0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

7 wyników dla tematu: czym-jest-split-payment

Artykuły:

Split payment - dla kogo jest obowiązkowy w 2024 roku?

Głównym celem wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności jest zapobieganie oszustwom podatkowym. Wśród przedsiębiorców pojawiają się pytania dotyczące funkcjonowania mechanizmu. Kto ma obowiązek stosować split payment w 2024 roku? Odpowiadamy!

3 stycznia 2024

Specjalny rachunek VAT a zmiany Slim VAT 3

Czy wiesz, że każdy przedsiębiorca, który posiada firmowy rachunek rozliczeniowy posiada też dodatkowy, specjalny rachunek VAT? Sprawdź, jakie zmiany w zakresie funkcjonowania specjalnego rachunku VAT zostaną wprowadzone przez wejście w życie SLIM VAT 3!

3 marca 2023

Kogo dotyczy split payment, czyli podzielona płatność?

W związku nowelizacją ustawy o VAT został wprowadzony model podzielonej płatności, który dotyczy czynnych podatników VAT, nazywany split payment. W jakim celu zostanie wprowadzony? Dowiedz się, na czym polega i kogo dotyczy split payment!

9 czerwca 2021

Likwidacja oznaczeń MPP - kolejne zmiany w JPK!

Po konsultacjach społecznych Ministerstwo Finansów zmienia zdanie co do obowiązkowej adnotacji split payment w JPK. Zamiast oznaczania każdej transakcji, tak jak zapowiadano, ma nastąpić całkowita likwidacja oznaczeń MPP! Dowiedz się więcej na ten temat!

27 maja 2021

Komunikat przelewu split payment – jak wykonać?

Czy wiesz, w jaki sposób wypełnić komunikat przelewu split payment podczas opłaty za fakturę z adnotacją „mechanizm podzielonej płatności”? Na czym polega podzielona płatność i jakie obowiązki za sobą niesie dla przedsiębiorców? Sprawdź!

10 lutego 2021

Dobrowolny split payment jako metoda płatności

W życie weszły przepisy wskazujące moment, w którym mechanizm podzielonej płatności jest obowiązkowy, w związku z czym wielu podatników zastanawia się nad tym, kiedy wystąpi dobrowolny split payment. Odpowiadamy w naszym artykule!

13 listopada 2019

Przelew pieniędzy na rachunek VAT innego podmiotu - jakie skutki w VAT?

Może się zdarzyć, że podatnik wykona przelew pieniędzy na rachunek VAT innego podmiotu niż kontrahenta. Czy w takiej sytuacji będzie miała miejsce solidarna odpowiedzialność pomiędzy odbiorcą przelewu a nabywcą towaru lub usługi za nierozliczony VAT?

8 lipca 2019

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów