Samochód w firmie

Samochód w firmie

Zakup samochodu za granicą przez czynnego podatnika VAT

Szukając oszczędności, przedsiębiorcy często decydują się na zakup samochodu za granicą który będą wykorzystywać w prowadzonej działalności gospodarczej. Sprawdź, jakie formalności są z tym związane i jak wygląda rozliczenie zakupu sprowadzonego pojazdu!

4 lipca 2022

Samochód w firmie

Amortyzacja samochodu osobowego firmowego

Kiedy samochód osobowy może stanowić środek trwały firmy? Jakie są metody amortyzacji? Zobacz, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i czy przy wyborze amortyzacji istotny jest fakt, że samochód był używany lub eksploatowany w trudnych warunkach!

28 czerwca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu firmowego a podatek VAT oraz PIT

Prowadząc działalność gospodarczą zdarzają się sytuacje, w których przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż samochodu firmowego. Jak zgodnie z przepisami należy ją przeprowadzić i rozliczyć na gruncie VAT oraz PIT i czy należy stosować GTU? Sprawdź!

22 czerwca 2022

Samochód w firmie

Wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu - jak ustalić?

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych form zakupu samochodu osobowego przez firmy w Polsce. Podatnicy zazwyczaj po zakończeniu leasingu dokonują jego wykupu. Jaka jest wartość początkowa samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego?

22 czerwca 2022

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu przez VAT marża - obowiązujące zasady

Sprzedaż używanego składnika majątku może odbyć się poprzez procedurę VAT marża. Jednak w jakim przypadku przedsiębiorca może zastosować tę procedurę? Dowiedz się więcej z artykułu, jakie warunki obowiązują zakup oraz sprzedaż samochodu przez VAT marża!

17 czerwca 2022

Samochód w firmie

Leasing operacyjny a leasing finansowy - podstawowe różnice

Zastanawiasz się nad wzięciem samochodu lub maszyny w leasing? Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jakie rodzaje leasingu oferowane są obecnie na rynku. Wybór będzie zależeć od potrzeb podatnika. Leasing operacyjny a leasing finansowy – podstawowe różnice!

15 czerwca 2022

Samochód w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego wykorzystywanego w firmie różni się w zależności od sposobu jego użytkowania. Inaczej rozlicza się samochód stanowiący środek trwały, a inaczej prywatny czy na podstawie umowy najmu lub leasingu. Sprawdź!

15 czerwca 2022

Samochód w firmie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej - rozliczenie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej z jednej strony to duża wygoda, z drugiej natomiast – wiele dodatkowych obowiązków. Sprawdź, czym jest ewidencja przebiegu pojazdu i w jaki sposób należy dokonać jego rozliczenia? O tym artykuł! Przeczytaj!

10 czerwca 2022

Samochód w firmie

Limit wydatków na paliwo i koszty eksploatacji samochodu w 2022 roku

Prowadzać działalność gospodarczą przedsiębiorcy często wykorzystują swoje prywatne samochody w celach firmowych ponosząc wydatki o charakterze eksploatacyjnym. Dowiedz się, ile wynosi limit wydatków na paliwo i koszty eksploatacji samochodu w 2022 roku.

10 czerwca 2022

Samochód w firmie

Kupno samochodu na firmę - w jaki sposób?

Użytkowanie samochodu w ramach prowadzonej działalności bardzo ułatwia przemieszczanie się, a tym samym pozwala zaoszczędzić czas. W jaki sposób powinno zostać zewidencjonowane kupno samochodu na firmę oraz jaką formę finansowania zakupu wybrać? Sprawdź!

9 czerwca 2022

Samochód w firmie

Samochód osobowy o wartości powyżej 150 000 PLN a amortyzacja

Samochód osobowy o wartości powyżej 150 000 PLN pod niektórymi względami rozlicza się w sposób szczególny - przepisy wprowadzają ograniczenia w rozliczaniu kosztów. Sprawdź, jak rozliczyć samochód osobowy, którego wartość przekracza 150 000 PLN!

8 czerwca 2022

Samochód w firmie

Koszt ubezpieczenia samochodu firmowego - warto wiedzieć

Wykorzystujesz w firmie samochód, który posiada dodatkowe ubezpieczenie AC? Czy wiesz, w jakiej wysokości koszt ubezpieczenia samochodu firmowego może zostać zaliczony do kosztów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat samochodu w firmie!

3 czerwca 2022

Samochód w firmie

Leasing samochodu osobowego - kompendium wiedzy

Leasing samochodu osobowego to bardzo popularny i zarazem opłacalny sposób finansowania pojazdu w firmie. Jak wygląda rozliczanie pojazdu osobowego w leasingu? Czy nadal jest to tak korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców? Przeczytaj i sprawdź!

1 czerwca 2022

Samochód w firmie

Leasing operacyjny na ryczałcie – rozliczenie zawarcia umowy

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych jest coraz chętniej wybieraną formą opodatkowania. Wyjaśniamy kto może skorzystać z tej formy. Podatnicy wybierający leasing operacyjny na ryczałcie zastanawiają się jak opodatkować sprzedaż samochodu. Sprawdź!

27 maja 2022

Samochód w firmie

Wartość leasingowanego auta a opłata końcowa (wykup)

Pojęcie wartości samochodu nie zostało zdefiniowane w ustawach. Czy opłata końcowa dotycząca wykupu jest wliczana w wartość leasingowanego auta? Jak ustalić wartość początkową samochodu po leasingu? Odpowiadamy! Dowiedz się więcej w tym temacie!

26 maja 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów