W księgowości

W księgowości

Kasa fiskalna dla myjni samochodowej z przesuniętym terminem wdrożenia

Minister Finansów wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i przedłuża termin, w którym kasa fiskalna dla myjni samochodowej będzie obowiązkowa. Od kiedy przedsiębiorcy prowadzący myjnie będą zobowiązani zainstalować kasę fiskalną? W artykule wskazujemy termin!

25 maja 2022

W księgowości

Rozliczenie delegacji - nowe stawki za podróże służbowe?

Opublikowano projekt rozporządzenia mającego podwyższyć stawki delegacji za podróże służbowe. Zmianom ulegną stawki diet, ryczałtów za dojazdy i ryczałtów za nocleg. Ile będą wynosić? Sprawdź, w jakiej wysokości nastąpi rozliczenie delegacji!

19 maja 2022

W księgowości

Koniec stanu epidemii a skutki w podatku dochodowym

Minister zdrowia ogłosił koniec stanu epidemii. W związku z czym przedsiębiorcy utracą przywileje które im przysługiwały w okresie pandemii i wprowadzanych obostrzeń. Sprawdź, co ulegnie zmianie od końca maja a jakie przywileje zostaną dłużej!

11 maja 2022

W księgowości

Tarcza antyputinowska - jakie zmiany w przepisach oferuje rząd!

Tarcza antyputinowska to działanie rządu przeciw inflacji i ogólnej sytuacji na rynku w związku z wojną na wschodzie. Przeczytaj w naszym artykule jakie korzyści nieść będzie tarcza antyputinowska oraz jakie segmenty ulegną zmianie!e

24 marca 2022

W księgowości

Przedłużony termin złożenia CIT za 2021 rok

Od ponad miesiąca podatnicy czekali na oficjalną informację Ministerstwa Finansów w zakresie przedłużenia terminu na złożenie CIT za 2021 rok! Oficjalnie wiadomo, że termin złożenia CIT został przedłużony. Do kiedy zatem nalezy złożyć zeznanie podatkowe?

18 marca 2022

W księgowości

Wydłużony termin na integrację kas fiskalnych online z terminalem płatniczym

Rząd wydłuża termin na integrację kas fiskalnych online z terminalem płatniczym w tym również zaniecha stosowanie kar administracyjnych za brak integracji. Na jaki okres została odroczona integracja kas fiskalnych online z terminalem płatniczym? Sprawdź!

17 marca 2022

W księgowości

Termin złożenia sprawozdania finansowego za 2021 rok został przedłużony

W drodze rozporządzenia Ministerstwo Finansów przedłużyło termin złożenia sprawozdania finansowego za 2021. W jakim terminie nalezy dopełnić obowiązków sprawozdawczych? W artykule przedstawiamy terminy w zależności od podmiotu składającego sprawozdanie!

11 marca 2022

W księgowości

Rząd zapowiedział dłuższy termin na złożenie sprawozdania finansowego za 2021 rok

Ministerstwo Finansów w mediach opublikowało komunikat w sprawie terminów sprawozdawczych za 2021 rok. Czy termin na złożenie sprawozdania finansowego zostanie wydłużony? Czy zmiany obejmą również zeznania podatkowe CIT? Na pytania odpowiadamy w artykule!

1 lutego 2022

W księgowości

Zmiany w kasach rejestrujących na skutek Tarczy antyinflacyjnej 2.0

Wprowadzenie tarczy antyinflacyjnej 2.0 wprowadza nowe obowiązki dla przedsiębiorców ewidencjonujących sprzedaż na kasie. Zmiany w kasach rejestrujących zaczynają obowiązywać już od 1 lutego 2022 roku. Sprawdziliśmy, jakie formalności należy wypełnić!

27 stycznia 2022

W księgowości

Sprzedaż samochodu a składka zdrowotna w 2022 roku!

Wskutek Polskiego Ładu zmianie ulegnie sposób obliczania składki zdrowotnej w zależności od formy opodatkowania. Od 2022 roku sprzedaż samochodu a składka zdrowotna będą pojęciami powiązanymi. Jak sprzedaż pojazdu wpłynie na wysokość składki zdrowotnej?

2 grudnia 2021

W księgowości

Obowiązkowa wymiana kas dla sprzedawców TAX FREE

Rząd stopniowo wprowadza obowiązek wymiany starych kas na kasy online. W nowej grupie są również sprzedawcy w systemie TAX FREE. Obowiązkowa wymiana kas dla sprzedawców TAX FREE do pewnego terminu! Jakie konsekwencje czekają za brak wymiany kasy?

23 listopada 2021

W księgowości

Nowy wzór ewidencji przychodów - ryczałt ewidencjonowany w 2022 roku

Już wkrótce wejdą w życie zmiany wprowadzone w ramach Polskiego Ładu. W związku z nowymi zasadami ewidencji dla ryczałtowców MF przygotowało projekt wprodzajacy m.in nowy wzór ewidencji przychodów. Sprawdź, jak będzie wyglądać! Dowiedz się więcej

16 listopada 2021

W księgowości

Nowy limit amortyzacji aut i rat leasingowych - ile wyniosą?

Obecnie limit do odliczenia amortyzacji oraz raty leasingowej wynosi do 150 tyś zł lub 225 tyś zł w przypadku samochodów elektrycznych. Nowy limit amortyzacji aut i rat leasingowych jest pomysłem Ministerstwa Klimatu i Środowiska. Co się zmieni?

25 października 2021

W księgowości

Zwolnienie z kasy fiskalnej a pakiet VAT e-commerce

Wejście w życie pakietu e-commerce pozwoli podatnikom uniknąć obowiązku posiadania kasy fiskalnej. Kiedy zatem przedsiębiorca uzyska zwolnienie z jej posiadania? Sprawdziliśmy, jakie czynności obejmować będzie zapowiedziane zwolnienie z kasy fiskalnej!

24 czerwca 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów