0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

BHP w firmie

BHP w firmie

Szkodliwe czynniki w środowisku pracy a skierowanie na badanie

Pracodawca przed dopuszczeniem pracownika do pracy ma obowiązek skierowania go na badania kontrolne, wstępne lub okresowe. Jak powinno wyglądać skierowanie jeśli występują szkodliwe czynniki w środowisku pracy? Dowiedz się czytając nasz artykuł!

29 listopada 2023

BHP w firmie

Czy zatrucie pokarmem w czasie pracy może stanowić wypadek przy pracy?

Ubezpieczony, który doznał wypadku przy pracy, może z tego tytułu liczyć na świadczenia. Kiedy można zgłosić wypadek przy pracy? Dowiedz się czy zatrucie pokarmem w czasie pracy może być wypadkiem przy pracy! Przeczytaj ten artykuł.

9 listopada 2023

BHP w firmie

Czym jest rejestr wypadków?

W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany prowadzić rejestr wypadków. Co zawiera taki rejestr? Czy trzeba go prowadzić zawsze? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej jak powinno wyglądać postępowanie powypadkowe oraz rejestr wypadków.

27 października 2023

BHP w firmie

Szkolenie okresowe BHP dla pracowników

Szkolenie okresowe bhp ma na celu zaktualizowanie i ugruntowanie wiedzy oraz umiejętności w zakresie bhp. Pierwsze szkolenie okresowe pracownik na stanowisku robotniczym lub administracyjno-biurowym musi odbyć do 12 miesięcy od rozpoczęcia pracy.

16 października 2023

BHP w firmie

W jakim celu przeprowadza się instruktaż stanowiskowy?

Kto może prowadzić instruktaż stanowiskowy dla pracowników? Kiedy powinien odbyć się instruktaż, w jakiej formie i jak długo powinien on trwać? Jakie przepisy regulują przeprowadzanie instruktażu stanowiskowego? Odpowiedzi znajdziesz w naszym artykule!

29 września 2023

BHP w firmie

Przedawnienie zgłoszenia wypadku przy pracy

Nawet w sytuacji przestrzegania przepisów BHP może dojść do wypadku przy pracy. W takiej sytuacji pracodawca zobowiązany jest przeprowadzić procedurę zgłoszenia tego wypadku. Przedawnienie zgłoszenia wypadku przy pracy - czy jest możliwe?

28 września 2023

BHP w firmie

Badania lekarskie do pracy - najważniejsze informacje

Pracodawca ma obowiązek kierowanie pracowników na wstępne, okresowe i kontrolne badania lekarskie. Dlaczego badanie lekarskie jest tak ważne? Przeczytaj artykuł i dowiedź się, na jakie badania lekarskie do pracy musi udać się pracownik!

14 sierpnia 2023

BHP w firmie

Praca na wysokości i związane z tym obowiązki pracodawcy

Praca na wysokości należy do prac szczególnie zagrażających życiu i zdrowiu pracowników. W czasie wykonywania tych prac należy zachować szczególne środki ostrożności. Kto może wykonywać pracę na wysokości? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej!

9 sierpnia 2023

BHP w firmie

Wypadek przy pracy - jak wygląda procedura zgłoszenia wypadku?

Wypadek przy pracy zobowiązuje pracodawcę do rozpoczęcia określonej procedury zgłoszenia zdarzenia. Gdzie należy zgłosić wypadek przy pracy? Jakie dokumenty należy wypełnić? W jakim terminie należy sporządzić protokół? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

4 sierpnia 2023

BHP w firmie

Skierowanie na badania lekarskie dla pracownika pracującego przy komputerze

Skierowanie na badania lekarskie jest niezbędne, aby przychodnia medycyny pracy przeprowadziła badania profilaktyczne pracownika. Dowiedz się, jakie informację należy podać w skierowaniu poza obejmowanym stanowiskiem oraz jego czynnikami szkodliwymi.

11 lipca 2023

BHP w firmie

Czy wiesz jakie są podstawowe zasady BHP w biurze?

Przestrzeganie przepisów bhp w biurze powinno być tak samo ważne jak w innych miejscach pracy. Często jednak są bagatelizowane, a warunki pracy nie spełniają określonych wymagań. Przeczytaj i dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo swoim pracownikom!

10 lipca 2023

BHP w firmie

Ocena ryzyka zawodowego przy pracy zdalnej – podstawowe informacje

Przepisy BHP dokładnie określają obowiązki pracodawcy i pracownika w tym zakresie. Praca zdalna nie zwalnia z tego obowiązku. Jak zatem powinna wyglądać ocena ryzyka zawodowego przy pracy zdalnej? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się!

10 lipca 2023

BHP w firmie

Praca przy komputerze - wymagania BHP

Pracujesz przy komputerze lub zatrudniasz pracowników, którzy się tym zajmują? Sprawdź, jakie wymagania BHP ma praca przy komputerze i co należy do obowiązków pracodawcy w tym zakresie. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej na ten temat!

30 czerwca 2023

BHP w firmie

BHP na home office - jakie są obowiązki pracodawcy i pracownika?

Gotowość do pracy pracownika ma miejsce w sytuacji łącznego wystąpienia: zamiaru wykonywania pracy i faktycznej możliwości wykonywania pracy. Jak jednak wygląda BHP na home office oraz godziny nadliczbowe? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

24 maja 2023

BHP w firmie

Książeczka sanepidowska - najważniejsze informacje

Książeczka sanepidowska jest niezbędna dla pracowników gastronomii, a także dla osób które mają kontakt z dużą liczbą ludzi lub dziećmi do 6 roku życia. Jak wyrobić książeczkę sanepidowską? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

23 maja 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów