0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Podatek VAT

Podatek VAT

Usługi doradztwa przez internet a podatek VAT - co musisz wiedzieć?

Analizując rozliczenie usługi doradztwa przez internet w kontekście podatku VAT należy zwrócić uwagę na aspekt miejsca świadczenia usługi oraz możliwości zwolnienia podmiotowego z VAT. Jak w takim przypadku właściwie rozliczyć podatek VAT? Sprawdź!

21 czerwca 2024

Podatek VAT

Wyłudzona dostawa, czyli zagrożenie dla przedsiębiorców

Podatnik prowadzący działalność gospodarczą może zostać ofiarą oszustwa jakim jest wyłudzona dostawa. Czy taka transakcja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? Przeczytaj artykuł i poznaj opinię Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego!

21 czerwca 2024

Podatek VAT

Jakie są skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności?

Skutki naruszenia mechanizmu podzielonej płatności mogą dotknąć sprzedawcy, jak i nabywcy. Podatnicy muszą być świadomi konsekwencji za niestosowanie się do obligatoryjnego MPP, które są określone bezpośrednio w ustawie o VAT. Co to za sankcje? Sprawdź

21 czerwca 2024

Podatek VAT

Działalność nierejestrowana na gruncie VAT - jak ją rozliczać?

Dla celów VAT działalność na próbę jest traktowana jako działalność zarobkowa, która może rodzić konieczność zapłaty podatku nawet u osób niezarejestrowanych w CEiDG. Jak zatem powinna być rozliczana działalność nierejestrowana na gruncie VAT? Sprawdź!

20 czerwca 2024

Podatek VAT

Zasady rozliczania podatku od WNT nowych środków transportu

Artykuł szczegółowo omawia zasady opodatkowania transakcji WNT nowych środków transportu. Sprawdź, jakie warunki muszą być spełnione, aby transakcja była uznana za WNT i jaka jest definicja nowych środków transportu w świetle ustawy VAT!

20 czerwca 2024

Podatek VAT

VAT od internetowego streamingu - jak przebiega rozliczenie?

Czy wiesz, jak klasyfikować i opodatkować usługi internetowego streamingu! Sprawdź, jak ustalić zasady rozliczenia VAT od internetowego streamingu na rzecz konsumentów oraz jakie kryteria musi spełniać taka usługa, by uznać ją za elektroniczną!

14 czerwca 2024

Podatek VAT

Podatek VAT od sprzedaży posiłków i dań w placówkach gastronomicznych

W jaki sposób należy opodatkować sprzedawane posiłki i dania gotowe? Ile wynosi podatek VAT od sprzedaży posiłków i dań? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy należy dokonać rozróżnienia sprzedawanych towarów i usług w oparciu o poszczególne stawki!

14 czerwca 2024

Podatek VAT

Sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy

Biała lista podatników VAT daje przedsiębiorcom możliwość weryfikacji swoich kontrahentów. Jak przebiega weryfikacja numerów rachunków bankowych kontrahentów? Dowiedz się, jakie są konsekwencje i sankcje za korzystanie z rachunku spoza białej listy!

13 czerwca 2024

Podatek VAT

Dokument sprzedaży w działalności nierejestrowanej - jak go ująć?

Działalność nierejestrowana jest prowadzona w sposób ciągły, zorganizowany, zarobkowy i we własnym imieniu. Mimo to nie wlicza się do działalności gospodarczej. W takim razie czy można wystawić dokument sprzedaży w działalności nierejestrowanej?

11 czerwca 2024

Podatek VAT

Rezygnacja z VAT już działającej firmy - czy jest możliwa?

Przedsiębiorca, który nie przekroczy limitu 200 000 zł obrotu ze sprzedaży może skorzystać ze zwolnienia z VAT. Jednak czy możliwa jest rezygnacja z VAT już działającej firmy oraz jakie konsekwencje powoduje rezygnacja z VAT? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

11 czerwca 2024

Podatek VAT

Import usług w UE - definicja i przykłady

Dokonując zakupu usług za granicą przedsiębiorcy mogą mieć wątpliwości jak powinien on zostać rozliczony i na kim spoczywa obowiązek podatkowy na gruncie podatku VAT. Przeczytaj artykuł i sprawdź jak prawidłowo rozliczyć import usług w UE!

10 czerwca 2024

Podatek VAT

Podatek VAT z tytułu najmu - wszystko co warto wiedzieć

Jakie kryteria muszą zostać spełnione aby odliczyć podatek VAT z tytułu najmu? Czy obowiązek podatkowy uzależniony jest od terminu wystawienia faktury? Dowiedz się, co zrobić w przypadku gdy za świadczoną usługę najmu nie została wystawiona faktura.

7 czerwca 2024

Podatek VAT

Podatek VAT od importu przemycanych towarów - czy to możliwe?

Import towarów podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Obowiązek podatkowy jak i opłaty celne ciążą na importerze. Zdarzają się jednak sytuacje, nielegalnego importu. Czy i na kogo nakłada się wtedy podatek vat od importu przemycanych towarów? Sprawdź!

7 czerwca 2024

Podatek VAT

Refaktura - jakie elementy musi zawierać?

Prowadząc działalność gospodarczą, zdarza się, że podatnik będzie chciał obciążyć swojego klienta poniesionymi przez siebie kosztami. W tym celu powinien on wystawić refakturę. Czym jest refaktura i jakie są zasady jej wystawiania? Odpowiedź w artykule!

6 czerwca 2024

Podatek VAT

WNT w trakcie zawieszenia działalności - obowiązki podatkowe

Niekiedy przedsiębiorca w trakcie zawieszenia działalności gospodarczej jest zobowiązany do dokonania pewnych transakcji. Czy wiesz, jak rozliczyć import usług i WNT w trakcie zawieszenia działalności? Czy należy składać plik JPK V7? Wyjaśniamy!

6 czerwca 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów