0 0
dni
0 0
godz
0 0
min
0 0
sek

Transakcje zagraniczne

Transakcje zagraniczne

Import usług - rozliczenie na gruncie podatku od towarów i usług

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorcy często decydują się na skorzystanie z usług świadczonych przez zagraniczne podmioty. Czy wiesz, kiedy ma miejsce import usług oraz w jaki sposób należy rozliczyć taką transakcję na gruncie podatku VAT?

2 lutego 2023

Transakcje zagraniczne

Kiedy składać informację VAT UE?

Podatnicy, przeprowadzający w swojej działalności transakcje z kontrahentami unijnymi, muszą dopełnić pewnych formalności. Jedną z nich jest rejestracja dla celów VAT-UE a drugą składanie informacji podsumowującej VAT-UE. Kiedy składać informację VAT UE?

24 stycznia 2023

Transakcje zagraniczne

Rejestracja do VAT i VAT UE - wszystko co warto wiedzieć!

Rejestracja do VAT i VAT UE dokonywana jest na formularzu VAT-R. Kto zobowiązany jest do dokonania rejestracji a kto może skorzystać ze zwolnienia z VAT? W jakim terminie należny dokonać rejestracji? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!

20 stycznia 2023

Transakcje zagraniczne

Przerwa w transporcie WDT a prawo zastosowania stawki 0% VAT

WDT może korzystać z zerowej stawki podatku VAT. Jednak, aby było to możliwe muszą zostać spełnione odpowiednie warunki. Czy w przypadku, gdy następuje przerwa w transporcie WDT istnieje możliwość zastosowania stawki podatku VAT 0%? Wyjaśniamy w artykule!

30 grudnia 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów z innego kraju UE na gruncie VAT

Eksport towarów jest jedną z czynności opodatkowanych podatkiem VAT. W artykule omawiamy przypadek, kiedy dochodzi do eksportu towarów z innego kraju UE. Sprawdź, jakie konsekwencje na gruncie podatku VAT oraz PIT wywołuje eksport z innego kraju UE!

18 listopada 2022

Transakcje zagraniczne

Eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE - jak rozliczyć?

Eksport towarów stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT. Czy wiesz, jak rozliczyć eksport towarów zaimportowanych do innego kraju UE? W artykule przeanalizujemy, jak prawidłowo ustalić miejsce świadczenia przy eksporcie towarów!

17 listopada 2022

Transakcje zagraniczne

Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy

Czy istnieje możliwość wystawienia zbiorczej faktury dotyczącej wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów? Jaki kurs zastosować do zbiorczej faktury za WDT? Zbiorcza faktura dokumentująca WDT a kurs przeliczeniowy - zapoznaj się z przydatnymi informacjami!

6 października 2022

Transakcje zagraniczne

Na czym polegają wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne?

Czy wiesz na czym polegają wewnątrzwspólnotowe transakcje trójstronne oraz czy procedura uproszczona będzie mieć zastosowanie do WTT, gdy transport towaru odbywa się przez terytorium kraju trzeciego? Wskazane kwestie omawiamy w artykule! Sprawdź!

6 września 2022

Transakcje zagraniczne

Usługa montażu za granicą a VAT przy sprzedaży maszyny

Czy wiesz, jak powinna zostać rozliczona usługa montażu za granicą a VAT gdy związana jest z nieruchomością? Sprawdź, jak rozróżnić który przedsiębiorca odpowiada za zapłatę podatku VAT i w jaki sposób ustalić miejsce świadczenia usługi na nieruchomości!

9 sierpnia 2022

Transakcje zagraniczne

Import i eksport usług - rozliczenie podatkowe oraz dokumentowanie

Czym jest eksport usług i na jakich zasadach jest rozliczany? W jakich deklaracjach powinien został odpowiednio udokumentowany? A na jakich zasadach rozliczany jest eksport usług? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule. Podpowiadamy!

9 sierpnia 2022

Transakcje zagraniczne

Exit tax a darowizna składnika z majątku prywatnego podatnika

Czy wiesz kiedy powstaje zobowiązanie z tytułu podatku od wyjścia? Czy przy darowiźnie składnika z majątku prywatnego podatnika powstanie zobowiązanie podatkowego z tytułu exit tax do zapłaty? Czytając poznasz odpowiedzi na te pytania! Sprawdź!

2 sierpnia 2022

Transakcje zagraniczne

Nietransakcyjne WNT pomiędzy krajami UE a opodatkowanie VAT

Czy wiesz kiedy ma miejsce nietransakcyjne przemieszczenie towarów pomiędzy krajami Unii Europejskiej? Czy nietransakcyjne WNT podlega opodatkowaniu VAT? Przeczytaj artykuł i poznaj praktyczne aspekty nietransakcyjnego przemieszczenia towarów!

2 sierpnia 2022

Transakcje zagraniczne

Faktura korygująca WNT w świetle przepisów ustawy VAT

Prowadząc działalność gospodarczą, podatnicy coraz częściej dokonują zakupu towarów z Unii Europejskiej. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, w którym miesiącu powinna być ujęta w KPiR faktura korygująca WNT oraz po jakim kursie należy ją rozliczyć? Sprawdź!

29 lipca 2022

Transakcje zagraniczne

Import usług a podatnik zwolniony z VAT

W celu zwiększania konkurencyjności na rynku wielu przedsiębiorców decyduje się import usług z zagranicy. W przypadku czynnych podatników VAT nie ma problemu z rozliczeniem transakcji. Co w przypadku gdy importu dokonuje podatnik zwolniony z VAT? Sprawdź!

28 lipca 2022

Transakcje zagraniczne

Brak NIP-UE nabywcy na fakturze - czy można rozliczyć import usług?

Często zdarza się, że polscy przedsiębiorcy nabywają usługi od zagranicznych kontrahentów. Pomimo podania danych do faktury, czasami sprzedawcy nie uwzględnią wszystkich informacji. Jak rozliczyć import usług, gdy brak NIP-UE nabywcy na fakturze?

27 lipca 2022

Artykuły
Brak wyników.
Więcej artykułów
Wzory
Brak wyników.
Więcej wzorów