Prowadzenie biznesu

Prowadzenie biznesu

Jak tanio kupić Gmail dla firm?

Google od lat udostępnia użytkownikom internetu wiele aplikacji, które przydają się w życiu osobistym i zawodowym. Sprawdź czym jest i jak tanio kupić Gmail dla firm

21 września 2022

Prowadzenie biznesu

Kiedy zawiesić działalność, żeby zaoszczędzić na składkach ZUS?

Przedsiębiorca ma prawo czasowo wstrzymać prowadzenie działalności gospodarczej. Wielu zastanawia się jednak, kiedy zawiesić działalność, aby jak najwięcej zaoszczędzić na opłacaniu składek ZUS. Sprawdź, kiedy zawiesić działalność gospodarczą!

31 sierpnia 2022

Prowadzenie biznesu

Cztery branże IT w których warto zacząć działalność

Znasz się na programowaniu, lub potrafisz zarządzać projektami IT? Chcesz otworzyć firmę?W tym artykule przedstawiamy cztery ciekawe branże związane z technologiami informatycznymi, które dobrze rokują na przyszłość i w które warto zainwestować.

18 sierpnia 2022

Prowadzenie biznesu

Grafik pracy – 6 porad jak go poprawnie i efektywnie ułożyć

Grafik pracy to jeden z tych obowiązków, który niekiedy jest bardzo problematyczny. Im większa jest firma, tym trudniejsze czeka nas wyzwanie. Zapraszamy do naszego wpisu, w którym przedstawiamy jak w łatwy sposób stworzyć grafik.

26 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Wszystko o CEIDG - ewidencja działalności gospodarczej

Serwis biznes.gov.pl dla przedsiębiorców ułatwia założenie działalności gospodarczej, jej zawieszenie czy likwidację. Formularzem, za pomocą którego podatnik kontaktuje się z urzędem, jest CEIDG-1. W artykule przedstawiamy, jak należy go wypełnić!

20 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Ubezpieczenie samochodu – co warto wiedzieć przed zakupem polisy?

Polisę OC na auto możesz wykupić w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Sprawdź jakie czynniki wpływaja na jej wysokość oraz jak można zminimalizować koszty polisy samochodowej

19 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Zwolnienie z pracy - 7 najczęstszych powodów utraty stanowiska

Pracodawca oczekuje, że pracownik będzie swoją pracą działał na korzyść firmy. Nie wszyscy jednak wywiązują się z obowiązków, nie przestrzegając panujących w zakładzie pracy zasad. Sprawdź, z jakich powodów najczęściej następuje zwolnienie z pracy.

13 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Zawieszenie i wznowienie działalności gospodarczej

Działalność gospodarczą można w każdej chwili zawiesić, a potem wznowić. Podczas zawieszenia działalności następuje faktyczna przerwa w działalności firmy na rynku. Dowiedz się, w jaki sposób właściwie przeprowadzić zawieszenie i wznowienie działalności!

13 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Kredyt konsolidacyjny - jak wyjść ze spirali zadłużenia?

Kredyt konsolidacyjny to rozwiązanie dla wszystkich dłużników, którzy mają problem z wyjściem ze spirali zadłużenia. Jak działa konsolidacja kredytów? Kiedy warto zdecydować się na kredyt konsolidacyjny? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

7 lipca 2022

Prowadzenie biznesu

Prawa autorskie w sieci, czyli o czym pamiętać, prowadząc biznes online?

Obojętnie w jakim miejscu się znajdujemy, konieczne jest stosowanie się do przepisów prawa, nie inaczej jest w internecie. Prowadząc biznes w sieci szczególną uwagę należy zwrócić na prawa autorskie, ich naruszenie będzie skutkować konsekwencjami.

30 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Praca na etacie nie wyklucza prowadzenia działalności

Praca na etacie nie wyklucza możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak działając w ten sposób podatnik nie może korzystać ze wszystkich form opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać!

30 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Jak stworzyć własną stronę WWW?

Dotarcie do nowych klientów w przypadku niektórych biznesów może być tylko możliwe za pośrednictwem internetu. Czy wiesz jak stworzyć własną stronę WWW, która przyciągnie nowych odbiorców i stanie się twoją wizytówką? Przeczytaj nasz artykuł!

27 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Ustawa o dostępności - Jak dostosować swoją firmę do potrzeb osób głuchych i spełnić wymagania programu Dostępność+?

Firma, która nie zapewnia dostępności dla osób niesłyszących może liczyć się z surowymi karami, które wynoszą nawet do 200 000 tysięcy złotych. Czy wiesz, jak spełnić wymagania, które reguluje ustawa Dostępność + i wyciągnąć dłoń do potrzebujących?

15 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Płatności firmowe z konta prywatnego - czy to możliwe?

Czy płatności firmowe mogą być dokonywane z prywatnego konta przedsiębiorcy? Czy posiadanie firmowego konta jest konieczne? Od jakiej kwoty jest obowiązek dokonywania transakcji bezgotówkowych? Jaki jest limit transakcji gotówkowych? Dowiedz się więcej!

10 czerwca 2022

Prowadzenie biznesu

Płatności bezgotówkowe coraz popularniejsze. Poznaj korzyści z użytkowania terminala płatniczego

Płatności bezgotówkowe są coraz popularniejsze. Jeśli chcesz zadbać o komfort swoich klientów zadbaj o to by mieć możliwość realizowania płatności bezgotówkowych. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o zaletach terminala płatniczego

28 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów