W kadrach

W kadrach

Zmiany dla bezrobotnych – Fundusz Pracy wzrośnie!

Od 2023 roku być może wejdzie w życie ustawa o aktywizacji zawodowej, która wprowadzi wiele zmian w zakresie zasiłków dla bezrobotnych oraz w ubezpieczeniach, w tym Fundusz Pracy wzrośnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, co zmieni się w tym obszarze.

7 października 2022

W kadrach

35-godzinny tydzień pracy - od kiedy będziemy pracować krócej?

Posłowie lewicy zgłosili projekt zmiany Kodeksu pracy i innych ustaw, który wprowadza 35-godzinny tydzień pracy. Czy to oznacza, że będziemy pracować krócej? Jakie normy będą obowiązywały? Od kiedy można spodziewać się nowych przepisów? Sprawdź!

26 września 2022

W kadrach

Zatrudnianie cudzoziemców będzie jeszcze łatwiejsze!

Zakład się że zatrudnianie cudzoziemców w Polsce w najbliższym czasie będzie rosło, dlatego podjęto decyzję o wprowadzaniu zmian w prawie. Tak aby proces zatrudniania obcokrajowców był jeszcze prostszy! Przeczytaj w naszym artykule co się zmieni!

16 września 2022

W kadrach

Jak wygląda nowy druk PIT-2 obowiązujący od 2023 roku

Wypełnienie oświadczenia pracownika dla celów obliczania miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych nie sprawiało dotychczas trudności. Druk PIT-2 zmieni się jednak od przyszłego roku. Jakie dane trzeba będzie w nim zawrzeć? Przeczytaj!

15 września 2022

W kadrach

Płaca minimalna 2023 rok i wyższe składki dla przedsiębiorców

Aktualne założenia rządu przewidują, że płaca minimalna wzrośnie w 2023 r. aż dwa razy. Docelowo wynagrodzenie ma osiągnąć w lipcu 2023 r. wartość 3500 zł brutto. Łączna podwyżka wyniesie 490 zł. Sprawdź ile wyniesie płaca minimalna 2023!

13 września 2022

W kadrach

Wyższa płaca minimalna w 2023 roku

Wysokość minimalnego wynagrodzenia zmienia się co roku. Nowe stawki powinny zostać podane we wrześniu, jednak do tej pory nie ma porozumienia w tej sprawie. Jaką wysokość zaproponowała Rada Ministrów? Przeczytaj i sprawdź, ile wyniesie płaca minimalna.

13 września 2022

W kadrach

Podwyżka kilometrówki już w 2022 roku

Trwają prace nad zmianą ustawy o transporcie drogowym. Jest to zapowiedź modyfikacji stawek za jazdy lokalne samochodem prywatnym. Kiedy nastąpi podwyżka kilometrówki? Czy zwrot będzie dotyczył także samochodów hybrydowych? Sprawdź!

18 sierpnia 2022

W kadrach

Zmiana Kodeksu pracy – kiedy wejdą w życie dyrektywy unijne?

Zapowiadana zmiana Kodeksu pracy w sierpniu 2022 r. nie weszła w życie. Co w takiej sytuacji? Czy dyrektywy unijne będą jednak obowiązywać? Jakie przepisy mają stosować działy kadr? Dowiedz się i przeczytaj o tym w naszym artykule!

3 sierpnia 2022

W kadrach

Czterodniowy tydzień pracy w Polsce

Czterodniowy tydzień pracy testowany jest przez kolejne kraje europejskie. W Polsce także robi się już o nim coraz głośniej. Czy możliwe jest wprowadzenie takiej zmiany? Co na to przedsiębiorcy? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

29 lipca 2022

W kadrach

Przeciętne wynagrodzenie w czerwcu 2022 r. – wzrost mniejszy niż inflacja

Główny Urząd Statystyczny co miesiac podaje ile wyniosło przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw. W czerwcu 2022r. także odnotowano wzrost płac, jednak jest on niższy niż aktualny wskaźnik inflacji. Co to oznacza? Przeczytaj i dowiedz się!

22 lipca 2022

W kadrach

Dofinansowanie wynagrodzeń przy korzystaniu z PFRON - tarcza 3.0

Kwestie możliwości łączenia poszczególnych form pomocy oferowanych w ramach tarczy antykryzysowej wciąż budzą wiele wątpliwości. Przedsiębiorcy zastanawiają się m.in. czy możliwe jest dofinansowanie wynagrodzeń przy korzystaniu z PFRON. Znamy odpowiedź!

20 lipca 2022

W kadrach

Dieta z tytułu podróży służbowej znacznie w górę!

Aktualna wysokość diety obowiązuje od 1 marca 2013 roku. Od 28 lipca dieta z tytułu podróży służbowej znacznie wzrośnie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

14 lipca 2022

W kadrach

Wyższe wynagrodzenie za terminowe opłacanie podatków dla płatników już od lipca!

Pracodawcy, którzy wywiązują się prawidłowo i terminowo ze swoich obowiązków względem urzędu skarbowego mogą liczyć na zwrot części zobowiązań. Od lipca obowiązuje wyższe wynagrodzenie za terminowe opłacanie podatków. Ile wynosi? Przeczytaj i dowiedz się!

8 lipca 2022

W kadrach

Płaca minimalna w 2023 roku – czy czeka nas rekordowy wzrost?

Z uwagi na szalejącą inflację pojawił się apel pracowników o znaczącą podwyżkę minimalnego wynagrodzenia. Ile będzie wynosić płaca minimalna w 2023 roku? Czy czekają nas dwie podwyżki minimalnej pensji? Sprawdź w naszym artkule!

23 maja 2022

W kadrach

Większa ochrona przed wypowiedzeniem dla pracowników

Obecnie nie każdy pracownik może zostać zwolniony w dowolnym momencie przez pracodawcę. Kogo obowiązuje ochrona przed wypowiedzeniem i jakie zmiany w tym zakresie są planowane? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów