terminali płatniczych będzie konieczna!

5 października 2021

W prawie

Przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021 - co się zmienia?

Już niedługo wchodzi w życie wiele nowych przepisów. Obowiązek posiadania kasy fiskalnej, pakiet e-commerce, VAT OSS i system TAX FREE to tylko niektóre z nich. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie są nowe przepisy obowiązujące od 1 lipca 2021!

29 czerwca 2021

W prawie

E-Doręczenia – przesunięty termin wejścia w życie nowych regulacji!

Od 1 lipca br. miały wejść w życie przepisy dotyczące doręczeń elektronicznych. Termin wdrożenia usługi e-Doręczenia został jednak odroczony nowelizacją ustawy o doręczeniach elektronicznych. Sprawdziliśmy, od kiedy obowiązywać będą nowe przepisy!

29 czerwca 2021

W prawie

Wnioski do KRS tylko elektronicznie – od kiedy zmiany w przepisach?

Już wkrótce nastąpi elektronizacja Krajowego Rejestru Sądowego, która spowoduje obowiązek składania wniosków wyłącznie w formie online. Sprawdziliśmy, od kiedy przepisy wejdą w życie oraz czy wnioski do KRS będą przyjmowane również w formie papierowej!

28 czerwca 2021

W prawie

Kasy fiskalne online – ostateczny termin na odroczenie instalacji

Od 1 lipca br. na mocy rozporządzenia w sprawie kas fiskalnych online kolejne podmioty będą zobligowane wdrożyć kasy fiskalne online. Przedsiębiorcy mają możliwość przesunąć termin instalacji w czasie, do kiedy zatem należy złożyć wniosek o odroczenie?

16 czerwca 2021

W prawie

Zmiany w prawie drogowym – na co kierowcy muszą zwracać uwagę?

Od 1 czerwca br. obowiązują nowe przepisy w prawie drogowym. Zarówno kierowcy, jak i piesi będą zobowiązani zachować szczególną ostrożność. Czego dotyczą wprowadzone zmiany w prawie drogowym? Sprawdziliśmy, jak wpłyną one na uczestników ruchu drogowego!

7 czerwca 2021

W prawie

Paszport szczepionkowy dostępny już od lipca w aplikacji mObywatel!

Już od lipca planuje się wprowadzenie paszportów covidowych w aplikacji mObywatel! Kto otrzyma paszport szczepionkowy oraz gdzie będzie można dzięki niemu podróżować? W jaki sposób będzie działał? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

25 maja 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów