W podatkach

W podatkach

Jak zmieni się estoński CIT od stycznia 2023?

Z chwilą wejścia w życie Polskiego Ładu, estoński CIT jest coraz chętniej wybierany wśród osób prawnych. Rząd zapowiedział jednak zmiany w zakresie estońskiego CIT! Jakie zmiany czekają podatników CIT, którzy wybrali estoński CIT od stycznia 2023 roku?

19 września 2022

W podatkach

Wyższe kwoty zwolnienia w podatku od spadków i darowizn

Ministerstwo Finansów zapowiada wyższe kwoty zwolnienia w podatku od spadków i darowizn. Zmiany zostały opracowane w wydatnym już przez resort rozporządzeniu. O ile zatem wzrosną limity zwolnień? Sprawdziliśmy!

1 września 2022

W podatkach

Tarcza antyinflacyjna po raz trzeci przedłużona

Ministerstwo Finansów zapowiedziało trzecią odsłonę tarczy antyinflacyjnej, która będzie przedłużeniem poprzedniej. Na jakie produkty pozostanie obniżona stawka VAT? Do kiedy będzie obowiązywać tarcza antyinflacyjna 3.0? Odpowiadamy w artykule!

25 sierpnia 2022

W podatkach

Jak zmniejszyć podstawę składki zdrowotnej na ryczałcie?

Podstawa wyliczenia składki zdrowotnej na ryczałcie nie budziła dotąd zbyt wielu wątpliwości. Jednak ZUS przedstawił korzystne informację w zakresie podstawy składki. Jak zmniejszyć podstawę składki zdrowotnej na ryczałcie? Czy jest to możliwe? Sprawdź!

22 lipca 2022

W podatkach

Ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi?

Ustawodawca zapowiada kolejne zmiany w prawie podatkowym. Zmianie ma ulec m.in. ulga dla klasy średniej, stawka PIT (z 17% na 12%) oraz kwota zarobków, jakie może osiągnąć dziecko. Sprawdź, ile może zarobić dziecko, aby nie stracić ulgi w zeznaniu!

15 lipca 2022

W podatkach

Ministerstwo Finansów zapowiada zmiany w CIT już w 2022 roku!

Polski Ład wprowadził wiele rewolucyjnych zmian, w tym w zakresie podatku CIT. Obecnie Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w CIT, które będą obowiązywać już od 2022 roku. Jakich zmian mogą spodziewać się podatnicy? Odpowiadamy w artykule!

21 czerwca 2022

W podatkach

Polski Ład 2.0 z podpisem Prezydenta a zmiany w PIT

Przedsiębiorców czekają kolejne zmiany Polskiego Ładu. Nowelizacja została podpisana przez prezydenta. Sprawdź, jakie zmiany czekają przedsiębiorców. Polski Ład 2.0. zmienia zasady w składce zdrowotnej, obniża PIT dla podatników na skali oraz inne zmainy!

14 czerwca 2022

W podatkach

Podwójnie odliczenie składki zdrowotnej - liniowcy dużo zyskają

Ministerstwo Finansów nie przestaje zaskakiwać podatników zmianami. Na przedsiębiorców czekają nowe usprawnienia systemu podatkowego. Zmiany te dotyczą składki zdrowotnej. Sprawdź, czy podwójnie odliczenie składki zdrowotnej jest możliwe i dla kogo!

10 czerwca 2022

W podatkach

Odliczenie nadpłaconych składek przy zmianie formy opodatkowania

Eksperci wFirma zwrócili się z zapytaniem do Ministerstwa Finansów czy możliwe jest odliczenie nadpłaconych składek na ryczałcie, jeśli w trakcie roku zmienimy formy opodatkowania. W artykule przedstawiamy stanowisko resortu w tej sprawie!

8 czerwca 2022

W podatkach

Czynny żal będzie mniej skuteczny – zmiany w KKS

Instytucja czynnego żalu chroni w pewnych sytuacjach podatników, którzy przyznają się do popełnienia błędu lub pomyłki, innymi słowy - popełnienia "czynu zakazanego". Zmiana w KKS ma sprawić, że czynny żal nie będzie już tak skuteczny. Sprawdź kiedy!

3 czerwca 2022

W podatkach

Grupy VAT – przesunięcie terminu wejścia

Zapowiedzi dotyczące wprowadzenia grup VAT spowodowały, że powstało wiele zastrzeżeń w tym temacie. Do Senatu trafiła uchwalona przez Sejm ustawa mająca przesunąć termin wejścia w życie przepisów dotyczących grupy VAT. Przeczytaj na kiedy!

23 maja 2022

W podatkach

Przejście na CIT estoński w trakcie roku – czy to możliwe?

Wielu podatników wciąż zastanawia się nad zmianą formy opodatkowania na CIT estoński. Korzyścią, jaką daje jest brak podatku od dochodów ze sprzedaży usług lub towarów. Przeczytaj i dowiedz się, czy przejście na CIT estoński w trakcie roku jest możliwe!

6 kwietnia 2022

W podatkach

Obowiązkowa e-faktura – jest zgoda Komisji Europejskiej!

Organy administracyjne wprowadzają coraz więcej rozwiązań mających na celu ułatwienie rozliczeń między firmami oraz zapewniających im bezpieczeństwo. Kiedy wejdzie w życie obowiązkowa e-faktura? Sprawdźmy, jak postępują prace nad systemem KSeF!

1 kwietnia 2022

W podatkach

Abolicja podatkowa na celowniku Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów zapowiedziało zmiany w zakresie Polskiego Ładu, wśród nich mowa również o likwidacji abolicji podatkowej. Czy abolicja podatkowa zostanie faktycznie wycofana w nowelizacji reformy? Co jest powodem decyzji Rządu? Sprawdziliśmy!

29 marca 2022

W podatkach

Składka zdrowotna w kosztach, czyli powrót możliwości odliczenia?

Składka zdrowotna w kosztach, czyli powrót możliwości odliczenia? W tym zakresie padły zapowiedzi w związku z nowelizacją Polskiego Ładu Ministerstwo Finansów. Sprawdziliśmy, na jakich zasadach odliczenie składki jest możliwe oraz kto skorzysta ze zmian!

25 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów