0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Transakcje zagraniczne

Transakcje zagraniczne

Korekta WDT – rozliczenie w podatku VAT i PIT

Coraz więcej przedsiębiorców odnajduje swoje rynki zbytu na terytorium Unii Europejskiej. Oznacza to, że wysyłają oni swoje towary poza granice kraju dokonując WDT. Dokumentacja tego procesu często sprawia problemy stąd konieczna jest korekta WDT.

28 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Prowadzenie działalności przez nierezydenta w Polsce - PIT i VAT

Zastanawiasz się, czy prowadzenie działalności przez nierezydenta w Polsce jest możliwe? Czy przedsiębiorca ma obowiązek rozliczać się na gruncie PIT i VAT? Jak wygląda rozliczenie podatkowego tej działalności? Odpowiadamy w artykule!

25 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług zwolnionych z VAT w deklaracji VAT i JPK_V7

Nabyłeś usługę od kontrahenta z zagranicy, która w kraju podlega pod zwolnienie przedmiotowe z VAT? Dowiedz się, czy import usług zwolnionych z VAT należy wykazać w JPK V7, a jeśli tak, to jak prawidłowo to zrobić! Odpowiedź znajdziesz w artykule!

25 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Brak potwierdzenia wywozu towaru w ramach WDT w świetle ustawy o VAT

Brak potwierdzenia wywozu towaru przy WDT nie jest jednoznaczny z obowiązkiem opodatkowania transakcji krajową stawką VAT w momencie wystawienia faktury. Dowiedz się, w jakim terminie trzeba skompletować dokumenty aby zastosować preferencyjną stawkę 0%!

18 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Dokumentowanie WDT a zastosowanie stawki VAT 0%

Jakie warunki muszą być spełnione aby w zakresie dokonanej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów możliwe było zastosowanie stawki wynoszącej 0% VAT? Zadbaj o prawidłowe dokumentowanie WDT. Kliknij i dowiedz się więcej!

12 maja 2023

Transakcje zagraniczne

Brak NIP-UE nabywcy na fakturze - czy można rozliczyć import usług?

Często zdarza się, że polscy przedsiębiorcy nabywają usługi od zagranicznych kontrahentów. Pomimo podania danych do faktury, czasami sprzedawcy nie uwzględnią wszystkich informacji. Jak rozliczyć import usług, gdy brak NIP-UE nabywcy na fakturze?

24 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług a podatnik zwolniony z VAT

W celu zwiększania konkurencyjności na rynku wielu przedsiębiorców decyduje się import usług z zagranicy. W przypadku czynnych podatników VAT nie ma problemu z rozliczeniem transakcji. Co w przypadku gdy importu dokonuje podatnik zwolniony z VAT? Sprawdź!

18 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Faktura korygująca WNT w świetle przepisów ustawy VAT

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnicy coraz częściej dokonują zakupu towarów z Unii Europejskiej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w którym miesiącu powinna być ujęta w KPiR faktura korygująca WNT oraz po jakim kursie należy ją rozliczyć? Sprawdź!

13 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Nievatowiec a zakup towarów w UE

Przedsiębiorca zwolniony z VAT ma obowiązek rejestracji do celów transakcji wewnątrzwspólnotowych, jeżeli wartość transakcji WNT przekroczy w danym roku podatkowym 50 tys. zł. Dowiedz się, jak prawidłowo rozliczyć zakup towarów w UE przez nievatowca.

12 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Import towarów - jak prawidłowo rozliczyć?

Import towarów na terytorium Polski to dziedzina gospodarki, która stanowi obszar działalności wielu polskich firm. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jaki sposób i w jakim terminie należy prawidłowo rozliczyć podatek VAT od importu towarów!

3 kwietnia 2023

Transakcje zagraniczne

Faktura dla kontrahenta z UE za usługę - jak wystawić?

Transakcje z kontrahentami państw członkowskich UE stają się coraz bardziej popularne. W jaki sposób dokumentować sprzedaż usług dla kontrahentów z UE? Sprawdź, co musi zawierać faktura dla kontrahenta z UE i jakie obowiązują zasady w tym zakresie.

28 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług - rozliczenie i dokumentowanie

Po otwarciu granic świadczenie usług na rzecz kontrahentów z zagranicy stało się dużo łatwiejsze. Wymaga to jednak poznania kilku zasad dotyczących prawidłowego dokumentowania. Czy wiesz, jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe świadczenie usług? Sprawdź!

20 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

17 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Eksport - stawka VAT 0% a procedura wywozu

Eksport to wywóz towarów z terytorium Polski poza obszar celny, czyli poza terytorium UE. Jaką stawkę VAT powinno się stosować przy eksporcie? Oraz jakie warunki muszą być spełnione, aby można było zastosować stawkę 0% VAT? Wyjaśniamy w artykule!

15 marca 2023

Transakcje zagraniczne

Import usług spoza UE - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Jakie transakcję należy rozliczyć jako import usług spoza UE? Jaka jest charakterystyka importu usług spoza UE? W jakiej chwili powstaje obowiązek podatkowy VAT w imporcie usług spoza UE? Jak należy rozliczać import usług spoza UE?

9 marca 2023

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów