0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W księgowości

W księgowości

Przedłużony termin złożenia zeznania CIT-8!

Ustawowy termin złożenia zeznania rocznego dla podatników CIT przypada do 31 marca roku następującego po roku, za który podatnik składa zeznanie. Termin ten jednak został wydłużony. Sprawdź, na kiedy przypada termin złożenia zeznania CIT-8!

23 marca 2023

W księgowości

Wyższy limit działalności nierejestrowanej w 2023 roku!

Trwają prace legislacyjne nad zwiększeniem limitu dla działalności nierejestrowanej. Sprawdź, ile będzie wynosić nowy limit działalności nierejestrowanej od 2023 roku!

16 grudnia 2022

W księgowości

Zgłoszenie VAT-Z składane razem z wnioskiem CEIDG

W przypadku likwidacji działalności przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić ten fakt, składając aktualizację wniosku CEIDG-1, jak również odrębnie zobligowany jest złożyć zgłoszenie VAT-Z. Sprawdź, kiedy możliwe będzie złożenie VAT-Z z wnioskiem CEIDG-1!

14 grudnia 2022

W księgowości

Nowy limit transakcji gotówkowych B2B i B2C odroczony

Polski Ład wprowadził zmiany limitu płatności bezgotówkowych. Nowy limit transakcji gotówkowych będzie obejmować jak dotychczas przedsiębiorców ale również konsumentów. Zmiany miały wejść w życie od 2023 roku jednak zostały odroczone! Sprawdź na kiedy!

21 października 2022

W księgowości

Kasa fiskalna dla myjni samochodowej z przesuniętym terminem wdrożenia

Minister Finansów wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i przedłuża termin, w którym kasa fiskalna dla myjni samochodowej będzie obowiązkowa. Od kiedy przedsiębiorcy prowadzący myjnie będą zobowiązani zainstalować kasę fiskalną? W artykule wskazujemy termin!

1 czerwca 2022

W księgowości

Rozliczenie delegacji - nowe stawki za podróże służbowe?

Opublikowano projekt rozporządzenia mającego podwyższyć stawki delegacji za podróże służbowe. Zmianom ulegną stawki diet, ryczałtów za dojazdy i ryczałtów za nocleg. Ile będą wynosić? Sprawdź, w jakiej wysokości nastąpi rozliczenie delegacji!

1 czerwca 2022

W księgowości

Koniec stanu epidemii a skutki w podatku dochodowym

Minister zdrowia ogłosił koniec stanu epidemii. W związku z czym przedsiębiorcy utracą przywileje które im przysługiwały w okresie pandemii i wprowadzanych obostrzeń. Sprawdź, co ulegnie zmianie od końca maja a jakie przywileje zostaną dłużej!

11 maja 2022

W księgowości

Tarcza antyputinowska - jakie zmiany w przepisach oferuje rząd!

Tarcza antyputinowska to działanie rządu przeciw inflacji i ogólnej sytuacji na rynku w związku z wojną na wschodzie. Przeczytaj w naszym artykule jakie korzyści nieść będzie tarcza antyputinowska oraz jakie segmenty ulegną zmianie!e

28 marca 2022

W księgowości

Przedłużony termin złożenia CIT za 2021 rok

Od ponad miesiąca podatnicy czekali na oficjalną informację Ministerstwa Finansów w zakresie przedłużenia terminu na złożenie CIT za 2021 rok! Oficjalnie wiadomo, że termin złożenia CIT został przedłużony. Do kiedy zatem nalezy złożyć zeznanie podatkowe?

29 marca 2022

W księgowości

Wydłużony termin na integrację kas fiskalnych online z terminalem płatniczym

Rząd wydłuża termin na integrację kas fiskalnych online z terminalem płatniczym w tym również zaniecha stosowanie kar administracyjnych za brak integracji. Na jaki okres została odroczona integracja kas fiskalnych online z terminalem płatniczym? Sprawdź!

9 lipca 2022

W księgowości

Termin złożenia sprawozdania finansowego za 2021 rok został przedłużony

W drodze rozporządzenia Ministerstwo Finansów przedłużyło termin złożenia sprawozdania finansowego za 2021. W jakim terminie nalezy dopełnić obowiązków sprawozdawczych? W artykule przedstawiamy terminy w zależności od podmiotu składającego sprawozdanie!

10 maja 2022

W księgowości

Rząd zapowiedział dłuższy termin na złożenie sprawozdania finansowego za 2021 rok

Ministerstwo Finansów w mediach opublikowało komunikat w sprawie terminów sprawozdawczych za 2021 rok. Czy termin na złożenie sprawozdania finansowego zostanie wydłużony? Czy zmiany obejmą również zeznania podatkowe CIT? Na pytania odpowiadamy w artykule!

5 kwietnia 2022

W księgowości

Zmiany w kasach rejestrujących na skutek Tarczy antyinflacyjnej 2.0

Wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej 2.0 wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców ewidencjonujących sprzedaż na kasie. Zmiany w kasach rejestrujących zaczynają obowiązywać już od 1 lutego 2022 roku. Sprawdziliśmy, jakie formalności należy wypełnić!

30 maja 2022

W księgowości

Sprzedaż samochodu a składka zdrowotna w 2022 roku!

Wskutek Polskiego Ładu zmianie ulegnie sposób obliczania składki zdrowotnej w zależności od formy opodatkowania. Od 2022 roku sprzedaż samochodu a składka zdrowotna będą pojęciami powiązanymi. Jak sprzedaż pojazdu wpłynie na wysokość składki zdrowotnej?

1 czerwca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów