Transakcje zagraniczne

Transakcje zagraniczne

Brak potwierdzenia wywozu towaru w ramach WDT w świetle ustawy o VAT

Brak potwierdzenia wywozu towaru przy WDT nie jest jednoznaczny z obowiązkiem opodatkowania transakcji krajową stawką VAT w momencie wystawienia faktury. Dowiedz się, w jakim terminie trzeba skompletować dokumenty aby zastosować preferencyjną stawkę 0%!

19 maja 2022

Transakcje zagraniczne

Import usług spoza UE - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Jakie transakcję należy rozliczyć jako import usług spoza UE? Jaka jest charakterystyka importu usług spoza UE? W jakiej chwili powstaje obowiązek podatkowy VAT w imporcie usług spoza UE? Jak należy rozliczać import usług spoza UE?

27 kwietnia 2022

Transakcje zagraniczne

Błędna wartość towarów w VAT IOSS

Sprzedawcy dokonujący transakcji na terytorium Unii Europejskiej mogą rozliczać sprzedaż towarów za pomocą uproszczonej procedury rozliczenia podatku VAT w ramach VAT IOSS. Jakie konsekwencje ma podana błędna wartość towarów w VAT IOSS? Odpowiadamy!

20 kwietnia 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport - stawka VAT 0% a procedura wywozu

Eksport to wywóz towarów z terytorium Polski poza obszar celny, czyli poza terytorium UE. Jaką stawkę VAT powinno się stosować przy eksporcie? Oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby można było zastosować stawkę 0% VAT? Wyjaśniamy w artykule!

7 kwietnia 2022

Transakcje zagraniczne

Korekta WDT – rozliczenie w podatku VAT i PIT

Coraz więcej przedsiębiorców odnajduje swoje rynki zbytu na terytorium Unii Europejskiej. Oznacza to, że wysyłają oni swoje towary poza granice kraju dokonując WDT. Dokumentacja tego procesu często sprawia problemy stąd konieczna jest korekta WDT.

15 marca 2022

Transakcje zagraniczne

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

9 marca 2022

Transakcje zagraniczne

Import towarów - jak prawidłowo rozliczyć?

Import towarów na terytorium Polski to dziedzina gospodarki, która stanowi obszar działalności wielu polskich firm. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jaki sposób i w jakim terminie należy prawidłowo rozliczyć podatek VAT od importu towarów!

7 marca 2022

Transakcje zagraniczne

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT! Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!

23 lutego 2022

Transakcje zagraniczne

Faktura dla kontrahenta z UE za usługę - jak wystawić?

Transakcje z kontrahentami państw członkowskich UE stają się coraz bardziej popularne. W jaki sposób dokumentować sprzedaż usług dla kontrahentów z UE? Sprawdź, co musi zawierać faktura dla kontrahenta z UE i jakie obowiązują zasady w tym zakresie.

18 lutego 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport usług poza Unię Europejską - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w celu zwiększenia swoich zysków poszerzają obszar swojego działania o kraje spoza Unii Europejskiej. Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczyć eksport usług poza Unię Europejską? Dowiedz się, jak właściwie udokumentować takie transakcje!

15 lutego 2022

Transakcje zagraniczne

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

10 lutego 2022

Transakcje zagraniczne

Miejsce dostawy przy WSTO - wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów na odległość

Przez wewnątrzwspólnotową sprzedaż towarów na odległość (WSTO), określa się sprzedaż wysyłkową towarów na rzecz osób prywatnych z innych krajów UE. Ważne by odpowiednio ustalić miejsce dostawy przy WSTO, a tym samym miejsce opodatkowania. Sprawdź, jak!

3 stycznia 2022

Transakcje zagraniczne

Import towarów w procedurze uproszczonej po zmianach

Zakup towarów z krajów poza terytorium Unii Europejskiej to import towarów. Jego rozliczenie może nastąpić w procedurze uproszczonej. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jakie warunki musi spełniać prawidłowo rozliczany import towarów w procedurze uproszczonej!

28 grudnia 2021

Transakcje zagraniczne

Zawiadomienie o miejscu opodatkowania przy WSTO

Wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów na odległość wprowadzona w ramach procedury VAT OSS jest nowym rodzajem opodatkowania czynności VAT. Przy WSTO istotne dla rozliczenia transakcji jest miejsce opodatkowania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się dlaczego!

21 grudnia 2021

Transakcje zagraniczne

Faktura korygująca WNT w świetle przepisów ustawy VAT

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnicy coraz częściej dokonują zakupu towarów z Unii Europejskiej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w którym miesiącu powinna być ujęta w KPiR faktura korygująca WNT oraz po jakim kursie należy ją rozliczyć? Sprawdź!

16 grudnia 2021

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów