0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Samochód w firmie

Samochód w firmie

Koszt ubezpieczenia samochodu firmowego w 2024 roku!

Wykorzystujesz w firmie samochód, który posiada dodatkowe ubezpieczenie AC? Czy wiesz, w jakiej wysokości koszt ubezpieczenia samochodu firmowego może zostać zaliczony do kosztów? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na temat samochodu w firmie!

9 lutego 2024

Samochód w firmie

Sprzedaż samochodu firmowego - jak uniknąć podatku?

Czy sprzedaż samochodu firmowego, objęta jest podatkiem VAT? Czy podatnik sprzedający pojazd może dokonać korekty VAT i odzyskać nieodliczony podatek? Jakie są warunki zwolnienia z opodatkowania transakcji sprzedaży pojazdu firmowego na gruncie PIT i VAT?

8 lutego 2024

Samochód w firmie

Samochód elektryczny a podatek VAT i PIT

Czy wiesz jak rozliczać samochód elektryczny wykorzystywany na potrzeby firmowe na gruncie podatku VAT i PIT? Czy amortyzacja samochodu elektrycznego stanowi koszty uzyskania przychodów? Samochód elektryczny a podatek VAT i PIT - to powinieneś wiedzieć!

8 lutego 2024

Samochód w firmie

Odszkodowanie za uszkodzony samochód ciężarowy - sposób rozliczania

Opodatkowanie przychodu z odszkodowania powypadkowego i prawo zaliczenia go do kosztów uzyskania przychodów wydatków na powypadkową naprawę zależy od typu samochodu. Odpowiadamy co w sytuacji, gdy odszkodowanie dotyczy uszkodzonego samochodu ciężarowego.

6 lutego 2024

Samochód w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego w firmie

Rozliczenie kosztów paliwa samochodu osobowego wykorzystywanego w firmie różni się w zależności od sposobu jego użytkowania. Inaczej rozlicza się samochód stanowiący środek trwały, a inaczej prywatny czy na podstawie umowy najmu lub leasingu. Sprawdź!

1 lutego 2024

Samochód w firmie

Wykup samochodu osobowego z leasingu po zakończeniu umowy w 2024 roku

Przedsiębiorcy mogą zdecydować się na wykup samochodu osobowego z leasingu w ramach prowadzonej działalności lub jako wykup na osobę prywatną. Rozliczenie każdej z tych transakcji następuje na odmiennych zasadach. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

26 stycznia 2024

Samochód w firmie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej - rozliczenie

Prywatny samochód w działalności gospodarczej z jednej strony to duża wygoda, z drugiej natomiast – wiele dodatkowych obowiązków. Sprawdź, czym jest ewidencja przebiegu pojazdu i w jaki sposób należy dokonać jego rozliczenia? O tym artykuł! Przeczytaj!

24 stycznia 2024

Samochód w firmie

Kilometrówka 2024 - stawka za 1 kilometr

Przedsiębiorcy i pracownicy wykorzystujący prywatny samochód w działalności mają obowiązek prowadzenia kilometrówki dla celów podatku dochodowego. Czy wiesz, jak prawidłowo powinna być prowadzona kilometrówka dla celu podatku dochodowego? Sprawdź!

24 stycznia 2024

Samochód w firmie

Leasing samochodu osobowego 2024 - kompendium wiedzy

Leasing samochodu osobowego to bardzo popularny i zarazem opłacalny sposób finansowania pojazdu w firmie. Jak wygląda rozliczanie pojazdu osobowego w leasingu? Czy nadal jest to tak korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców? Przeczytaj i sprawdź!

8 stycznia 2024

Samochód w firmie

Amortyzacja samochodu osobowego firmowego

Kiedy samochód osobowy może stanowić środek trwały firmy? Jakie są metody amortyzacji? Zobacz, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i czy przy wyborze amortyzacji istotny jest fakt, że samochód był używany lub eksploatowany w trudnych warunkach!

22 grudnia 2023

Samochód w firmie

Brak badania technicznego i wpisu w dowodzie rejestracyjnym a wysokość odliczenia VAT

Przedsiębiorcy wykorzystujący pojazdy samochodowe o szczególnej konstrukcji, mogą odliczyć 100% podatku VAT z tytułu wydatków związanych z tymi pojazdami. Sprawdź, czym skutkuje brak badania technicznego i wpisu w dowodzie rejestracyjnym na gruncie odlicz

14 grudnia 2023

Samochód w firmie

Zwrot akcyzy w przypadku eksportu samochodów osobowych

Nabywając samochód osobowy musisz pamiętać o konieczności zapłaty podatku akcyzowego. Jednak przepisy przewidują również zwrot akcyzy w przypadku eksportu samochodów. W jakiej sytuacji i kto może na niego liczyć? Sprawdź!

12 grudnia 2023

Samochód w firmie

Amortyzacja samochodu osobowego o wartości powyżej 150 000 zł

Amortyzacja samochodu osobowego o wartości powyżej 150 000 zł jest ograniczona. W związku z tym pojawia się pytanie - czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne w takiej sytuacji? Sprawdź w naszym artykule!

8 grudnia 2023

Samochód w firmie

Szkoda całkowita pojazdu firmowego - rozliczenie w KPiR

Przedsiębiorca, którego pojazd firmowy uległ szkodzie całkowitej powinien odpowiednio zaewidencjonować takie zdarzenie w księdze podatkowej. Dowiedz się, jak powinna zostać rozliczona w księdze przychodów i rozchodów szkoda całkowita pojazdu firmowego!

8 grudnia 2023

Samochód w firmie

Odszkodowanie za prywatny pojazd - czy się ujmuje w ewidencji?

Wiele podatników się zastanawia czy w sytuacji gdy użytkuje w firmie samochód prywatny, to przyznane odszkodowanie za prywatny pojazd powinni w firmie przyjąć jako przychód. Na tą wątpliwość odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

5 grudnia 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów