0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W podatkach

W podatkach

Ministerstwo Finansów podaje nowy termin obowiązywania KSeF!

Informacja z ostatniej chwili! Ministerstwo Finansów ogłosiło termin wejścia w życie Krajowego Systemu e-Faktur! Jedno jest pewne, KSeF w 2025 roku jeszcze nie wejdzie w życie!

24 kwietnia 2024

W podatkach

Kasowy PIT dla przedsiębiorców - czym jest?

Do polskiego systemu podatkowego ma zostać wprowadzony kasowy PIT i jest to jedna ze zmian podatkowych zapowiedziana przez nowy rząd. Sprawdź, czym jest kasowy PIT i co oznacza dla osób prowadzących działalność gospodarczą!

20 marca 2024

W podatkach

Zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF - poznaj zmiany!

Od 1 lipca 2024 roku z pewnymi wyłączeniami zaczną obowiązywać zmiany wprowadzone w rozporządzeniu w sprawie szczegółowego zakresu danych zawartych w deklaracjach podatkowych i w ewidencji w zakresie podatku VAT. Poznaj zmiany w JPK_V7 a obowiązkowy KSeF!

28 lutego 2024

W podatkach

Wzrost kwoty wolnej od podatku do 60 tysięcy

Wzrost kwoty wolnej od podatku oraz taka sama składka zdrowotna dla wszystkich przedsiębiorców to tylko dwie zmiany, jakie mogą czekać przedsiębiorców i pracowników. Czego jeszcze możemy się spodziewać? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

14 lutego 2024

W podatkach

Ostatnie dni na złożenie CIT-15J - poznaj termin!

Spółki jawne z mieszanym składem, które starają się uniknąć opodatkowania podatkiem CIT zobowiązane do złożenia CIT-15J przed rozpoczęciem każdego roku. Jeśli jednak rok obrotowy pokrywa się z kalendarzowym, informację trzeba złożyć do końca grudnia.

28 grudnia 2023

W podatkach

Raport podatnika - czym jest i jakie dane zawiera?

Raport podatnika zawiera wszystkie najważniejsze informacje podatkowe, które zebrane są w jednym miejscu. Raport ten stworzony został z myślą o przedsiębiorcach i organizacjach a docelowo . Dowiedź się więcej!

20 grudnia 2023

W podatkach

Wyższy limit wpłat na IKE i IKZE od 2024 roku!

Osoby, które decydują się na własną rękę oszczędzać na emeryturę, mają do dyspozycji np. takie instrumenty finansowe, jak IKE i IKZE. Limit wpłat na IKE i IKZE zmieni się od 2024 roku! Od czego zależy jego wielkość i jak się zmieni? Szczegóły w artykule!

18 grudnia 2023

W podatkach

Zerowy VAT na żywność do 30 czerwca 2024 roku!

Do sejmu wpłynął projekt ustanawiający zerowy VAT na żywność. Ma on na celu obniżenie stawki VAT na podstawową żywność do poziomu 0%. Obniżona stawka VAT ma zostać przedłużona do 30 czerwca 2024 roku. Sprawdź, jakie produkty obejmuje projekt nowelizacji!

28 listopada 2023

W podatkach

Kreator wniosku o interpretację indywidualną przepisów podatkowych

Kreator wniosku o interpretację indywidualną już jest dostępny!

17 listopada 2023

W podatkach

Nowy podatek od samochodów spalinowych już w 2024

Już niebawem na polskich kierowców nałożony zostanie nowy podatek od samochodów spalinowych. Polska będąc beneficjentem funduszy europejskich zobowiązana będzie do wprowadzenia podatku. Od czego będzie zależeć wysokość opłaty? Sprawdź artykuł!

2 listopada 2023

W podatkach

Podatek od balkonu - kogo obowiązuje podatek?

W najbliższym czasie właściciele mieszkań z balkonem zmuszeni będą do płacenia podatku. Podatek od balkonu nie będzie jednak obowiązkowy dla wszystkich polaków. Kogo więc obowiązuje dodatkowa opłata od balkonu? Sprawdziliśmy!

31 października 2023

W podatkach

Oznaczenia OFF i BFK - kiedy będą mieć zastosowanie w JPK?

Czy wiesz, że wraz z wejściem w życie KSeF obowiązywać będą nowe oznaczenia w JPK_V7? Wszystko za sprawą projektu rozporządzenia opublikowanego przez Rządowe Centrum Legislacji. Sprawdź, dla jakich faktur będą obowiązkowe nowe oznaczenia OFF i BFK!

24 października 2023

W podatkach

Nowy podatek od plastiku - kogo dotyczy i czy będzie obowiązywać już w 2024 roku?

Wraz z dniem 1 stycznia 2024 roku w Polsce obowiązywać będzie nowa opłata za produkty jednorazowe, wytworzone z tworzyw sztucznych, Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z podatkiem od plastiku, w tym jego cel, wysokość, jak i zasady wyliczania

29 grudnia 2023

W podatkach

Automatyczne przygotowanie JPK w ramach KSeF

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzenie do Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF) aplikacji, która będzie automatycznie przygotowywać plik JPK_V7. Na czym będzie polegać automatyczne przygotowanie JPK w ramach KSeF? Kiedy narzędzie wejdzie w życie? Sprawdź!

25 września 2023

W podatkach

Faktury zaliczkowe i końcowe w KSeF - jakie zmiany od 1 września?

W związku z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług będą zmiany w zakresie wystawiania faktur zaliczkowych i końcowych. Czy wiesz, co się zmieni oraz, jak po zmianach będą wyglądać faktury zaliczkowe i końcowe? Wyjaśniamy!

30 sierpnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów