0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

28 wyników dla tematu: formy-opodatkowania

Artykuły:

Działalność gospodarcza - rozliczenia z urzędem skarbowym na gruncie PIT

Działalność gospodarcza to dobra forma zarobkowania, którą wybiera coraz więcej osób, rezygnując z pracy na etacie. Jak zacząć własny biznes? W jaki sposób zarejestrować działalność i jaką formę opodatkowania wybrać? Przeczytaj w artykule.

16 kwietnia 2024

Podatek liniowy w działalności gospodarczej - wady i zalety

Jedną z form opodatkowania dochodu z działalności, jaką mogą wybrać przedsiębiorcy, jest podatek liniowy. Charakteryzuje się stałą stawką podatku w wysokości 19%, dlatego też jest często wybieraną formą opodatkowania. Dowiedz się, jakie ma zalety i wady!

6 lutego 2024

Formy opodatkowania - jaki rodzaj opodatkowania wybrać w 2024 roku?

Chcesz założyć działalność gospodarczą? Podczas rejestracji nowej firmy przedsiębiorca zobowiązany jest do wybrania formy jej opodatkowania. Dowiedz się, jakie są dostępne formy opodatkowania, czym się od siebie różnią oraz poznaj ich wady i zalety!

24 stycznia 2024

Jak zmienić formę opodatkowania i kiedy należy to zrobić?

Myślisz nad zmianą formy opodatkowania, ale nie wiesz, na co się zdecydować? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak zmienić formę opodatkowania oraz poznaj wady i zalety każdej z nich. Sprawdź też, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najlepsza!

10 stycznia 2024

Zryczałtowany podatek - kto może wybrać taką formę opodatkowania?

Zryczałtowany podatek dochodowy to optymalna forma opodatkowania ale nie dla każdego i nie w każdym przypadku. Wybór zależy od charakteru prowadzonych w ramach działalności czynności. Zobacz, kto może rozliczać się zryczałtowanym podatkiem dochodowym!

23 listopada 2023

Formy opodatkowania podatkiem dochodowym - podstawowe informacje

Osoby, które zdecydowały się na założenie działalności gospodarczej muszą dokonać wyboru odpowiedniej formy opodatkowania. Ile jest form opodatkowania i która jest najbardziej korzystna dla Ciebie? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

22 marca 2023

Formy opodatkowania - Kompendium

Jakie są formy opodatkowania? Jak dokonać zmiany wybranej formy opodatkowania? Pobierz darmowy ebook i dowiedz się więcej!

1 lutego 2023

Różne formy opodatkowania wspólników spółki

Podatnicy rozpoczynający działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej często zadają sobie pytanie, czy różne formy opodatkowania wspólników spółki są możliwe. Zgodnie z przepisami tak, ale należy spełnić pewne warunki. Przeczytaj artykuł i sprawdź!

9 stycznia 2023

Zmiana formy opodatkowania działalności - w jakim terminie?

Czy wiesz, która forma opodatkowania jest dla Ciebie najkorzystniejsza? Czy do 20 stycznia możliwa jest zmiana formy opodatkowania działalności gospodarczej? Czy wiesz, jak krok po kroku zgłosić w US zmianę formy opodatkowania? Przeczytaj i sprawdź!

25 listopada 2022

Rozpoczęcie działalności gospodarczej - Wybór formy opodatkowania

Wybór formy opodatkowania przy zakładaniu działalności jest działaniem koniecznym. Czy wiesz, jakie wady i zalety reprezentuje każda z form? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, która forma opodatkowania będzie dla Ciebie najkorzystniejsza!

13 lipca 2021

Podatek liniowy - kiedy warto go wybrać?

Podatek liniowy to jedna z form rozliczania dochodu z urzędem skarbowym. Wybór tej formy opodatkowania niesie za sobą wiele korzyści, szczególnie dla podatników, których dochód przekracza 85 528 zł w skali roku. Dowiedz się, na jakich zasadach działa!

4 maja 2021

Przymusowa zmiana formy opodatkowania z karty podatkowej

Czy możliwa jest przymusowa zmiana formy opodatkowania w sytuacji utraty prawa do rozliczania się w oparciu o kartę podatkową? W jaki sposób może nastąpić utrata takiego prawa i jaka forma opodatkowania będzie koniczna do zastosowania? Dowiedz się!

13 stycznia 2021

Karta podatkowa - jakie są prawa i obowiązki podatnika?

Karta podatkowa ma wiele zalet, ale i też wad. Podatnicy, którzy chcą rozliczać się na jej podstawie muszą spełnić określone warunki. Dowiedz się, na jakiej podstawie ustalana jest stawka podatku dochodowego i jakie obowiązki spoczywają na podatniku!

12 stycznia 2021

Zmiana formy opodatkowania w zeznaniu rocznym

Decyzja o wyborze właściwej formy opodatkowania może poprawić płynność przedsiębiorstwa oraz usprawnić rozliczenia. Przeczytaj i dowiedz się, kiedy i w jakich przypadkach możliwa jest zmiana formy opodatkowania w zeznaniu rocznym oraz co się z tym wiąże!

11 stycznia 2021

Karta podatkowa - co powinieneś wiedzieć?

Karta podatkowa to prosta forma rozliczania się z urzędem skarbowym. Wysokość podatku jest ustalana indywidualnie przez naczelnika urzędu skarbowego i nie zależy od osiąganego dochodu. Dowiedz się, na jakich zasadach działa i kto może z niej skorzystać!

7 stycznia 2021

Zmiana formy opodatkowania po założeniu działalności

Czy możliwa jest zmiana formy opodatkowania po założeniu działalności ale przed osiągnięciem pierwszego przychodu?

10 grudnia 2020

Dotacja na ryczałcie - jakie są jej konsekwencje podatkowe?

Początkujący przedsiębiorcy zakładający własny biznes często korzystają ze środków otrzymanych z dotacji. Czy dotacja na ryczałcie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym? Czy składki ZUS opłacone z dotacji mogą być rozliczane w zaliczce na podatek?

5 kwietnia 2019

Księgowość uproszczona - formy opodatkowania dla przedsiębiorców

Jednym z najczęstszych pytań, jakie stawiają sobie przedsiębiorcy rozpoczynający działalność to: księgowość pełna czy księgowość uproszczona? Poznaj formy opodatkowania występujące w księgowości uproszczonej i dowiedz się, z jakimi obowiązkami się wiążą!

1 kwietnia 2019

Nowy rok, jaki wybrać podatek i sposób jego płacenia?

Na przełomie roku przedsiębiorca może zmienić formę opodatkowania, dlatego grudzień i początek stycznia jest dobrym okresem by się nad tym zastanowić. Jaki wybrać podatek i jaką formę odprowadzania zaliczek?

8 grudnia 2017

Forma opodatkowania wynajmu apartamentów w okresie letnim

Okres letni związany jest z wynajmem lokali sezonowych. Najemca musi pamiętać o prowadzeniu ewidencji oraz odprowadzaniu podatku do Urzędu Skarbowego. Przeczytaj i dowiedz się, jaka forma opodatkowania wynajmu będzie w tym przypadku najkorzystniejsza!

14 sierpnia 2017

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów