W kadrach

W kadrach

Większa ochrona przed wypowiedzeniem dla pracowników

Obecnie nie każdy pracownik może zostać zwolniony w dowolnym momencie przez pracodawcę. Kogo obowiązuje ochrona przed wypowiedzeniem i jakie zmiany w tym zakresie są planowane? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 marca 2022

W kadrach

Jak zmienią się zasady stosowania kwoty wolnej przy zaliczkach?

Dzięki konferencji premiera wiemy już, że czekają nas zmiany. Czy zmienią się zasady stosowania kwoty wolnej przy zaliczkach? Czy planowane są inne modyfikacje w wyliczeniach wynagrodzeń? Sprawdź!

24 marca 2022

W kadrach

Nowa ustawa o obronie Ojczyzny – duże zmiany w prawie pracy!

Ustawa o obronie Ojczyzny jest odpowiedzią na niestabilną sytuację w Europie. Ze względu na nią została przyjęta bez poprawek. Co zawiera? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

22 marca 2022

W kadrach

Ustawa reguluje już przedłużenie terminu poboru zaliczek na podatek pracowników!

Przedłużenie terminu poboru zaliczek zostało uregulowane ustawą, którą prezydent podpisał 8 marca 2022 roku. Teraz jest już jasne, że podczas wyliczania wynagrodzeń należy stosować mechanizm podwójnego wyliczania podatku!

9 marca 2022

W kadrach

Legalizacja zatrudnienia uchodźców z Ukrainy

Od wybuchu wojny w Ukrainie Polacy starają się jak najbardziej wspomóc osoby uciekające przed tym konfliktem. Zgodnie z projektem zatrudnienie uchodźców z Ukrainy będzie uproszczone. Jak wygląda legalizacja zatrudnienia uchodźców? Wyjaśniamy!

4 marca 2022

W kadrach

Praca zdalna w końcu w Kodeksie pracy!

Praca zdalna, choć coraz bardziej powszechna, nadal nie ma ugruntowania w przepisach, a konkretnie w Kodeksie pracy. Ma się to jednak zmienić, bowiem powstał projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy. Co zawiera? Wyjaśniamy!

21 lutego 2022

W kadrach

Wysokość składki zdrowotnej w styczniu 2022

Wielu przedsiębiorców, wypełniając nowe deklaracje DRA, zastanawia się, jak ustalić i czy poprawnie wyliczono ich składkę zdrowotną. Aby zrobić to prawidłowo należy znać kilka zasad. Przeczytaj nasz artykuł i poznaj wysokość składki zdrowotnej w styczniu!

8 lutego 2022

W kadrach

Dłuższy urlop? Nowelizacja Kodeksu pracy!

Do sierpnia 2022 r. Polska ma czas na dostosowanie polskich przepisów Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Dłuższy urlop, elastyczna organizacja pracy i udogodnienia dla pracujących rodziców to tylko niektóre z zapowiadanych zmian. Sprawdź co się zmieni!

5 lutego 2022

W kadrach

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – znowu z niego skorzystasz!

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został przywrócony w związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną. Komu będzie przysługiwać? W jakim okresie ma obowiązywać? Przeczytaj i dowiedz się, kto otrzyma zasiłek opiekuńczy!

1 lutego 2022

W kadrach

Odszkodowanie za zakażenie COVID-19 w pracy! – nowy projekt ustawy

Aktualnie trwa V fala koronawirusa. Rząd szuka różnych rozwiązań na opanowanie sytuacji. Wczoraj na stronie sejmu pojawił się nowy projekt ustawy przeciwdziałającej COVID-19. Wprowadza ona odszkodowanie za zakażenie COVID-19 w pracy! Przeczytaj o tym!

28 stycznia 2022

W kadrach

Przedłużenie terminów poboru zaliczki – będzie ustawa!

Kiedy 8 stycznia weszło w życie rozporządzenie, które umożliwiło przedłużenie terminów poboru zaliczki, nikt nie przewidywał, że za jakiś czas zastąpi je ustawa. Co zawiera? Przeczytaj i dowiedz się więcej na ten temat!

25 stycznia 2022

W kadrach

Premier zapowiada zmiany w Polskim Ładzie

Zmiany w Polskim Ładzie wydają się nieuniknione. Zapowiedział je premier Mateusz Morawiecki na konferencji, która odbyła się w piątek 21 stycznia 2022 r. Zgodnie z zapowiedziami osoby do 12800 zł nie stracą. Jakie zmiany są planowane!

21 stycznia 2022

W kadrach

Czy muszę składać PIT-2?

PIT-2, czyli oświadczenie pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych. Oświadczenie to należy złożyć, aby pracodawca mógł zmniejszać miesięczne zaliczki na podatek dochodowy. Kiedy trzeba złożyć PIT-2?

5 stycznia 2022

W kadrach

Oświadczenia pracownika w 2022 roku

Osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę muszą pamiętać o złożeniu odpowiednich dokumentów u swojego pracodawcy w związku ze zmieniającymi się przepisami. Jakie oświadczenia pracownika w 2022 roku są istotne na cele wyliczenia wynagrodzeń? Przeczytaj!

31 grudnia 2021

W kadrach

Żłobkowe od 1 kwietnia 2022!

Żłobkowe to nowe świadczenie, które będzie przysługiwało od kwietnia 2022 roku. Nie każde dziecko je otrzyma. Jakie będą warunki uzyskania dofinansowania? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej, komu przysługuje żłobkowe!

28 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów