0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Serwis Prawny

Prawa konsumenta

Upadłość konsumencka - nowelizacja przepisów

Niedługo wejdzie w życie nowelizacja przepisów prawa upadłościowego i naprawczego. Jakie zmiany wprowadzi nowy akt prawny do polskiego systemu prawnego? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak będzie wyglądać upadłość konsumencka po zmianach!

23 stycznia 2022

Prawo gospodarcze

Nowe uprawnienia skarbówki - co się zmieniło?

Rok 2010 rok przyniósł duże zmiany w ustawie o kontroli skarbowej. Najbardziej istotne z nich dotyczą zakresu dostępu organów kontroli skarbowej do informacji. Jakie nowe uprawnienia skarbówki się pojawiły? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

30 sierpnia 2017

Prawo gospodarcze

Spadki i darowizny - zmiany w opodatkowaniu

Czy spadki i darowizny generują obowiązku na gruncie podatkowym? Czy wartość spadku czy darowizny oraz stopień pokrewieństwa mają w tym wypadku znaczenie? Czy możliwe jest zastosowanie zwolnień podatkowych? Sprawdź, odpowiedź znajdziesz w artykule!

30 sierpnia 2017

Prawo spółek

Spółka z o.o. z kapitałem zakładowym o wartości 1 zł?

Dopuszczona zostanie konstrukcja udziałów beznominałowych, a ochrona wierzycieli spółki z o.o. zostanie wzmocniona poprzez wprowadzenie testu wypłacalności. Te i inne zmiany szykuje Komisja Kodyfikacyjna Prawa Cywilnego. Sprawdź, czym jest spółka z o.o.

13 lutego 2022

Prawo gospodarcze

Nowe rozporządzenie unijne z bezpośrednim zastosowaniem w Polsce

System VAT, który funkcjonuje w Polsce, należy do unijnego systemu VAT. Jego ramy zakreśla Dyrektywa 2006/112/WE.

20 stycznia 2020

Prawa autorskie

Ochrona znaku towarowego

Ochrona znaku towarowego powinna znajdować się w obszarze najwyższego zainteresowania przedsiębiorcy. Zaniedbanie kwestii związanych z ochroną znaku towarowego może mieć negatywne konsekwencje dla marki przedsiębiorstwa. Dowiedz się więcej!

27 grudnia 2016

Prawo spółek

Wkład do spółki komandytowej - jakie są jego rodzaje

Aby założyć spółkę komandytową, musi znaleźć się choć jeden komplementariusz, odpowiadający za jej zobowiązania bez ograniczeń oraz musi być wniesiony wkład do spółki komandytowej. Dowiedz się więcej!

8 kwietnia 2022

Prawo gospodarcze

Umowy freelancera – umowy cywilnoprawne a umowa o pracę

Umowa o dzieło, umowa zlecenia czy umowa o pracę? Którą z nich powinien wybrać wolny strzelec? W naszym artykule przedstawimy ich wady i zalety. Przeczytaj i dowiedz się, jakie umowy freelancera są dla niego najbardziej korzystne i opłacalne!

14 lutego 2020

Prawo gospodarcze

Umowy freelancera - czy umowa zlecenie jest korzystna?

Umowa zlecenie jest jedną z najczęściej wybieranych umów, jeśli chodzi chodzi o stosunku gospodarcze na linii przedsiębiorca-freelancer. Czy jest najkorzystniejsza i najbardziej opłacalna dla obu stron? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

22 stycznia 2020

Prawa autorskie

Koszty uzyskania przychodów równe 50%

Zobacz, kiedy możesz skorzystać z 50 % kosztów uzyskania przychodu

2 lutego 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów