0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzenie biznesu

Prowadzenie biznesu

Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2023 roku - musisz to wiedzieć!

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracowników w oparciu o różnorodne umowy. Począwszy od umowy o pracę, a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W zależności od rozmaitych aspektów, koszt całkowity zatrudnienia pracownika także jest zmienny.

5 czerwca 2023

Prowadzenie biznesu

Marketing biura rachunkowego

Jesteś właścicielem biura rachunkowego? Zastanawiasz się jednak jak prowadzić marketing biura rachunkowego, by pozyskać większą liczbę klientów? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakie działania marketingowe warto wprowadzić w swoim biurze rachunkowym.

4 czerwca 2023

Prowadzenie biznesu

Wynagrodzenie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu – przychód w ryczałcie

Zastanawiasz się, czy wynagrodzenie za wcześniejsze rozwiązanie umowy najmu również jest opodatkowane na zasadach ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych? Omawiamy stanowisko fiskusa i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dopilnuj swoich podatków!

2 czerwca 2023

Prowadzenie biznesu

Praca na etacie nie wyklucza prowadzenia działalności

Praca na etacie nie wyklucza możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak działając w ten sposób podatnik nie może korzystać ze wszystkich form opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać!

2 czerwca 2023

Prowadzenie biznesu

Rodzaje stron internetowych i jak wybrać ten dla siebie

Zanim zaczniemy tworzyć swoją stronę, powinniśmy być świadomi swoich potrzeb i mieć ustalone główne założenia. Pozwolą one zdecydować, jaki rodzaj witryny www będzie dla nas odpowiedni. Dowiedz się, na co należy zwrócić szczególną uwagę!

29 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Outsourcing controllingu w firmie

Czym jest i na czym polega controlling? Jak controlling może pomóc Twojej firmie? Czy dobrym wyborem dla Twojego biznesu jest outsourcing controllingu? Czytając ten artykuł poznasz odpowiedź na powyższe pytania!

25 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Zwolnienie z pracy - 7 najczęstszych powodów utraty stanowiska

Pracodawca oczekuje, że pracownik będzie swoją pracą działał na korzyść firmy. Nie wszyscy jednak wywiązują się z obowiązków, nie przestrzegając panujących w zakładzie pracy zasad. Sprawdź, z jakich powodów najczęściej następuje zwolnienie z pracy.

25 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Zarządzanie ryzykiem – jakie korzyści przyniesie Twojej firmie? Podpowiadamy!

Ryzyko to nieodzowny element prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Czym jest ryzyko i zarządzanie ryzykiem? Jak skutecznie zarządzać ryzykiem w firmie? Dowiedz się!

19 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Błędy, jakie można popełnić przy tworzeniu strony

Podczas tworzenia stronty internetowej, ważne jest skrupulatne poświęcenie uwagi zarówno funkcjonalności, jak i estetyce. Jakie błędy można popełnić przy tworzeniu strony? Dowiedz się!

11 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Analiza wskaźnikowa przedsiębiorstwa - wskaźniki płynności

Jedną z podstawowych analiz przedsiębiorstwa jest jego płynność finansowa. Jednak określa ona nie tylko zdolność do terminowego regulowania bieżących zobowiązań. Sprawdź, co jeszcze kryje się za tym pojęciem i jak obliczyć wskaźniki płynności finansowej!

9 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Gwarancja Biznesmax - jak otrzymać bezpłatną gwarancję spłaty kredytu?

Gwarancja Biznesmax to wsparcie innowacyjnych przedsiębiorstw. Stanowi ona bezpłatne zabezpieczenie kredytu na wypadek, gdyby przedsiębiorca nie spłacił go w określonym terminie. Kto może skorzystać z gwarancji Biznesmax? Jak uzyskać dotację na spłatę?

8 maja 2023

Prowadzenie biznesu

Dlaczego zakładamy stronę, czyli jak określić cel witryny www

Cel strony określa to, co dana strona robi lub do czego służy oraz jakie korzyści daje użytkownikom. Dowiedz się, jak prawidłowo określić cel strony oraz czym jest i jak działa Model SMART!

27 kwietnia 2023

Prowadzenie biznesu

Jak zorganizować nowoczesną przestrzeń socjalną w biurze? Trendy w urządzaniu social zone

Pracownicy mają wielki wpływ na sukces firmy, dlatego warto zadbać nie tylko o wysokość wypłaty, ale również o komfort ich pracy. Jak powinna wyglądać przestrzeń socjalna w biurze, która pozwala odpocząć? Dowiedz się jak stworzyć social zone w biurze.

21 kwietnia 2023

Prowadzenie biznesu

Must have każdej strony internetowej

Projekt strony zaczynamy od stworzenia ogólnego zarysu jej docelowego wyglądu. Na tym etapie określamy, jakie informacje chcemy przedstawić i gdzie dokładnie, powinny się one znajdować. Sprawdź w artykule must have każdej strony internetowej!

20 kwietnia 2023

Prowadzenie biznesu

Opłata produktowa, a recyklingowa. Kto i kiedy płaci?

Wprowadzając do obrotu produkty i opakowania musimy dokonywać opłaty produktowej, czy recyklingowej. Jaka jest różnica pomiędzy tymi opłatami oraz jak je wyliczyć lub uniknąć dowiesz się z naszego artykułu.

19 kwietnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów