0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

BHP w firmie

BHP w firmie

Składanie wyjaśnień poszkodowanego w wypadku przy pracy a Kodeks pracy

Każdy pracodawca musi być przygotowany na sytuację wystąpienia w jego firmie wypadku przy pracy. Najważniejszą kwestią jest dopełnienie w tym zakresie procedur. Sprawdź, czy składanie wyjaśnień poszkodowanego w wypadku przy pracy jest obowiązkowe!

16 marca 2023

BHP w firmie

Wymagania, jakie musi spełniać specjalista BHP spoza zakładu pracy

Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w każdej firmie powinno stać zawsze na pierwszym miejscu. Pracodawca ma obowiązek wyznaczyć specjalistę BHP. W artykule opisujemy, jakie wymagania musi spełniać specjalista BHP spoza zakładu pracy!

10 marca 2023

BHP w firmie

Wypadek przy pracy - jak wygląda procedura zgłoszenia wypadku?

Wypadek przy pracy zobowiązuje pracodawcę do rozpoczęcia określonej procedury zgłoszenia zdarzenia. Gdzie należy zgłosić wypadek przy pracy? Jakie dokumenty należy wypełnić? W jakim terminie należy sporządzić protokół? Przeczytaj artykuł i dowiedz się!

27 lutego 2023

BHP w firmie

Obniżenie kosztów związanych z BHP w zakładzie pracy

Dla firm wdrożenie działań zmierzających do zmniejszenia kosztów funkcjonowania przedsiębiorstwa jest sprawą kluczową. Czy jest możliwe obniżenie kosztów związanych z BHP w zakładzie pracy, jeżeli nie wpłynie to na pogorszenie bezpieczeństwa? Sprawdź!

9 lutego 2023

BHP w firmie

Badania kontrolne po zwolnieniu lekarskim

Pracodawca ma obowiązek skierowania pracownika na badania kontrolne, jeżeli pracownik chorował przez okres dłuższy niż 30 dni. Zatrudniony, który nie podda się badaniom kontrolnym nie może rozpocząć pracy. Przeczytaj o tym i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2023

BHP w firmie

Podmioty podlegające kontroli PIP– aktualny katalog

Pracodawcy podlegają kontroli wykonywanej przez Państwową Inspekcję Pracy. Jednak przepisy regulujące te uprawnienia obejmują znacznie szerszy zakres podmiotów. W poniższym artykule wyjaśniamy podmioty podlegające kontroli PIP - aktualny katalog!

13 stycznia 2023

BHP w firmie

Jakie są obowiązki pracodawcy w zakresie BHP?

Zatrudniasz pracowników? Czy wiesz, jakie są podstawowe obowiązki pracodawcy w zakresie BHP, by właściwie chronić zdrowie i życie swoich pracowników, zapewniając bezpieczne i higieniczne warunki pracy? Przeczytaj artykuł i poznaj odpowiedzi na te pytania!

30 listopada 2022

BHP w firmie

Organizowanie próbnej ewakuacji w zakładzie pracy

Pracodawca ma obowiązek zapoznać pracowników z przepisami przeciwpożarowymi. Kto jest odpowiedzialny za organizowanie próbnej ewakuacji w zakładzie pracy? Jak powinna przebiegać i czy musi zostać udokumentowana? Przeczytaj ii dowiedz się!

28 listopada 2022

BHP w firmie

Jakie uprawnienia kontrolne posiada inspektor dozoru technicznego?

Przedsiębiorca, u którego są wykonywane czynności dozoru technicznego jest obowiązany zapewnić bezpieczne przez umożliwienie bezpiecznego dostępu do badanego urządzenia. Jakie uprawnienia kontrolne posiada inspektor dozoru technicznego? Przeczytaj!

24 listopada 2022

BHP w firmie

Wzór rejestru wypadków

W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany podjąć niezbędne działania. Wśród jego obowiązków jest poradzenie rejestru wypadków. Jakie dane zawiera taki rejestr i w jakiej formie powinien być prowadzony? Pobierz bezpłatny wzór rejestru wypadków!

21 listopada 2022

BHP w firmie

Wyznaczenie pracowników do zadań z zakresu BHP – obowiązki i prawa pracodawcy

Przedsiębiorca obowiązany jest dbać o bezpieczne i higieniczne warunki pracy. Jednym z warunków spełnienia tego obowiązku jest wyznaczenie pracowników do zadań z zakresu BHP. W jaki sposób ich wybrać oraz czy muszą oni spełniać jakieś wymogi? Sprawdź!

9 listopada 2022

BHP w firmie

Czym jest rejestr wypadków?

W razie wypadku przy pracy pracodawca jest obowiązany prowadzić rejestr wypadków. Co zawiera tai rejestr? Czy trzeba go prowadzić zawsze? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej jak powinno wyglądać postępowanie powypadkowe oraz rejestr wypadków.

3 listopada 2022

BHP w firmie

Wypadek w drodze do pracy pracownika zatrudnionego w ruchomym czasie pracy

Jeśli doszło do wypadku, kiedy pracownik zmierzał do pracy lub wracał do domu pracodawca zobowiązany jest do wypłaty odpowiednich świadczeń. Kiedy stwierdza się, że wystąpił wypadek w drodze do pracy w przypadku ruchomego czasu pracy? Zobacz!

31 października 2022

BHP w firmie

Książeczka sanepidowska - wszystko, co warto o niej wiedzieć

Osoby, które w swojej pracy mają kontakt z żywnością, mają obowiązek przeprowadzenia dodatkowych badań oraz wyrobienia książeczki sanepidowskiej. W jakich sytuacjach potrzebna jest książeczka sanepidowska? Dowiedz się więcej o badaniach sanepidowskich!

31 października 2022

BHP w firmie

Polecenie wykonania prac szczególnie niebezpiecznych - jak powinno wyglądać?

W sytuacji, kiedy pracownik ma wykonywać pracę zagrażającą jego życiu lub zdrowiu pracodawca powinien go o tym odpowiednio poinformować. Jaką treść powinno zawierać polecenie wykonania prac szczególnie niebezpiecznych? Przeczytaj i sprawdź!

28 października 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów