0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W kadrach

W kadrach

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty rocznej składki zdrowotnej przedłużony!

Termin złożenia wniosku o zwrot nadpłaty rocznej składki zdrowotnej przedłużony! Podatnicy mają czas do 5 czerwca na złożenie wniosku RZS-R. Przeczytaj jak dopełnić formalności w tym zakresie. ZUS przekazuje ważne informacje!

1 czerwca 2023

W kadrach

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych już od 1 czerwca 2023!

Kwota zasiłku dla bezrobotnych jest waloryzowana o średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem w poprzednim roku. Od 1 czerwca zostanie podwyższony. Sprawdź, ile będzie wynosił zasiłek dla bezrobotnych od 1 czerwca br.!

29 maja 2023

W kadrach

Kolejny wzrost składek ZUS już 1 lipca 2023!

Wzrost składek ZUS wiąże się ze wzrostem przeciętnego minimalnego wynagrodzenia. Warto wspomnieć, że to już druga podwyżka w ciągu roku. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej kogo dokładnie będzie dotyczyć podwyżka!

26 maja 2023

W kadrach

Nowe świadectwo pracy 23 maja 2023 roku!

Nowe świadectwo pracy wynikające z dyrektywy unijnej, tzw. dyrektywy work-life balance, obowiązuje od 23 maja br. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wygląda nowe świadectwo pracy!

18 maja 2023

W kadrach

Zmiana formy opodatkowania wstecz a roczna składka zdrowotna

Zmiana formy opodatkowania wstecz na skalę podatkową wiąże się z dokonaniem odpowiedniego rocznego rozliczenia składki zdrowotnej. W określonych sytuacjach może dojść do konieczności wykazania jednomiesięcznego okresu składkowego.

17 maja 2023

W kadrach

Nowelizacja Kodeksu pracy!

Polska dostosowała przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Dłuższy urlop, elastyczna organizacja pracy i udogodnienia dla pracujących rodziców to tylko niektóre z wprowadzonych zmian. Sprawdź jakie zmiany wprowadziła nowelizacja Kodeksu pracy!

26 kwietnia 2023

W kadrach

Praca zdalna w Kodeksie pracy!

Praca zdalna, choć coraz bardziej powszechna, nadal nie ma ugruntowania w przepisach, a konkretnie w Kodeksie pracy. Ma się to jednak zmienić, bowiem powstał projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy. Co zawiera? Wyjaśniamy!

7 kwietnia 2023

W kadrach

Nowe akta osobowe pracowników!

Zmiana Kodeksu pracy w zakresie kontroli trzeźwości pracowników wymusiła zmianę rozporządzenia dotyczącego dokumentacji pracowniczej. Sprawdź jak wyglądają nowe akta osobowe pracowników i jakie dokumenty należy w nich przechowywać!

20 marca 2023

W kadrach

Obowiązki pracodawcy na koniec lutego

Które obowiązki pracodawcy na koniec lutego należą do najważniejszych? Co grozi za ich niedopełnienie? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy udało Ci się zrealizować wszelkie formalności względem ZUS, urzędu skarbowego oraz pracownika!

27 lutego 2023

W kadrach

Kontrola trzeźwości już możliwa. Nowe uprawnienia pracodawców!

Pracodawcy mogą przeprowadzać kontrolę trzeźwości. Kontrola trzeźwości pracownika powinna być tak przeprowadzana, aby nie naruszać jego godności i innych dóbr osobistych. Przeczytaj i dowiedz się więcej!

23 lutego 2023

W kadrach

48 dodatkowych dni wolnych!

Honorowi dawcy krwi mają mieć prawo do dwóch płatnych dni wolnych w pracy. Co spowoduje, że mogą oni mieć aż 48 dodatkowych dni wolnych. Ko zapłaci za dodatkowe wolne? Przeczytaj i sprawdź, kto skorzysta na zmianach!

17 lutego 2023

W kadrach

Najniższa składka zdrowotna w 2023 roku

Od wysokości minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia zależna jest najniższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Ile wynosi w 2023 roku dla przedsiębiorców wybierających opodatkowanie na zasadach ogólnych a ile dla tych na ryczałcie? Sprawdź!

20 stycznia 2023

W kadrach

35-godzinny tydzień pracy - od kiedy będziemy pracować krócej?

Posłowie lewicy zgłosili projekt zmiany Kodeksu pracy i innych ustaw, który wprowadza 35-godzinny tydzień pracy. Czy to oznacza, że będziemy pracować krócej? Jakie normy będą obowiązywały? Od kiedy można spodziewać się nowych przepisów? Sprawdź!

13 stycznia 2023

W kadrach

Obowiązkowe PPK już od 1 stycznia 2023 roku!

Program PPK z założenia jest dla pracowników dobrowolny, jednak już w 2023 roku wszystkie uprawnione osoby zostaną zapisane do tego programu. Obowiązkowe PPK? Co będzie oznaczało dla pracowników i pracodawców? Zapoznaj się z nadchodzącymi zmianami!

29 grudnia 2022

W kadrach

Zawieranie umów o pracę i zleceń online

Czy wprowadzenie rządowego systemu teleinformatycznego, w którym możliwe będzie zawieranie umów o pracę i zleceń online, stanie się faktycznym uproszczeniem dla niewielkich podmiotów zatrudniających pracowników i zleceniobiorców? Dowiedz się!

23 grudnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów