0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Prowadzenie biznesu

Prowadzenie biznesu

Czy sezonowa działalność gospodarcza musi być rejestrowana?

Dobrym sposobem na krótkoterminowe zarobkowanie jest praca sezonowa w ramach działalności gospodarczej. Sprawdź, czy sezonowa działalność gospodarcza musi być rejestrowana? Kiedy natomiast nie ma konieczności rejestracji działalności? Dowiedz się więcej!

20 maja 2024

Prowadzenie biznesu

Kiedy zawiesić działalność, żeby zaoszczędzić na składkach ZUS?

Przedsiębiorca ma prawo czasowo wstrzymać prowadzenie działalności gospodarczej. Wielu zastanawia się jednak, kiedy zawiesić działalność, aby jak najwięcej zaoszczędzić na opłacaniu składek ZUS. Sprawdź, kiedy zawiesić działalność gospodarczą!

16 maja 2024

Prowadzenie biznesu

Jak wybrać najlepsze konto firmowe na 2024 rok?

Założenie własnej działalności gospodarczej wymaga załatwienia wielu formalności, w tym wyboru odpowiedniego konta bankowego. Ta decyzja jest kluczowa dla przyszłych finansów firmy. Jak wybrać najlepsze konto firmowe na 2024 rok? Odpowiadamy w artykule!

13 maja 2024

Prowadzenie biznesu

Restrukturyzacja - czy jest dobrą metodą oddłużeniowa dla małych i średnich firm?

Proces restrukturyzacji umożliwia małym i średnim przedsiębiorstwom uregulowanie swojej sytuacji finansowej w przypadku trudności z płynnością lub nadmiernego zadłużenia. Dowiedz się więcej z artykułu!

30 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Płatności bezgotówkowe w małych i średnich przedsiębiorstwach – jakie korzyści może przynieść ich wdrożenie w Twojej firmie

Polacy coraz częściej korzystają z płatności bezgotówkowych, co ułatwia transakcje i zwiększa sprzedaż oraz wizerunek firm. Dla MŚP to szybsza obsługa klientów, mniejsze ryzyko błędów i kradzieży oraz lepsza kontrola budżetu. Dowiedz się więcej!

24 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Koszt całkowity zatrudnienia pracownika w 2024 roku - musisz to wiedzieć!

Przedsiębiorca w swojej firmie może zatrudnić pracowników w oparciu o różnorodne umowy. Począwszy od umowy o pracę, a skończywszy na umowach cywilnoprawnych. W zależności od rozmaitych aspektów, koszt całkowity zatrudnienia pracownika także jest zmienny.

23 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Praca na etacie nie wyklucza prowadzenia działalności

Praca na etacie nie wyklucza możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Jednak działając w ten sposób podatnik nie może korzystać ze wszystkich form opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, o czym jeszcze należy pamiętać!

18 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Jednoosobowa działalność gospodarcza w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Czym charakteryzuje się jednoosobowa działalność gospodarcza w 2024 roku? Od czego tak naprawdę zacząć i gdzie złożyć druk rejestracyjny CEIDG-1? Jak uzyskać NIP oraz REGON i która forma opodatkowania będzie najlepsza? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

18 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Działalność gospodarcza - rozliczenia z urzędem skarbowym na gruncie PIT

Działalność gospodarcza to dobra forma zarobkowania, którą wybiera coraz więcej osób, rezygnując z pracy na etacie. Jak zacząć własny biznes? W jaki sposób zarejestrować działalność i jaką formę opodatkowania wybrać? Przeczytaj w artykule.

16 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Czy można założyć konto firmowe przed rozpoczęciem działalności?

Osoby zastanawiające się nad własnym biznesem często myślą, czy mogą otworzyć konto firmowe jeszcze przed rozpoczęciem działalności. Sprawdź, jakie wymagania trzeba spełnić, aby założyć konto firmowe przy jednoosobowej działalności gospodarczej!

12 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Innowacje w biznesie – czy mniejsze firmy mogą nadążyć za postępem technologicznym?

Dzisiejsze firmy muszą nadążać za postępem technologicznym. Zamiast inwestować w zakup sprzętu, coraz częściej decydują się na korzystanie z wynajmu. Jakie korzyści niesie za sobą wynajem urządzeń mobilnych?

8 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Zwolnienie z pracy - 7 najczęstszych powodów utraty stanowiska

Pracodawca oczekuje, że pracownik będzie swoją pracą działał na korzyść firmy. Nie wszyscy jednak wywiązują się z obowiązków, nie przestrzegając panujących w zakładzie pracy zasad. Sprawdź, z jakich powodów najczęściej następuje zwolnienie z pracy.

8 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Płatności firmowe z konta prywatnego - czy to możliwe?

Czy płatności firmowe mogą być dokonywane z prywatnego konta przedsiębiorcy? Czy posiadanie firmowego konta jest konieczne? Od jakiej kwoty jest obowiązek dokonywania transakcji bezgotówkowych? Jaki jest limit transakcji gotówkowych? Dowiedz się więcej!

3 kwietnia 2024

Prowadzenie biznesu

Terminal płatniczy – czym jest i jak działa? Sprawdź!

Według badań Polacy coraz częściej rezygnują z płatności gotówką. Wobec tego sklep lub punkt usługowy powinien umożliwiać płatności bezgotówkowe. Dowiedz się jak działa terminal płatniczy i dlaczego warto go mieć.

28 marca 2024

Prowadzenie biznesu

Wszystko o CEIDG - ewidencja działalności gospodarczej

Serwis biznes.gov.pl dla przedsiębiorców ułatwia założenie działalności gospodarczej, jej zawieszenie czy likwidację. Formularzem, za pomocą którego podatnik kontaktuje się z urzędem, jest CEIDG-1. W artykule przedstawiamy, jak należy go wypełnić!

27 marca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów