0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

37 wyników dla tematu: spis-z-natury

Artykuły:

Zerowy spis z natury a obowiązek jego ewidencji w KPiR

Czy wiesz, że brak składników majątku, które ujmuje się w spisie z natury, nie zwalnia podatnika z obowiązku jego sporządzenia. Czy zerowy spis z natury podlega ujęciu w KPiR? Przeczytaj nasz artykuł, poznaj odpowiedź na pytanie i dowiedz się więcej!

9 marca 2023

Możliwość przeprowadzania remanentu w trakcie roku a zaliczka na podatek

Oprócz obowiązkowego remanentu na początek i koniec roku przedsiębiorca może sporządzić spis z natury w trakcie roku podatkowego, który uwzględniany jest w zaliczce. Sprawdź, jak możliwość przeprowadzania remanentu w trakcie roku wpłynie na dochód!

10 lutego 2023

Remanent - spis z natury

Każdy przedsiębiorca prowadzący działalność nie uniknie konieczności sporządzenia remanentu. Jest to obowiązek wynikający bezpośrednio z rozporządzenia w sprawie prowadzenia KPiR. Czym jest remanent i w jaki sposób sporządzić remanent w firmie? Sprawdź!

20 stycznia 2023

Remanent końcowy co powinno być w nim zawarte?

Czy remanent końcowy który sporządzam na 31 grudnia powinien obejmować środki trwałe i wyposażenie firmowe?

9 stycznia 2023

Spis z natury zlecony firmie zewnętrznej - czy to możliwe?

Spis z natury jest obowiązkiem wielu podatników przy prowadzeniu działalności. Jest to niezbędne w celu poprawnego rozliczania się z fiskusem. Czy sporządzenie tego dokumentu można zlecić podmiotowi z zewnątrz? Kto jest odpowiedzialny za spis z natury?

14 lipca 2022

Spis z natury a składka zdrowotna – jak na nią wpływa?

Nowy Ład wprowadził wiele niekorzystnych zmian, które okazały się wyjątkowo dotkliwe dla osób prowadzących działalności gospodarcze. W jaki sposób spis z natury wpływa na wysokość składki zdrowotnej? Przeczytaj i dowiedz się więcej tym temacie!

15 czerwca 2022

Niedobory w towarze a korekta odliczonego podatku VAT

Czy w sytuacji, gdy w trakcie sporządzania remanentu wykryte zostały niedobory w towarze obowiązuje mnie korekta VAT?

12 maja 2022

Zasady sporządzania spisu z natury - warto wiedzieć!

Każdy przedsiębiorca jest zobligowany przez ustawodawcę do sporządzenia remanentu w swojej firmie. Poznaj zasady sporządzania spisu z natury i zrób to prawidłowo. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, w jaki sposób należy sporządzić spis z natury!

31 grudnia 2021

Jak sporządzić prawidłowy spis z natury?

Spis z natury to podstawowy dokument jaki musi przygotować przedsiębiorca zamykający rok podatkowy. Jak go sporządzić? Co powinien obejmować? Sprawdź, jakie dane w nim ująć oraz w jaki sposób należy dokonać wyceny posiadanych towarów na magazynie!

31 grudnia 2021

Wycena spisu z natury - jak ją prawidłowo sporządzić?

Prawidłowa wycena spisu z natury jest niezwykle ważna, bowiem wysokość sporządzanych remanentów ma wpływ na zobowiązanie podatkowe na gruncie PIT. W jaki sposób przebiega wycena spisu z natury i o czym należy pamiętać, dowiesz się z artykułu!

30 grudnia 2021

Spis z natury w szczególnych przypadkach - część 1

Spis z natury polega na zbadaniu faktycznej ilości towarów posiadanych przez przedsiębiorstwo. Jest to często spora ilość dodatkowej pracy występująca głównie na koniec roku. Z jakimi niestandardowymi sytuacjami mogą spotkać się przedsiębiorcy? Sprawdź!

30 grudnia 2021

Spis z natury w szczególnych przypadkach - część 2

W jakich przypadkach należy sporządzić spis z natury, czy zawsze jest to koniec i początek roku podatkowego? Co podlega spisowi z natury i jak się go wycenia. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź czym się charakteryzuje spis z natury!

29 grudnia 2021

Spis z natury - wszystko co warto wiedzieć?

Przedsiębiorco zbliża się koniec roku i zastanawiasz się jakich formalności musisz dopełnić? Z pewnością jedną z nich jest sporządzenie remanentu. Sprawdź jakie elementy musi zawierać końcoworoczny spis z natury oraz w jaki sposób dokonuje się wyceny!

28 grudnia 2021

Remanent końcowy roku przy braku towarów handlowych w magazynie

Czy w przypadku, gdy nie posiadam na stanie żadnych towarów handlowych to nadam muszę sporządzić remanent końcowy?

23 grudnia 2021

Arkusz spis z natury - wzór z omówieniem

Przedsiębiorca prowadzący KPiR jest zobowiązany do sporządzenia i wpisania do niej spisu z natury. Sprawdź, kiedy masz obowiązek sporządzenia spisu z natury i pobierz za darmo spis z natury z szerokim omówieniem w formacie PDF oraz DOCX. Przeczytaj!

22 grudnia 2021

Możesz sporządzać remanent w trakcie roku podatkowego!

Remanent ma na celu zbadanie faktycznej ilości towarów handlowych oraz materiałów podstawowych posiadanych przez przedsiębiorstwo, a następnie uzgodnienie tego faktycznego stanu z ilością wynikającą z odpowiednich dokumentów księgowych i ewidencji.

22 grudnia 2021

Spis z natury i jego ujęcie w Księdze Przychodów i Rozchodów

Spis z natury jest jest jednym z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy ponieważ każdy podatnik obligatoryjnie musi go przeprowadzić. Przeczytaj i dowiedz się, jakie elementy powinien zawierać remanent oraz w jakich terminach należy go sporządzić!

20 grudnia 2021

Remanent - jak prawidłowo przeprowadzić spis z natury?

Przedsiębiorco, zbliża się koniec roku, czy wiesz jakich obowiązków należy dopilnować? Jednym z nich jest obowiązkowy remanent końcowo-roczny. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie dane powinien on zawierać oraz w jaki sposób należy go przeprowadzić!

17 grudnia 2021

Remanent początkowy przy zakładaniu działalności

Przedsiębiorcy rozpoczynając działalność, mają obowiązek sporządzić remanent początkowy. Czy wiesz, w jaki sposób ująć w nim rozpoczęte opakowania materiałów przekazanych z majątku prywatnego do majątku firmowego? Sprawdź! Odpowiedź w artykule!

14 grudnia 2021

Remanent, czyli spis z natury na koniec roku

Na koniec grudnia każdego roku podatkowego podatnicy prowadzący księgę przychodów i rozchodów zobowiązani są do sporządzenia spisu z natury inaczej zwanego remanent lub inwentaryzacja. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić spis z natury na koniec roku!

8 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów