0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W kadrach

W kadrach

Szkła kontaktowe dla pracownika i monitor stacjonarny to obowiązek pracodawcy

Od 17 maja zaczęły obowiązywać przepisy dotyczące stanowisk pracy z monitorami ekranowymi. Pracodawca musi także zapewnić szkła kontaktowe dla pracownika. Sprawdź to i dowiedz się więcej!

17 maja 2024

W kadrach

Staż pracy – działalność gospodarcza będzie się wliczać?

W obecnym stanie prawnym staż pracy jest ustalany na podstawie umowy o pracę. Projektowane są jednak zmiany, które mają zmodyfikować ustalenie tego okresu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat tego, jak będzie wyliczany staż pracy!

30 kwietnia 2024

W kadrach

Zmiany dla bezrobotnych – co z ubezpieczeniem zdrowotnym?

Rząd zapowiada zmiany na rynku pracy, a jedną z kluczowych propozycji jest likwidacja ubezpieczenia zdrowotnego dla osób bezrobotnych. Pomysł ten budzi wiele kontrowersji. Przeczytaj i sprawdź jakie zmiany dla bezrobotnych są przewidziane.

24 kwietnia 2024

W kadrach

Jak najkorzystniej zaplanować urlop 2024 czyli 33 dni wolnego!

Czy w odróżnieniu od tego roku w kolejnym czeka nas więcej dni wolnych? Kiedy możemy się ich spodziewać i jak najkorzystniej zaplanować urlop? Przeczytaj i dowiedz się kiedy możesz liczyć na dłuższe wolne!

22 kwietnia 2024

W kadrach

Babciowe – rząd przyjął program Aktywny Rodzic

Program „Aktywny Rodzic” to krok w dobrą stronę, jeśli chodzi o politykę prorodzinną w Polsce. Wprowadzone zostanie świadczenie „Aktywni rodzice w pracy”, tzw. babciowe. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat nowych świadczeń dla rodziców.

10 kwietnia 2024

W kadrach

Wprowadzenie dodatkowych dni na opiekę przy większej liczbie dzieci

Naczelna Rada Adwokacka postuluje wprowadzenie dodatkowych dni na opiekę przy większej liczbie dzieci, gdyż obecne przepisy prowadzą do dyskryminacji rodzin, które mają więcej niż dwoje potomstwa. Sprawdź!

5 kwietnia 2024

W kadrach

Czy składka wypadkowa wzrośnie?

Dla firm zatrudniających do 9 osób i nieposiadających numeru REGON składka na ubezpieczenie wypadkowe jest prosta do wyliczenia. Wynosi ona połowę najwyższej stawki ustalonej dla danej branży w danym roku. Czy składka wypadkowa od 1 kwietnia wzrośnie?

2 kwietnia 2024

W kadrach

Równość wynagrodzeń – każdy pracownik będzie zarabiał tyle samo?

Dyrektywa UE ma na celu uzyskać równość wynagrodzeń oraz zwiększenie przejrzystości w zakresie płac. Oznacza to, że pracownicy będą mogli porównywać swoje wynagrodzenia z wynagrodzeniami innych pracowników na podobnych stanowiskach. Dowiedz się więcej!

15 lutego 2024

W kadrach

Nowa renta wdowia – nowe wysokie świadczenie z ZUS

Renta wdowia byłaby istotnym wsparciem dla osób, które straciły współmałżonka. Pozwoliłaby im na poprawę sytuacji materialnej i zapewnienie godnego życia. Dowiedz się więcej na temat nowego świadczenia ZUS!

8 lutego 2024

W kadrach

Mały ZUS plus, czyli składki od dochodu - zgłoszenie się do 31 stycznia!

Przedsiębiorcy zyskali kolejną ulgę w opłacaniu składek. Na jakie oszczędności może liczyć przedsiębiorca opłacający składki ustalone na podstawie dochodu? Poznaj szczegóły programu mały ZUS plus i sprawdź czy możesz z niej skorzystać!

30 stycznia 2024

W kadrach

Najniższa składka zdrowotna w 2024 roku

Od wysokości minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia zależna jest najniższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Ile wynosi w 2024 roku dla przedsiębiorców wybierających opodatkowanie na zasadach ogólnych a ile dla tych na ryczałcie? Sprawdź!

22 stycznia 2024

W kadrach

Płaca minimalna 2024 – rekordowe podwyżki dla każdego!

Rząd przyjął założenia budżetu na przyszły rok, a także podjął decyzję o podniesieniu płacy minimalnej. Minimalne wynagrodzenie w 2024 roku ma od stycznia wzrosnąć. Ile będzie wynosić płaca minimalna? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

12 stycznia 2024

W kadrach

Limit zwolnienia PIT na świadczenia z ZFŚS wyniesie już tylko 1000 zł

Limit zwolnienia PIT na świadczenia z ZFŚS wyniesie już tylko 1000 zł! Tylko do końca 2023 roku świadczenia wypłacone pracownikom z ZFŚS są wolne od podatku dochodowego do wysokości 2000 zł. Sprawdź to!

28 grudnia 2023

W kadrach

Wkrótce upływa okres ważności badań lekarskich i szkoleń BHP!

Koniec stanu zagrożenia epidemicznego wymaga wdrożenia pewnych działań u pracodawców. Do 28 grudnia 2023r. należy wykonać zaległe badania medycyny pracy oraz szkolenia BHP.

27 grudnia 2023

W kadrach

Ważność orzeczeń o niepełnosprawności ma być ponownie przedłużona

Oczekiwanie na orzeczenie o niepełnosprawności trwa wiele miesięcy i części osób grozi utrata świadczeń. Czy dlaczego ważność orzeczeń o niepełnosprawności ma być ponownie przedłużona? Sprawdź w naszym artykule!

18 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów