0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

W kadrach

W kadrach

Nowe akta osobowe pracowników!

Zmiana Kodeksu pracy w zakresie kontroli trzeźwości pracowników wymusiła zmianę rozporządzenia dotyczącego dokumentacji pracowniczej. Sprawdź jak będą wyglądały nowe akta osobowe pracowników i jakie dokumenty nalezy w nich przechowywać!

1 lutego 2023

W kadrach

Najniższa składka zdrowotna w 2023 roku

Od wysokości minimalnego i przeciętnego wynagrodzenia zależna jest najniższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców. Ile wynosi w 2023 roku dla przedsiębiorców wybierających opodatkowanie na zasadach ogólnych a ile dla tych na ryczałcie? Sprawdź!

20 stycznia 2023

W kadrach

35-godzinny tydzień pracy - od kiedy będziemy pracować krócej?

Posłowie lewicy zgłosili projekt zmiany Kodeksu pracy i innych ustaw, który wprowadza 35-godzinny tydzień pracy. Czy to oznacza, że będziemy pracować krócej? Jakie normy będą obowiązywały? Od kiedy można spodziewać się nowych przepisów? Sprawdź!

13 stycznia 2023

W kadrach

Dłuższy urlop? Nowelizacja Kodeksu pracy!

Polska powinna dostosować polskie przepisy Kodeksu pracy do dyrektyw unijnych. Dłuższy urlop, elastyczna organizacja pracy i udogodnienia dla pracujących rodziców to tylko niektóre z zapowiadanych zmian. Sprawdź co się zmieni!

11 stycznia 2023

W kadrach

Obowiązkowe PPK już od 1 stycznia 2023 roku!

Program PPK z założenia jest dla pracowników dobrowolny, jednak już w 2023 roku wszystkie uprawnione osoby zostaną zapisane do tego programu. Obowiązkowe PPK? Co będzie oznaczało dla pracowników i pracodawców? Zapoznaj się z nadchodzącymi zmianami!

29 grudnia 2022

W kadrach

Zawieranie umów o pracę i zleceń online

Czy wprowadzenie rządowego systemu teleinformatycznego, w którym możliwe będzie zawieranie umów o pracę i zleceń online, stanie się faktycznym uproszczeniem dla niewielkich podmiotów zatrudniających pracowników i zleceniobiorców? Dowiedz się!

23 grudnia 2022

W kadrach

Dłużnik ZUS będzie miał prawo do zasiłku!

Do niedawna zaległości w ZUS skutkowały odmową prawa do zasiłku. Od 16 grudnia 2022 roku przepisy znacznie się zmieniły. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat tego czy dłużnik ZUS będzie miał prawo do zasiłku!

20 grudnia 2022

W kadrach

Koniec z finansowaniem składek za studentów, uczniów i bezrobotnych

Od stycznia ma wejść w życie zmiana w ustawie o opiece zdrowotnej, która spowoduje, że opłacane dotychczas składki z budżetu państwa nie będą podlegały wpłatom do NFZ. Co oznacza koniec z finansowaniem składek za studentów? Przeczytaj!

13 grudnia 2022

W kadrach

Nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3

Opublikowano nowe wzory formularzy PIT-2, PIT-2A, PIT-3, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2023 r. Nowe wzory zostały dostoswane do zmieniających się przepisów dotyczących podatku dochodowego za pracowników. Co się zmieni? Przeczytaj!

28 listopada 2022

W kadrach

Praca zdalna w końcu w Kodeksie pracy!

Praca zdalna, choć coraz bardziej powszechna, nadal nie ma ugruntowania w przepisach, a konkretnie w Kodeksie pracy. Ma się to jednak zmienić, bowiem powstał projekt ustawy o zmianie ustawy – Kodeks pracy. Co zawiera? Wyjaśniamy!

17 listopada 2022

W kadrach

Badania okresowe zostają przywrócone!

Badania okresowe wykonywane są w terminie wskazanym w orzeczeniu przez lekarza. Epidemia koronawirusa spowodowała zawieszenie tego obowiązku. Ma to jednak się zmienić za sprawą nowego projektu. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

9 listopada 2022

W kadrach

Świadczenie pielęgnacyjne – czy można spodziewać się jego wzrostu?

Czym jest świadczenie pielęgnacyjne i kto może na nie liczyć? Ile wynosi kwota świadczenia pielęgnacyjnego obecnie? Czy opiekunowie osób niepełnosprawnych mogą liczyć na podwyżki tego świadczenia w 2023 roku? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź!

4 listopada 2022

W kadrach

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy do zmiany

Ustawa o pomocy obywatelom Ukrainy była już zmieniana i to nie koniec. Powstał kolejny projekt jej nowelizacji. Co tym razem się zmieni? Jak wpłynie to na zatrudnienie uchodźców? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odpowiedzi na pytania!

25 października 2022

W kadrach

Podwyżka stawek w kilometrówce od 2023 roku

Zapowiedź modyfikacji stawek za jazdy lokalne samochodem prywatnym spełniła się i od 17 stycznia 2023 roku będzie obowiązywać podwyżka . Kiedy nastąpi podwyżka kilometrówki? Czy zwrot będzie dotyczył także samochodów hybrydowych? Sprawdź!

13 października 2022

W kadrach

Dofinansowanie do zatrudnienia pracowników zdalnych

Ne etapie konsultacji społecznych jest nowy projekt Ustawy o aktywizacji zawodowej. W projekcie jest dofinansowanie do zatrudnienia pracowników zdalnych oraz młodych rodziców. Kto i od kiedy będzie mógł skorzystać z dofinansowań? Przeczytaj i dowiedz się!

11 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów