W podatkach

W podatkach

Nowelizacja Polskiego Ładu a zmiana formy opodatkowania w trakcie roku

W związku z nowelizacją Polskiego Ładu wielu przedsiębiorców ma wątpliwości co do wyboru opodatkowania w 2022 roku. Czy zmiana formy opodatkowania w trakcie roku będzie możliwa? Jakie stanowisko w tym zakresie obejmuje Ministerstwo Finansów? Sprawdź!

14 maja 2022

W podatkach

Przejście na CIT estoński w trakcie roku – czy to możliwe?

Wielu podatników wciąż zastanawia się nad zmianą formy opodatkowania na CIT estoński. Korzyścią, jaką daje jest brak podatku od dochodów ze sprzedaży usług lub towarów. Przeczytaj i dowiedz się, czy przejście na CIT estoński w trakcie roku jest możliwe!

6 kwietnia 2022

W podatkach

Obowiązkowa e-faktura – jest zgoda Komisji Europejskiej!

Organy administracyjne wprowadzają coraz więcej rozwiązań mających na celu ułatwienie rozliczeń między firmami oraz zapewniających im bezpieczeństwo. Kiedy wejdzie w życie obowiązkowa e-faktura? Sprawdźmy, jak postępują prace nad systemem KSeF!

1 kwietnia 2022

W podatkach

Abolicja podatkowa na celowniku Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w zakresie Polskiego Ładu, wśród nich mowa również o likwidacji abolicji podatkowej. Czy abolicja podatkowa zostanie faktycznie wycofana w nowelizacji reformy? Co jest powodem decyzji Rządu? Sprawdziliśmy!

29 marca 2022

W podatkach

Składka zdrowotna w kosztach, czyli powrót możliwości odliczenia?

Składka zdrowotna w kosztach, czyli powrót możliwości odliczenia? W tym zakresie padły zapowiedzi w związku z nowelizacją Polskiego Ładu Ministerstwo Finansów. Sprawdziliśmy, na jakich zasadach odliczenie składki jest możliwe oraz kto skorzysta ze zmian!

25 marca 2022

W podatkach

Ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi?

Ustawodawca zapowiada kolejne zmiany w prawie podatkowym. Zmianie ma ulec m.in. ulga dla klasy średniej, stawka PIT (z 17% na 12%) oraz kwota zarobków, jakie może osiągnąć dziecko. Sprawdź, ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi w zeznaniu!

25 marca 2022

W podatkach

Obniżka PIT z 17% na 12% – kolejne zmiany w podatkach!

Rząd zapowiada kolejne zmiany w systemie podatkowym. Dziurawy Polski Ład, wysoka inflacja i wojna w Ukrainie skłaniają rządzących do kolejnych rewolucji: pośród nich m.in. obniżka PIT z 17 na 12 procent. Sprawdźmy, co jeszcze ma się zmienić!

24 marca 2022

W podatkach

Ulga na leki – PIT 2022 ostatnim rokiem kiedy można ją odliczyć!

PIT 2022 jest ostatnim zeznaniem rocznym, kiedy większość emerytów będzie mogła odliczyć ulgę na zakup leków. Uniemożliwią to zmiany wprowadzone w Polskim Ładzie. Sprawdź, komu nie będzie już przysługiwać ulga na leki i z czego wynika zmiana!

10 marca 2022

W podatkach

Rząd zapowiada ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę

Ministerstwo Finansów poinformowało o chęci wprowadzenia ulg podatkowych dla osób wspierających Ukrainę, jak również dla samych obywateli Ukrainy. Sprawdziliśmy, jakie ulgi podatkowe dla wspierających Ukrainę przewiduje rząd? Przeczytaj i dowiedz się!

4 marca 2022

W podatkach

PIT-28 online – mija ostateczny termin

Niezłożenie we właściwym czasie zeznania rocznego może powodować powstanie sankcji. Podatnicy rozliczający się za pomocą PIT-28 online muszą więc pamiętać o terminowym rozliczeniu. Dowiedz się, jak terminowo złożyć PIT-28! Sprawdź w jaki sposób to zrobić!

28 lutego 2022

W podatkach

Wspólne rozliczenie małżonków opodatkowanych liniowo i ryczałtem za 2021 rok

Ministerstwo Finansów poinformowało, że małżonkowie, którzy prowadzili w 2021 roku działalność opodatkowaną liniowo bądź ryczałtem będą mogli rozliczyć się wspólnie. Sprawdziliśmy, kiedy wspólne rozliczenie małżonków będzie możliwe! Przeczytaj i sprawdź!

25 lutego 2022

W podatkach

Ulgi podatkowe dla rodziców samotnie wychowujących dzieci - posłowie wychodzą naprzeciw podatnikom!

Posłowie wyszli z inicjatywą dla rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci zgłaszając poselski projekt nowelizacji ustawy. Jak mają zmienić się regulacje w zakresie ulg dla rodziców samotnie wychowujących dzieci? W artykule odpowiadamy na to pytanie!

9 lutego 2022

W podatkach

Obniżka stawki podatku VAT do 15% - jest projekt ustawy!

Na stronie sejmu ukazał się projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług. Jego celem jest stopniowa obniżka stawki podatku VAT. Ile wyniesie nowa stawka i kiedy zostanie wprowadzona? Odpowiadamy! Przeczytaj i dowiedz się więcej!

9 lutego 2022

W podatkach

Ministerstwo zapowiedziało pakiet SLIM VAT 3 - jakie zmiany zakłada nowa odsłona uproszczeń rozliczenia VAT?

Ministerstwo Finansów zapowiedziało Slim VAT 3, czyli nową odsłonę uproszczeń rozliczania podatku VAT. Obecnie trwają prekonsultacje w tym zakresie. Jakie zmiany wprowadza Slim VAT 3 oraz kiedy wejdzie w życie? Na pytania odpowiadamy w artykule!

1 lutego 2022

W podatkach

Ulga wyrównawcza - preferencja podatkowa, która zwiększa grono beneficjentów Polskiego Ładu

Ministerstwo Finansów zapowiedziało nową preferencję podatkową, jaką jest ulga wyrównawcza. Celem ulgi jest zwiększenie grona podatników, dla których Polski Ład będzie korzystniejszy. Sprawdziliśmy, kto skorzysta z ulgi! Przeczytaj i dowiedź się już dziś!

26 stycznia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów