0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W księgowości

W księgowości

Jakie zeznania PIT nie mogą być wysyłane przez e-Deklaracje?

Wysyłka zeznań rocznych PIT jest możliwa przez rządowy system e-Deklaracje. Sprawdź, których deklaracji zeznań rocznych za 2023 rok nie złożysz tą ścieżką i dowiedz się do kiedy należy złożyć zeznanie roczne aby rozliczyć się z fiskusem za 2023 rok!

25 stycznia 2024

W księgowości

Progi finansowe zostaną podwyższone o 25%

W związku z inflacją, która w ostatnich 10 latach wyniosła ponad 20%, Komisja Europejska postanowiła podwyższyć progi finansowe. Dowiedz się więcej!

27 grudnia 2023

W księgowości

Wyższy limit działalności nierejestrowanej - ile wyniesie w 2024 roku?

Zgodnie z bieżącymi przepisami, wraz ze wzrostem płacy minimalnej wzrósł również limit przychodu dla działalności nierejestrowanej. Czy wiesz ile wynosi limit przychodu w 2024 roku do wysokości którego nie trzeba zakładać działalności gospodarczej?

21 grudnia 2023

W księgowości

Limity podatkowe w 2024 roku - poznaj założenia projektu ustawy!

Obecnie w legislacji znajduje się ustawa, która ma wprowadzić nowe limity podatkowe w 2024 roku. Jakie zmiany może wprowadzić? Sprawdziliśmy!

13 grudnia 2023

W księgowości

Międzynarodowe standardy rachunkowości (MSR) - poznaj zmiany!

Komisja Europejska opublikowała nowe rozporządzenie w sprawie międzynarodowych standardów rachunkowości (MSR). Jakie zmiany obejmują międzynarodowe standardy rachunkowości? Co się zmieni? Odpowiadamy w artykule!

7 października 2023

W księgowości

HUB paragonowy - jak działa i jak z niego korzystać?

Rząd wprowadził uregulowania dotyczące e-paragonów i ma zamiar promować ich stosowanie wśród przedsiębiorców. Co to oznacza dla sprzedawców i nabywców? Jak będzie działać HUB paragonowy? Sprawdź szczegóły w naszym artykule!

6 października 2023

W księgowości

E-PIT - fiskus rozliczy PIT za przedsiębiorców

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić automatyczne rozliczenie PIT dla przedsiębiorców sporządzanie przez narzędzia organów podatkowych Narzędzie ma być dostępne w serwisie Twój e-PIT. Kiedy m zostać wdrożone? Skąd taka informacja? Sprawdziliśmy!

25 września 2023

W księgowości

Amortyzacja budynków i budowli w nowelizacji ustawy o PIT i CIT

Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o PIT oraz CIT. Na skutek nowelizacji ma zmienić się amortyzacja budynków i budowli. Jakie zmiany są procedowane? Kiedy zmiany wejdą w życie? Jak zmieni się amortyzacja wspomnianych środków trwałych? Odpowiadamy!

14 lipca 2023

W księgowości

Przedłużony termin złożenia zeznania CIT-8!

Ustawowy termin złożenia zeznania rocznego dla podatników CIT przypada do 31 marca roku następującego po roku, za który podatnik składa zeznanie. Termin ten jednak został wydłużony. Sprawdź, na kiedy przypada termin złożenia zeznania CIT-8!

23 marca 2023

W księgowości

Zgłoszenie VAT-Z składane razem z wnioskiem CEIDG

W przypadku likwidacji działalności przedsiębiorca ma obowiązek zgłosić ten fakt, składając aktualizację wniosku CEIDG-1, jak również odrębnie zobligowany jest złożyć zgłoszenie VAT-Z. Sprawdź, kiedy możliwe będzie złożenie VAT-Z z wnioskiem CEIDG-1!

14 grudnia 2022

W księgowości

Nowy limit transakcji gotówkowych B2B i B2C odroczony

Polski Ład wprowadził zmiany limitu płatności bezgotówkowych. Nowy limit transakcji gotówkowych będzie obejmować jak dotychczas przedsiębiorców ale również konsumentów. Zmiany miały wejść w życie od 2023 roku jednak zostały odroczone! Sprawdź na kiedy!

21 października 2022

W księgowości

Kasa fiskalna dla myjni samochodowej z przesuniętym terminem wdrożenia

Minister Finansów wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i przedłuża termin, w którym kasa fiskalna dla myjni samochodowej będzie obowiązkowa. Od kiedy przedsiębiorcy prowadzący myjnie będą zobowiązani zainstalować kasę fiskalną? W artykule wskazujemy termin!

1 czerwca 2022

W księgowości

Rozliczenie delegacji - nowe stawki za podróże służbowe?

Opublikowano projekt rozporządzenia mającego podwyższyć stawki delegacji za podróże służbowe. Zmianom ulegną stawki diet, ryczałtów za dojazdy i ryczałtów za nocleg. Ile będą wynosić? Sprawdź, w jakiej wysokości nastąpi rozliczenie delegacji!

1 czerwca 2022

W księgowości

Koniec stanu epidemii a skutki w podatku dochodowym

Minister zdrowia ogłosił koniec stanu epidemii. W związku z czym przedsiębiorcy utracą przywileje które im przysługiwały w okresie pandemii i wprowadzanych obostrzeń. Sprawdź, co ulegnie zmianie od końca maja a jakie przywileje zostaną dłużej!

11 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów