Prowadzenie biznesu

Prowadzenie biznesu

Czy sezonowa działalność gospodarcza musi być rejestrowana?

Dobrym sposobem na krótkoterminowe zarobkowanie jest praca sezonowa w ramach działalności gospodarczej. Sprawdź, czy sezonowa działalność gospodarcza musi być rejestrowana? Kiedy natomiast nie ma konieczności rejestracji działalności? Dowiedz się więcej!

17 maja 2022

Prowadzenie biznesu

Koszt całkowity zatrudnienia pracownika - musisz to wiedzieć!

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracowników w oparciu o różnorodne umowy. Począwszy od umowy o pracę a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W zależności od rozmaitych aspektów, koszt całkowity zatrudnienia pracownika także jest zmienny.

14 maja 2022

Prowadzenie biznesu

Jednoosobowa działalność gospodarcza - co warto wiedzieć?

Jednoosobowa działalność gospodarcza, dowiedz się kiedy i Jak ją założyć? Od czego tak naprawdę zacząć i gdzie złożyć druk rejestracyjny CEIDG-1? Jak uzyskać NIP oraz REGON i która forma opodatkowania będzie najlepsza? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

14 maja 2022

Prowadzenie biznesu

Prowadzisz biznes związany z rolnictwem? Te rozwiązania mogą Ci się przydać

Rolnictwo przeszło głęboką transformację i dziś prowadząc efektywny biznes związany z rolnictwem należy nieustannie wprowadzać najnowocześniejsze rozwiązania oraz stale aktualizować swoją wiedzę. Sprawdź, rozwiązania, które mogą Ci się przydać!

25 kwietnia 2022

Prowadzenie biznesu

Przyszedł czas na nowe - otwieramy sklep!

Po wielu latach tworzenia Poradnika Przedsiębiorcy przyszedł czas na nowe. Otwieramy Sklep Poradnik Przedsiębiorcy, a tym samym tworzymy kopalnię pełną usystematyzowanej i merytorycznej wiedzy dla naszych czytelników. Zapraszamy!

22 kwietnia 2022

Prowadzenie biznesu

Jak firmy internetowe wykorzystują VPN?

Firmy bazujące na działaniach internetowych muszą zadbać o bezpieczeństwo sieci. Wirtualna sieć prywatna to jeden ze sposobów zminimalizowania ryzyka związanego z zagrożeniem korzystania z otwartych sieci internetowych.

25 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Porównaj ubezpieczenia samochodu – zobacz, ile zaoszczędzisz dzięki kalkulatorowi OC/AC

Posiadacze samochodu na pewno zdają sobie sprawy z kosztów związanych nie tylko z eksploatacją samochodu, ale i jego ubezpieczeniem, które jest obowiązkowe. Czy znalezienie taniej polisy jest możliwe? jak szukać taniego OC? Przeczytaj artykuł!

23 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Jakie są koszty obsługi prawnej firmy?

Każda firma potrzebuje dodatkowej obsługi prawnej, nie każdy przedsiębiorca musi posiadać znajomość zasad prawnych. Wielu przedsiębiorców korzysta z usług świadczonych przez kancelarie bądź biura doradcze. Jakie są koszty obsługi prawnej firmy? Przeczytaj

23 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Punkt Informacji dla przedsiębiorców

Prowadzenie własnej firmy wymaga od przedsiębiorcy choć podstawowej znajomości regulacji prawnych oraz zagadnień księgowych. W przypadku pytań, podatnik ma możliwość uzyskania wsparcia poprzez Punkt Informacji dla przedsiębiorców. Sprawdź, czym jest!

22 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Zarządzanie stratami produktów spożywczych w dobie nowych regulacji

Rejestr BDO ma na celu ograniczanie skali marnowania oraz produkcji odpadów. Zobacz kogo dotyczy ustawa oraz co można robić aby ograniczyć marnotrawienie jedzenia

19 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Rozpoczęcie działalności przez obywatela Ukrainy

Obywatele Ukrainy, którzy w wyniku migracji przybyli do Polski, będą mieli możliwość rozpoczęcia działalności gospodarczej. Jakie procedury formalne będą musieli oni spełnić? Przedstawiamy, jak wygląda rozpoczęcie działalności przez obywatela Ukrainy!

16 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Czym różni się Google Workspace od darmowego Gmaila?

Google workspace to plfrorma w chmurze, która wspomaga pracę użytkowników prywatnych oraz biznesowych. Google workspace to płatna wersja gmaila. Czym google workspace różni się od darmowego Gmaila? DLaczego warto zainwestować w Google Workspace?

11 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Płatności firmowe z konta prywatnego - czy to możliwe?

Czy płatności firmowe mogą być dokonywane z prywatnego konta przedsiębiorcy? Czy posiadanie firmowego konta jest konieczne? Od jakiej kwoty jest obowiązek dokonywania transakcji bezgotówkowych? Jaki jest limit transakcji gotówkowych? Dowiedz się więcej!

8 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Dokumenty magazynowe - jakich danych dostarczają US w formie JPK_MAG?

Obrót magazynowy regulowany jest przez dokumenty magazynowe. Na ich podstawie generowany jest również JPK_MAG dla urzędu skarbowego. Dowiedz się, jakie dokumenty magazynowe wyróżniamy oraz w jaki sposób należy prowadzić system magazynowy wfirma.pl!

7 marca 2022

Prowadzenie biznesu

Energia z fotowoltaiki dla biznesu - własny prąd w firmie

Koszty energii można obniżyć poprzez montaż fotowoltaiki. Własny prąd w firmie to nie tylko oszczędność, ale i krok w stronę ekologii. Co warto wiedzieć przed inwestycją w instalację fotowoltaiczną, by zyskać jak najwięcej?

1 marca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów