0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Samochód w firmie

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu na ryczałcie

Dokonałeś wykupu pojazdu z leasingu do majątku prywatnego w momencie opodatkowania ryczałtem? Planujesz jego sprzedaż? Masz wątpliwości, czy sprzedaż samochodu wykupionego prywatnie z leasingu na ryczałcie podlega opodatkowaniu? Odpowiadamy w artykule!

16 listopada 2022

Samochód w firmie

Amortyzacja samochodu wykupionego z leasingu - warto wiedzieć!

Przedsiębiorca, który kończy spłacać raty leasingu może zdecydować się na wykup samochodu osobowego na cele prywatne lub w ramach prowadzonej działalności. Dowiedz się jak powinna wyglądać amortyzacja samochodu wykupionego z leasingu i jak rozliczyć VAT!

27 października 2022

Samochód w firmie

Użyczenie samochodu do działalności współmałżonka na gruncie VAT

Jak wygląda umowa użyczenia samochodu między małżonkami na gruncie podatku dochodowego? Czy umowa użyczenia podlega pod podatek VAT? Dowiedz się, jak należy opodatkować użyczenie samochodu do działalności współmałżonka i czy można korzystać ze zwolnienia!

26 września 2022

Samochód w firmie

Opłata administracyjna w leasingu a koszt podatkowy

Posiadając pojazd w leasingu opłaca się nie tylko raty leasingowe, ale także mogą wystąpić innego rodzaju opłaty, np. administracyjne. Czy opłata administracyjna w leasingu stanowi koszt podatkowy związany z użytkowaniem pojazdu? Odpowiadamy w artykule!

14 września 2022

Samochód w firmie

Samochód osobowy w firmie - 6 najważniejszych zasad rozliczenia

Użytkujesz samochód osobowy w firmie? Pamiętaj o najważniejszych zasadach rozliczania wydatków związanych z pojazdem! W naszym artykule znajdziesz 6 najważniejszych zasad rozliczania samochodów osobowych w firmie. Dowiedz się więcej czytając artykuł!

3 września 2022

Samochód w firmie

Zmiana konstrukcyjna pojazdu na gruncie podatku akcyzowego i podatku VAT

Czy wiesz, że przekształcenie pojazdu ciężarowego na osobowy wywołuje skutki na gruncie podatkowym? Z jakimi konsekwencjami wiąże się zmiana konstrukcyjna pojazdu na gruncie podatku akcyzowego i podatku od towarów i usług? Odpowiedzi w artykule!

24 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Samochód elektryczny a podatek VAT i PIT

Czy wiesz jak rozliczać samochód elektryczny wykorzystywany na potrzeby firmowe na gruncie podatku VAT i PIT? Czy amortyzacja samochodu elektrycznego stanowi koszty uzyskania przychodów? Samochód elektryczny a podatek VAT i PIT - to powinieneś wiedzieć!

22 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26 - najważniejsze informacje

Jak zadeklarować wykorzystywanie pojazdu wyłącznie do celów działalności gospodarczej? Jak odliczać 100% podatku VAT od nabycia i używania pojazdu w firmie oraz jak wygląda zmiana numeru rejestracyjnego a aktualizacja VAT-26? Przeczytaj w artykule.

16 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Samochód w leasingu operacyjnym - rozliczenie w 2022 roku!

Od 2019 roku zmieniały się przepisy dotyczące księgowania wydatków związanych z samochodem w leasingu w prowadzonej działalności. Sprawdź, jakie są obowiązujące limity i jak należy rozliczyć samochód w leasingu operacyjnym zgodnie z nowymi zasadami!

11 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Wycofanie samochodu osobowego na cele prywatne na gruncie PIT i VAT

Przedsiębiorcy decydujący się na wycofanie samochodu osobowego na cele prywatne muszą pamiętać o skutkach podatkowych takich działań na gruncie PIT i VAT. Dodatkowo, wycofanie pojazdu wiąże się z obowiązkiem stosowania oznaczenia WEW w pliku JPK_V7!

8 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Kupno samochodu na firmę jednoosobową - warto wiedzieć!

Prowadząc działalność gospodarczą przedsiębiorca może zdecydować się na kupno samochodu na firmę. Jakie ma zatem możliwości finansowania? A może jednak kupno nie jest konieczne i jest możliwość użytkowania pojazdu prywatnego w działalności? Sprawdziliśmy!

8 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Częściowe odliczenie VAT od pojazdów a koszty w firmie

Częściowe odliczenie VAT od wydatków eksploatacyjnych związanych z pojazdem dotyczy samochodów wykorzystywanych służbowo i prywatnie. Sprawdź, czy konieczne w tym przypadku jest prowadzanie ewidencji przebiegu pojazdów dla celów podatku VAT!

5 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Wynajem samochodu w kosztach firmy

Samochody w przedsiębiorstwie są niemalże rzeczą niezbędną. Czy wynajem samochodu może zostać stanowić dla przedsiębiorcy koszt uzyskania przychodu? Jak wygląda ubezpieczenie wynajmowanego samochodu w działalności? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

5 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Wykup samochodu z leasingu a jego późniejsza sprzedaż

Leasing to coraz częściej wybierana przez przedsiębiorców metoda finansowania zakupu auta. Często mogą bowiem odkupić pojazd od leasingodawcy po niższej cenie. Sprawdź, jak należy rozliczyć wykup samochodu z leasingu oraz jego późniejszą sprzedaż.

4 sierpnia 2022

Samochód w firmie

Wydatek eksploatacyjny pojazdu - koszt podatkowy a odliczenie VAT

Dowiedz się, jakie warunki należy spełnić, aby najkorzystniej rozliczyć poniesiony wydatek eksploatacyjny pojazdu osobowego. Czy sposób rozliczenia na gruncie podatku VAT i PIT uzależniony jest od metody finansowania samochodu w firmie? Sprawdź!

2 sierpnia 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów