0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Transakcje zagraniczne

Transakcje zagraniczne

Podatek od wyjścia - przeniesienie majątku do innego kraju UE

Czym jest podatek od niezrealizowanych zysków (inaczej podatek od wyjścia)? W jakiej sytuacji może dojść do podwójnego opodatkowania i jak go uniknąć? Na czym polega metoda step-up i jakie są praktyczne metody jej zastosowania? Sprawdź!

24 maja 2024

Transakcje zagraniczne

Sprzedaż do UE - wszystko co warto wiedzieć

Sprzedaż do UE dla wielu przedsiębiorców może być szansą na zwiększenie dochodów firmy. Czy wiesz, kiedy i w jaki sposób należy zarejestrować się do VAT UE? Czy wiesz, jaką stawkę podatku należy wybrać i jak udokumentować transakcje zagraniczne? Sprawdź!

13 maja 2024

Transakcje zagraniczne

Eksport - stawka VAT 0% a procedura wywozu

Eksport to wywóz towarów z terytorium Polski poza obszar celny, czyli poza terytorium UE. Czy wiesz, jaką stawkę VAT powinno się stosować przy eksporcie? Dowiedz się, jakie warunki muszą być spełnione, aby można było zastosować stawkę 0% VAT! Sprawdź!

7 maja 2024

Transakcje zagraniczne

Import towarów - jak prawidłowo rozliczyć?

Import towarów na terytorium Polski to dziedzina gospodarki, która stanowi obszar działalności wielu polskich firm. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w jaki sposób i w jakim terminie należy prawidłowo rozliczyć podatek VAT od importu towarów!

7 maja 2024

Transakcje zagraniczne

Faktura dla kontrahenta z UE za usługę - jak wystawić?

Transakcje z kontrahentami państw członkowskich UE stają się coraz bardziej popularne. W jaki sposób dokumentować sprzedaż usług dla kontrahentów z UE? Sprawdź, co musi zawierać faktura dla kontrahenta z UE i jakie obowiązują zasady w tym zakresie.

24 kwietnia 2024

Transakcje zagraniczne

Eksport usług poza Unię Europejską - warto wiedzieć

Przedsiębiorcy w celu zwiększenia swoich zysków poszerzają obszar swojego działania o kraje spoza Unii Europejskiej. Czy wiesz, w jaki sposób należy rozliczyć eksport usług poza Unię Europejską? Dowiedz się, jak właściwie udokumentować takie transakcje!

8 kwietnia 2024

Transakcje zagraniczne

Zwrot podatku VAT z Czech z faktur kosztowych w procedurze VAT-REF

Przedsiębiorcy często odbywają podróże służbowe, wiążące się z różnymi wydatkami. Niektóre z nich, udokumentowane fakturami z zagranicy, mogą zawierać podatek VAT naliczony w kraju wystawienia. Czy możliwy jest zwrot podatku VAT z Czech z faktur? Sprawdź!

25 marca 2024

Transakcje zagraniczne

Import usług spoza UE - kiedy powstaje obowiązek podatkowy?

Jakie transakcję należy rozliczyć jako import usług spoza UE? Jaka jest charakterystyka importu usług spoza UE? W jakiej chwili powstaje obowiązek podatkowy VAT w imporcie usług spoza UE? Jak należy rozliczać import usług spoza UE? Odpowiadamy!

22 marca 2024

Transakcje zagraniczne

Magazyn call-off stock – korzyści w rozliczeniu transakcji międzynarodowych

Transakcje międzynarodowe wiążą się z wieloma wyzwaniami, a jednym z nich jest rozliczenie podatku VAT. Procedura magazyn call-off stock może znacząco uprościć proces rozliczania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów. Na czym polega ta procedura? Sprawdź!

19 marca 2024

Transakcje zagraniczne

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

21 lutego 2024

Transakcje zagraniczne

WDT – Wewnątrzwspólnotowa Dostawa Towarów w 2024 roku

Przedsiębiorco chciałbyś poszerzyć swój rynek zbytu o rynki krajów europejskich? Czy wiesz, kiedy występuje wewnątrzwspólnotowa dostawa towarów? Sprawdź, jakich warunków formalnych należy dopełnić przy WDT w 2024 roku! Szczegóły omawiamy w artykule!

8 lutego 2024

Transakcje zagraniczne

Rozliczenie WNT bez NIP UE - wymogi dotyczące WNT

Odpowiadamy co zrobić w sytuacji, gdy sprzedawca bądź nabywca nie ma ważnego numeru identyfikacyjnego do rejestracji unijnych transakcji. Czy wtedy możliwe jest rozliczenie WNT bez NIP UE według obowiązujących przepisów zawartych w ustawie o VAT?

31 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Sprzedaż na rzecz podmiotu bez NIP a WDT - jak udokumentować?

Warunkiem uznania danej transakcji za WDT jest m.in. przede wszystkim wywóz towaru do innego kraju UE. Co gdy pojawia się sprzedaż na rzecz podmiotu bez NIP? Czy w tym przypadku sprzedaż na rzecz podmiotu bez NIP a WDT ma miejsce? Sprawdź!

29 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Sprzedaż towaru na rzecz fundacji z UE – stawka WDT i wykazanie w VAT UE

Polski podatnik może dokonać sprzedaży nie tylko na rzecz przedsiębiorców lub osób prywatnych z krajów UE. Nie jest zatem wykluczona sprzedaż towaru na rzecz fundacji z UE. Jak jednak wykazać VAT-UE i jaką wybrać stawkę VAT? Odpowiadamy w artykule!

8 stycznia 2024

Transakcje zagraniczne

Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku, a kiedy nie ma obowiązku?

Podatnicy, dokonujący w swojej działalności transakcji z kontrahentami unijnymi, muszą dopełnić formalności. Jedną z nich jest rejestracja dla celów VAT-UE a drugą składanie informacji podsumowującej VAT-UE. Kiedy składać informację VAT UE w 2024 roku?

5 stycznia 2024

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów