0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W podatkach

W podatkach

Wykup samochodu z leasingu celem odsprzedaży - odliczenie 100 % VAT!

Przedsiębiorca ma prawo zdecydować się na wykup samochodu z leasingu celem odsprzedaży. Dyrektor w wydanej interpretacji indywidualnej potwierdzi: 100 % odliczenia VAT bez deklaracji VAT-26 oraz obowiązku prowadzenia kilometrówki! Czytaj więcej!

26 maja 2023

W podatkach

Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego - zmiany w rozliczeniach!

Stan zagrożenia epidemicznego zostanie wkrótce zniesiony. Odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego wpłynie na dotychczasowe rozliczenia podatkowe. Skróceniu ulegną m.in. terminy na złożenie druku ZAW-NR. Jakie jeszcze zmiany czekają podatników? Sprawdź!

16 maja 2023

W podatkach

Wejście KSeF jest pewne - Rząd przyjął projekt ustawy!

Termin wprowadzenia obowiązkowego dokumentowania sprzedaży przez KSeF był kilkukrotnie przesuwany. Obecnie jednak wejście KSeF jest pewne, bowiem Rząd przyjął projekt ustawy. Od kiedy przedsiębiorcy będą mieli obowiązek korzystania z KSeF? Sprawdź!

11 maja 2023

W podatkach

Zmiany w Ordynacji podatkowej w 2023 i 2024 roku!

Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić szereg rozwiązań mających na celu uproszczenie procedur podatkowych. Planowane zmiany w Ordynacji podatkowej mają poprawić relację między podatnikami a organami podatkowymi. Jakich zmian należy się spodziewać?

13 kwietnia 2023

W podatkach

Instytucja składu VAT a planowane konsultacje w zakresie wdrożenia

Prawo unijne umożliwia podatnikom z państw członkowskich rozwiązania, które pozwalają na zwolnienie z VAT wybranych transakcji, które powiązane są z międzynarodowym obrotem towarowym. W tym zakresie planowana jest instytucja składu VAT!

23 marca 2023

W podatkach

Wyższy ryczałt dla informatyka - nowe stanowisko fiskusa

Jaką stawkę ryczałtu powinien wybrać informatyk? Czy usługi związane z oprogramowaniem można opodatkować 8,5% stawką czy 12%? Sprawdź, kiedy należy zastosować wyższy ryczałt dla informatyka!

16 marca 2023

W podatkach

Wejście KSeF przesunięte w czasie - poznaj termin!

KSeF jest platformą przeznaczoną do wystawiania i otrzymywania faktur ustrukturyzowanych. Ministerstwo Finansów ponownie jednak zmienia termin wejścia w życie obowiązkowego fakturowania w Krajowym Systemie e-Faktur. Na kiedy przesunięto wejście KSeF?

2 lutego 2023

W podatkach

Wyższe kwoty zwolnienia w podatku od spadków i darowizn

Ministerstwo Finansów zapowiada wyższe kwoty zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. To już druga zmiana kwot wolnych w przeciągu ostatnich miesięcy. O ile zatem wzrosną limity zwolnień? Sprawdziliśmy!

30 stycznia 2023

W podatkach

Wyższy limit odliczenia składki zdrowotnej dla podatku liniowego

Na skutek zmian Polskiego Ładu 2.0 podatnicy opodatkowani liniowo odzyskali możliwość odliczenia składki zdrowotne. Ministerstwo Finansów ogłosiło jednak na 2023 rok wyższy limit odliczenia składki zdrowotnej dla podatku liniowego! Poznaj nowy limit!

22 grudnia 2022

W podatkach

Pakiet SLIM VAT 3 odroczony w czasie!

Ministerstwo Finansów zapowiedziało na początku 2022 roku nową, trzecią odsłonę pakietu SLIM VAT 3, jednak obecnie wyznaczono nowy termin wejście w życie pakietu uproszczeń w rozliczeniu VAT. Kiedy zatem zmiany w jego zakresie wchodzą w życie? Sprawdź!

8 grudnia 2022

W podatkach

Odliczenie wydatków na prywatną opiekę zdrowotną jako nowa ulga w PIT

Federacja Przedsiębiorców Polskich i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych postuluje o nową ulgę w PIT jaką jest odliczenie wydatków na prywatną opiekę zdrowotną. Ile skorzystaliby przedsiębiorcy? Odpowiadamy w artykule!

13 października 2022

W podatkach

Kto zapłaci podatek od nadmiarowych zysków?

W celu zwalczania panującego kryzysu Rząd zapowiedział nową daninę dla przedsiębiorców. Czym jest podatek od nadmiarowych zysków? Ile będzie wynosić stawka nowego podatku? Jakie podmioty będą podlegać opodatkowaniu? Na pytania odpowiadamy w artykule!

2 października 2022

W podatkach

Jak zmieni się estoński CIT od stycznia 2023?

Z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu, estoński CIT jest coraz chętniej wybierany wśród osób prawnych. Rząd zapowiedział jednak zmiany w zakresie estońskiego CIT! Jakie zmiany czekają podatników CIT, którzy wybrali estoński CIT od stycznia 2023 roku?

19 września 2022

W podatkach

Tarcza antyinflacyjna po raz trzeci przedłużona

Ministerstwo Finansów zapowiedziało trzecią odsłonę tarczy antyinflacyjnej, która będzie przedłużeniem poprzedniej. Na jakie produkty pozostanie obniżona stawka VAT? Do kiedy będzie obowiązywać tarcza antyinflacyjna 3.0? Odpowiadamy w artykule!

25 sierpnia 2022

W podatkach

Jak zmniejszyć podstawę składki zdrowotnej na ryczałcie?

Podstawa wyliczenia składki zdrowotnej na ryczałcie nie budziła dotąd zbyt wielu wątpliwości. Jednak ZUS przedstawił korzystne informację w zakresie podstawy składki. Jak zmniejszyć podstawę składki zdrowotnej na ryczałcie? Czy jest to możliwe? Sprawdź!

22 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów